Zvládání stresu v začátcích

Když se bavíte s kamarády, jste v pohodě, vtipní a okouzlující. Když se bavíte s dívkou, která vás nezaujala, dokážete aplikovat všechny postupy, které jste si tady přečetli. Když ale přijde na řadu balení slečny, která se vám líbí, ztratíte nervy a nejste ze sebe schopni dostat ani slovo. Stává se vám to? Pokud ano, tento článek by vám mohl pomoci.

Dokážete udržet nervy na uzdě?

Při prvních pokusech o svádění se většina lidí setkává se stresem. Jedná se o novou situaci, na kterou nejsme zvyklí. Srdce se rozbuší, do břicha spadne kámen, čelo se orosí a prsty zchladnou. Na úrovni chování se to projevuje tak, že začínající svůdník blekotá, koktá, není schopen racionálně uvažovat, zapomíná věci, které si přečetl v návodech, nenapadá ho nic chytrého, co by řekl. Prostě je úplně mimo. Po takovém pokusu, který končí většinou neúspěšně, se začínající svůdník se po nějakých třech minutách zklidní a diví se, co se to vlastně vůbec stalo.

Problém je ve stresu, který mu setkání způsobilo. Jak tento stres omezit?

1) Stres při balení žen si vytváříme sami svým přístupem.

Není to věc, která by člověka sama o sobě existenčně ohrožovala. To lze vyvolat až myšlenkami typu „je nejlepší na celém světě“, „miluju jí“, „když mě odmítne, tak se zabiju“, „musím jí získat, nebo pro mě život nemá smysl“ a „teď jí jdu sbalit“.

Řešení: Snažte se kontrolovat svoje myšlenky a na tyto věci nemyslet. Také pomůže, když si tyto stresující myšlenky někam zapíšete a popřemýšlíte, jak si je vyvrátit. Věnujte tomu dost času, protože je potřeba se s tím skutečně sžít. Ve chvíli, kdy vás to napadne, budete mít v hlavě argument, který danou myšlenku pošle do věčných lovišť.

2) Dlouho rozebíráte, jestli máte ženu oslovit nebo ne, až jste tak vystresovaní, že toho ani nejste schopni.

Řešení: Dodržujte pravidlo tří vteřin. Toto pravidlo neslouží jenom tomu, abyste nevypadali divně. Jeho další úloha spočívá v tom, že se za tři vteřiny nestihnou rozjet vaše negativní a stresující myšlenky. Mozek to prostě nestihne a potom bude zaměstnán vymýšlením úplně jiných věcí.

3) Stres pociťujeme, protože je tato situace pro nás nová a neznámá.

ŘešeníKvantita. Oslovujte ženy pořád. Povídejte si s nimi. Dotýkejte se jich. Mozek musí přijmout myšlenku, že kontakt s nimi je normální. Musíte si fyzicky zvyknout na ženskou přítomnost. Vyhledávejte společnost žen, které se vám líbí a které vás přitahují.

4) Ve stresu je téměř nemožné dělat věci, které nemáte dobře zažité.

ŘešeníMějte jednoduchý plán, jak co budete s dívkou dělat. Dejte do něj jenom věci, které dobře umíte a budete je schopni vykonávat i pod stresem. Postupujte krok za krokem – myslete jenom na to, co je dalším krokem v seznamu.

5) Nemáte dostatek možností, kde trénovat.

ŘešeníVyužijte mentální trénink a svojí představivost. Navoďte si příjemné pocity a představujte si situaci, ve které nejčastěji selháváte kvůli stresu. Představte si co nejvíce detailů. Potom si představujte, co budete dělat a říkat. Zase co nejvíc detailů. Mozek to časem vyhodnotí jako zkušenost a při příští akci bude to brát, jako dobře známou situaci, kde se není potřeba stresovat. Budete vědět, co máte dělat a to také zmírní nervozitu.

6) Věnujte se činnostem, které vás budou učit jednat v klidu. Třeba střelba je vhodný sport. Ještě efektivnější je, když střílíte závodně nebo pod jiným vnějším tlakem. Naučíte se zvládat svůj stres daleko efektivněji.

7) Odstraňte všechny ostatní faktory, které způsobují stres. Najezte se, dodělejte svojí práci, vyřešte všechny úkoly, které vám život poslal do cesty. Budete celkově klidnější a to se pozitivně projeví i v balení.

8) Nakonec musím doporučit dechová cvičení. Pokud se potřebujete rychle zklidnit, zhluboka se nadechněte, zadržte dech, vydechněte a počkejte. Každý úkon 4s, dohromady 16s. To celé opakujte třikrát. Pomůže vám to se rychleji dostat do klidu. Normálně se člověk vrátí k normálu asi za tři minuty. (Nedoporučuji provádět přímo před slečnou, nepůsobí to zrovna dobře.) 

Použité zdroje (kromě zkušeností):

Lt. Col. Dave Grossman: On Combat, The Psychology and Physiology of Deadly Conflict in War and in Peace

Komentáře

Dechové cvičení
 od autora StaNov

    Mně třeba víc pomáhá jedno hypnotické cvičení, které popisuje Neil Strauss v The Game. Tam jej popisuje jako hypnózu ve dvou lidech, ale dá se to udělat i v jednom.

    "Zaměř se na ten špatný pocit, na to místo v těle, kde je umístěn... Hodně se nadechni a pak silou vydechni, co nejvíc to jde a přitom si představ, že vydechuješ ten špatný pocit... Vydrž chvíli ve vydechnutém stavu, pak se pomalu nadechni... a zkus tam ten pocit dostat zpátky. Nejde to? Nejde."

    Reaguj na tento komentář