3 důvody, proč se nebát masturbovat

Již klasik říká, že masturbace je sex s člověkem, kterého máte nejraději. Nejde ale jen o zabijáka času. Jedná se o činnost, která vám v mnoha ohledech může hodně dát. A to platí jak pro muže, tak i pro ženy.

Prodloužení života díky masturbaci

Občas na sebe sáhnout je sice z pohledu bigotního křesťana těžkým hříchem, ale když se na to podíváte z medicínského hlediska, jde o velice prospěšný čin, který s sebou nese celou řadu zdravotních benefitů, hlavně tedy pro mužské pohlaví.

Muži, kteří se masturbaci věnují s železnou pravidelností, mají statisticky nižší šanci na vznik rakoviny prostaty nežli jedinci, kteří si raději své semeno šetří na horší časy, nebo vidí smysl života v nekontrolovatelných polucích a následném praní ložního prádla.

Pokud patříte do první skupiny, můžete si blahopřát. Děláte něco pro své zdraví. Když k tomu máte ještě pravidelný pohyb, měli byste si udržet pevné zdraví minimálně do středního věku.

Statisticky mnohem menší skupina číslo dvě by si měla sáhnout do svědomí, posléze pak i trochu níže. Když se vám to bude eklovat, pamatujte, že si takto můžete prodloužit život. A to už za trochu toho pohybu rukou přeci stojí, ne?

Zlepšení se v sexu a to hlavně u žen

Minulý odstavec byl věnován hlavně mužům, tento bude z větší části zaměřen hlavně na ženy.

Na rozdíl od pánů, pro které je masturbace hlavně způsobem, jak se zbavit přebytečného, ženy to mají o něco zajímavější. Minimálně co se týče způsobů, jakými se uspokojit.

Krom obligátního hlazení mohou využít i proud vody ve sprše nebo použít různé druhy pomůcek jako jsou vibrátory nebo venušiny kuličky.

Navíc masturbace u žen obvykle trvá mnohem déle než u mužů, kterým stačí vygenerovat pár pohybů a je hotovo, doslova. Navíc ženy takto mohou zjistit, co jim dělá dobře. Když se s tímto objevem pochlubí svému partnerovi, postelové radovánky budou zase o něco lepší. A to pro oba.

Duševní pohoda pro oba

Masturbace nemá pozitivní vliv pouze na fyzické zdraví, ale dokáže zlepšit i to duševní. Zkuste si se sebou trochu pohrát ve chvílích, kdy na tom nejste po psychické stránce úplně dobře a uvidíte to zlepšení.

Stejně jako při sexu, i při masturbaci se vám do těla vyplaví celá řada hormonů, díky kterým se budete cítit lépe. Nepředstavujte si ale, že je to všelék na všechny vaše duševní bolístky.

V případě depresí nebo těžších úzkostí vám ani autoerotika příliš nepomůže, ale mírný duševní nesoulad takto napravit můžete. Současně se tak lze i sladce unavit a tím výrazně urychlit proces usíná. Jedno číslo před spánkem je tedy velice prospěšné.

Komentáře