Tip 233 - Síla opakování

Pokud něco často opakujeme, dochází v podvědomí k zakódování dané informace. Skvělým případem takového zakódování je ženské sebevědomí.

Ženy v pubertě nejsou příliš sebevědomé, dokud se nedostanou do většího kolektivu mužů. Tito muži chtějí ženy sbalit, a tak jim lichotí. Taktika nejdříve zabírá, ženě se lichotky líbí. Když je však lichotek již moc, objeví se v ženském podvědomí informace o své vlastní kráse. Nyní jí lichotící muži již neříkají nic moc nového, a proto na ni lichotky nezabírají.

Síla podvědomí je dokonce natolik veliká, že se ženy při zakódování informace o vlastní kráse začínají vyzývavěji oblékat, líčit a pečovat o sebe. Tím ještě více podporují lichotky mužů, což podporuje závislost ženy na ocenění od okolí. A fiflena je na světě, řekl by klasik.

Sílu opakování můžete využít ve svůj prospěch. Když si například budete 20x denně opakovat, že jste přitažliví, skutečně se tak časem začnete vnímat. Budete ve větší pohodě, což se projeví na řeči vašeho těla. V konečném důsledku vás budou ženy skutečně považovat jako přitažlivého.
 

Reakce k tématu:
Bez nadpisu
zabera 100% o tomto bol podobny clanok a z mierne sebavedomeho chalanaO(ja predtym) sa stal dost egoisticky namysleny vol(ja teraz..) cize otazka pre Rasha: existuje nejaka rada, ako byt sebavedomy, ale dokazat to skresat na mieru, kde to ludi az neudre, hned ako cloveka zbadaju? obcas to kazi moznosti zoznamenia sa s novymi ludmi. (pred nikym sa nevychvalujem, avsak predsalen to je zrejme citit)
Od autora OffTopic:))
Re:
Nechápu důvod, proč bys to měl chtít před lidmi skrývat. Být sebevědomý na první pohled je podle mě dobrá věc. Ale nesmí se to změnit na povýšenost. Sebevědomí = důvěra v sama sebe, ve své činy a jednání Povýšenost = stavění své hodnoty nad hodnotu ostatních lidí (opovrhování některými lidmi) Pravdou je, že sebevědomí a povýšenost jdou ruku v ruce. Nicméně tvým cílem není skrývat sebevědomí ale povýšenost. Pokud se s tebou někdo odmítne bavit pouze kvůli tomu, že působíš sebevědomě, tak tě to nemusí mrzet. Kdybys předstíral, že nejsi sebevědomý, a poté tuto vlastnost projevil, sklidil bys zápornou reakci od okolí. Opět platí známé pravidlo: Budeš-li při seznámení působit jinak, než jaký ve skutečnosti jsi, tak v momentě, kdy se tvé pravé vlastnosti ukážou, sklidíš negativní reakci.
Od autora RaShCZ
Bez nadpisu
Poslední odstavec nabádá k autosugesci- aneb stokrát opakovaná lež se stává pravdou ??? :-)
Od autora Klára
Re:
Autosugesce je dobra vec, ale musi se s ni opatrne :)
Od autora astonm
Re: Re:
Na psychologa si hrát nechci, ale dle mého názoru je tedy autosugesce vždy špatná věc. V důsledku totiž znamená, že se člověk přesvědčuje o něčem, co neodpovídá realitě, takže dřív či později brutálně narazí.
Od autora Lvíče
Re: Re: Re:
Jako neco na tom bude - pokud jsem uglyguy a budu se snazit si vsugerovat ze "jsem krasny a vsem se libim", tak se podle toho zacnu chovat a potom nastane to, co pises. Ale pouzivam to spise smerem "mam se rad takovy, jaky jsem" aj. (ne ve smyslu ze bych si to rikal 3x denne, ale nevim jak to popsat) a troufam si tvrdit, ze od te doby, co jsem "to" objevil, jsem tak nejak vyrovnanejsi a na svet jsem se zacal divat pozitivne - coz stoji za to...
Od autora astonm
Re: Re: Re: Re:
Jasně. Otázka je, zda jsi předtím nepoužíval autosugesci k vsugerování si, že se (z takového a takového důvodu) nemáš rád ;)
Od autora Lvíče