Časté mýty v balení

V balení existuje mnoho zažitých mýtů, díky kterým se nezkušení svůdníci zbytečně připravují o své šance. Pojďme si je rozebrat.

Na vzhledu nezáleží, důležité je, jaký je člověk uvnitř

To je přísloví, které máme od babiček, a spousta lidí s ním byla vychovávaná. Je to sice hezké, a dříve to pro muže možná i trochu platilo, teď je ale realita jiná. Dívky chtějí alespoň průměrně hezké kluky. V praxi to znamená, že pokud o sebe doposud moc nedbáte, zaznamenáte obrovské zlepšení, pokud začnete pečovat o svůj vzhled. Čistá pleť, pěkné oblečení, sportovní postava a dobrý účes je základ.

Sex je sprosté slovo

Ženy mají rády sex a nevidí v něm nic špatného. Je to součást života. Proto není potřeba se tohoto tématu příliš obávat. Zvláště pokud se už více znáte a dívka „spolupracuje," neboli je ochotná toto téma sama také rozvíjet. Pokud se budete chovat pořád asexuálně a korektně, nejspíše budete považováni za suchary a narazíte.

Řekla mi...

Není tolik důležité, co řekla, ale co udělala. Pokud se v tom ztrácíte, stručně si sepište, co se vlastně stalo (činy). Velice vám to ulehčí orientaci a ušetří spoustu trápení.

Má toho hodně, má soukromé problémy, neozývá se nebo se nemůžete sejít, protože prý teď nemá čas...

Když je zájem, čas se najde vždycky. Takže jsou to všechno jenom výmluvy. Odpověď je ano nebo ne. Když dívku někam pozvete a ona řekne: Ne, protože..., od toho ne to většinou nemá smysl poslouchat.

První výjimka je, když sama dá konkrétní protinávrh.

Druhá výjimka je první rande s téměř neznámou dívkou, se kterou jste se třeba předtím bavili jen pět minut. O jejím odmítnutí rozhoduje spíš současná nálada než její postoj k vám.

Nějak to dopadne

Nejde vždycky spoléhat na to, že se situace sama nějak vyvine. Musíte vědět, co máte dělat a udělat to. Až pak můžete čekat, jak to dopadne. Dívky občas nevědí, co dělat, a občas čekají, protože mají pocit, že by měl začít muž. Co dělat se dozvíte z ostatních článků na tomto webu.

Nejde to, tak se budu víc snažit

Přehnaná snaha je na škodu. Ukazuje nedostatek sebeúcty, takže si vás dívka přestane vážit. Pokud jí přesto nakonec ukecáte, budete se muset pravděpodobně snažit i celý zbytek života. „Jaký si to uděláš, takový to máš."

Budu dělat, co se jí líbí

Snaha zavděčit se okolí za každou cenu dívkám připadá bezpáteřní. Pokud je pro vás něco důležité, a myslíte si, že je to správné, musíte si za tím stát, i kdyby vaše dívka tvrdila pravý opak.

Na druhou stranu je chybou trvat na svém názoru za každou cenu, pokud se prokáže, že není správný. Když umíte přiznat svojí chybu, ukážete nadhled a sebereflexi. S omluvami to ale nepřehánějte.

Také nesmíte zapomínat na kompromis ve chvílích, kdy jste oba v právu. Například on chce strávit víkend na motokrosových závodech, ona se chce opalovat u rybníka. Co třeba den na závodech a den u rybníka?

Dám jí na prvním rande kytku

Kytku by si měla dívka něčím zasloužit. Navíc se na rande nehodí, protože je nepraktická.
Pěkné pravidlo od Vanilky: „Pokud není nemocná nebo nemá svátek, tak NE!"

Je hezká, bude i hodná

První dojem může být silný, ale doopravdy poznáte člověka až za dlouhou dobu. Pozor na to, abyste si nezačali dívku příliš idealizovat, jenom protože je pěkná a umí se hezky usmívat.

Komentáře

Mýtus
 od autora rex

  ..."můžeme být kamarádi", protože ještě (po minulém rozchodu) není připravena na vztah. Ale hned sama dodá, že časem třeba...Nedávala by mi přece šanci takhle na rovinu, kdybych jí neměl. Ale mám "stupňovat", nebo "být kamarád" abych to to nepodělal uplně?

  Reaguj na tento komentář
  přeloženo z reklamštiny
   od autora dream

   "můžeme být kamarádi" = nechci Tě, nemám o Tebe VŮBEC zájem!
   "nejsem připravená na vztah" = jsem připravená na vztah, ale NE s Tebou!
   "časem třeba" = vůbec nikdy, ale někdy by ses mohl hodit (třeba spravit ucpaný záchod).

   Reaguj na tento komentář
  Re: Mýtus
   od autora Killer

   No, pravda je taková, že tohleto je v 99% případů NE. Stalo se ti někdy v životě, že by holka řekla, že budete kamarádi, a potom s tebou začala chodit?

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re: Mýtus
    od autora starter4

    já bych se zeptal obráceně: Už vám to nějaká holka řekla narovinu, že s vámi nic mít nechce? :-)))

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re: Mýtus
     od autora polohruby.vyberovy

     Mně to jedna řekla tak narovinu, pravdivě, sofistikovaně, korektně a se všemi důvody, že jsem s ní snad ani nemohl nesouhlasit! Kéž by to takhle uměly všechny!! :-)) Nutno dodat, že byla o pár let starší než já a měla to v hlavě srovnaný. Na druhou stranu byla ale až přehnaně sebevědomá, takže soužití s ní by asi stejně nemělo dlouhého trvání.

     Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re: Mýtus
     od autora RaShCZ

     Budu-li mluvit za svého známého, tak tomu to ženy říkají docela často. [S04]

     Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re: Mýtus
     od autora Treff

     Ano, rekla . a dodala ze muzeme byt kamaradi. Coz ja prijal a uz sni par let kamaradim a fajn holka ...mam rad uprimny holky kez by jich bylo vice

     Reaguj na tento komentář
   Re: Re: Mýtus
    od autora Katsushiro

    Mně jo... sice to nemělo nějaké dlouhé trvání, ale jo:-)

    Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora kredenc

  kriste pane to nejsou ani pravidla ani vyjímky[S03]

  Reaguj na tento komentář
Původnost
 od autora Killer

  Rád bych doplnil něco k původnosti článku. Část rad je z mé osobní fyzické zkušenosti, na některé nápady mě přímo navedli Reaper a vanilka v diskusi k mému tématu na fóru. Tímto bych jim chtěl poděkovat. Další zdroj je Doc Love, jeho práce mi pomohla přiznat si a ujasnit si v hlavě některé věci, které jsem podvědomě tušil a nedokázal pojmenovat.
  Je možné, že některé části se shodují s TZ od SomeoneCZ. Nejedná se o opis, TZ jsem četl už hodně dávno. Shoda mě nepřekvapuje, protože popisujeme obecné jevy, které může každý ve svém životě zažít, pokud někdy byl na rande nebo zažil alespoň pokus o vztah. Podobné rady najdete v mnohých pracech, které vyšly dávno před TZ.

  Reaguj na tento komentář