Potřebuje čas, ale stále se mnou jedná jako před pauzou/rozchodem

Ahooj/dobrý večer, ráda bych znala váš názor na mou situaci. Před týdnem se se mnou z nenadání rozešel přítel po půl roce vztahu s tím, že mě má moc rád, ale nejde mu se zatím zamilovat a nechce mi tím dál ubližovat. Nakonec mi řekl, že potrebuje čas na to, aby si uvědomil co chce a že by si přál, abych mu dala nějakou chvíli... Řekla bych, že vše pramení z toho, že jsme se poznali jen 2 měsíce po jeho rozchodu ze sedmiletého vztahu, kde on byl ten pořad zamilovaný a šli jsme do toho moc rychle. Každopádně věc se má tak, že chce být pořád v kontaktu, pořád píše, denně volá, chová se ke mně jako před rozchodem, jen s tím rozdílem, že nevíme co bude dál. Svěřuje se s tím, že mu chybím, že je mu to líto, ale potřebuje si vše utřidit v hlavě... Taky mi neustále říká, že bych si měla s někým vyrazit, že by si pak třeba uvědomil, jaký je vůl a o co přichází... Musím sama přiznat, že jsem si vědoma toho, že jsem na něj chvílema dost tlačila a to může být též kámen úrazu... Poraďte prosím, co dělat? Nic neřešit, vyčkat a jednat s ním tak jako on se mnou? Dát mu nějakou časovou dotaci na pauzu ? Nerada bych čekala a pak byla zraněná ještě víc, než jsem teď. A co říkáte na jeho chování, jak vám to přijde? Předem děkuji za Vaše odpovědi ?
Od autora Mália
Reakce k tématu:
Odpověď
Dej mu chvíli čas a uvidíš. Je klidně možné, že fakt potřebuje jen čas. Ono je to někdy složité pro každého. Ale určitě nečekej zbytečně dlouho. Buď se dá do kupy, nebo se s tím bude už prát celý život. Pak to nemá cenu.
Od autora Alča
Odpověd
Nerozumim tomu, že ti po půl roce řekne, že mu nejde se zamiloval. A co to bylo za vztah celý ten půl rok? Měli jste spolu něco? Nebo to bylo jen kamarádské?
Od autora Ája
Odpověď
Jak nejde zamilovat? Buď mu o tebe jde a cítí se s tebou dobře, nebo ne. A pak se jen poznáváte. Ale jestli to řeší "mozkem" tak se nikdy nezamiluje.
Od autora Petr
Iva
Ahoj, je nějaký posun? Docela mě to zajímá.
Od autora Orba1007