Pravé nebo umělé?

Obklopuje nás spousta věcí a lidí. Můžeme je vnímat svými smysly, jsou pravé. Lidský mozek je však vybavený všemocnou fantazií, která dokáže jakoukoli pravou věc vylepšit či zkrátka přetvořit tak, aby vznikla věc umělá. Otázkou je, zda to je dobré či nikoli.

Rozeznáte pravdu? 

Lidský druh, jakožto nejvíce se rozvíjející druh na naší planetě, dosáhl svého odlišení od zvířat pomocí kultury. A teď nemám na mysli kulturu ve smyslu kino či divadlo. Pod pojmem kultura si přestavte soubor veškerého lidského vědění, včetně norem chování, tak, jak jej chápe sociologie. Tato kultura vznikla tak, že z něčeho přirozeného člověk vymyslel umělou věc, kterou vzápětí uvedl v realitu. A tuto realitu poté předával dál.

Například jeden náš dávný předek zjistil, že kámen lze opracovat a vyrobit z něj zbraň. Takový pračlověk věděl, co to je kámen a měl myšlenku vytvořit z něj něco umělého. Udělal to a zjistil, že se mu povedlo vyrobit opravdu pěkný a užitečný nástroj, který je již pravý, a se kterým může snadno ulovit mamuta. Podělil se tedy o svůj objev s ostatními. A od té doby kmen věděl, že lze opracovat kámen a vyrobit z něj zbraň. Tuto informaci si mezi sebou jeho příslušníci neustále předávali.

Dnešní doba je plná informací a skutečných věcí. To nejnutnější pro naši existenci se naučíme na základní škole, zbytek pochytíme jinde. Tyto informace se většinou vážou k externí realitě (skutečnému světu), existuje však jedna výjimka. Matematika. Matematika je myšlenkový koncept usnadňující lidem jejich existenci. Počítáme v podstatě vše, co se nám zamane. Obláčky, pavouky, determinanty. Je to bezesporu užitečná věda, bez které by svět, tak jak ho známe dnes, nevznikl. I přesto, matematika sama o sobě nemá vazbu k čemukoli skutečnému.

V souvislosti s pravými a umělými si uvědomme rozpor moderní doby. Zcela vědomě a schválně vytváříme spoustu umělých v podstatě neexistujících věcí. A co je ještě horší, už pomalu nejsme ani schopni rozeznat, co je vlastně pravé a co umělé.

Jsou silikonové implantáty pravé nebo umělé? Můžete si na ně sáhnout, tedy měly by být pravé. Přesto se říká, že vytváří umělá prsa.

Je nalíčená dívka pravá nebo umělá? Opět často říkáme, že vypadá uměle. A přesto si na ni můžeme sáhnout a trochu líčení si utřít do prstu.

Je Facebook pravý nebo umělý? Jasně, že pravý. Až na to, že jej tvoří soubor serverů a obrovské množství dat, které teprve webový prohlížeč na vašem počítači či telefonu skládá do finální podoby. Facebook reálně neexistuje. Existují pouze informace, servery, zobrazovací zařízení, spousta uživatelů, programátorů atd.

Vidíte, že dnešní doba v podstatě stírá rozdíly mezi pravým a umělým. Přestáváme být schopni rozeznat, co je skutečné a co nikoli.

Problém pravého a umělého se týká i světa balení žen. Jsme svědky toho, jak se z původně jednoznačně pravé věci stává věc umělá. Co může být umělého na tom snažit se svést samičku svého vlastního druhu? Dělá to každý dosud žijící jednopohlavní druh, jinak by vyhynul. A žádný druh k tomu nepotřebuje tento web ani jiné stránky. Ani my jsme je prakticky celý svůj vývoj nepotřebovali. Až nyní v posledních letech začal rozvoj fór, teorií, „užitečných“ rad. Nicméně i přesto, balení žen je a troufám si tvrdit, že i dlouho bude, výhradně pravá, reálná záležitost. Bez toho, abyste ženu viděli, ji zkrátka nesbalíte.

Tak proč tolik informací? Jako zábava? Inu, proč ne. Je to váš čas, na vás je, jak ho budete trávit. Pokud ale skutečně chcete získat ženu, nepotřebujete kvůli tomu na internetu trávit polovinu života. Stačí vám týden či měsíc prozkoumávání tohoto webu po večerech a máte všechny informace, které jste potřebovali. Většinu stejně ani nevyužijete, ale možná se nad nimi pobavíte.

Poradím vám jednu věc. Pokud vám jde opravdu o balení žen, vyhněte se lidem snažícím se uplatnit komplikované teorie nebo matematické nesmysly. Drtivá většina žen hodnotí stejně to, jak vystupujete, a ne to, kolik toho víte. Vystupování, to je realita. To je to pravé. A když už se vám stane, že se s nějakou takovou teorií zapletete, zavolejte raději nějaké ženě a jděte za ní. Krásný sex je to nejlepší, co vás zase vrátí nohama na zem. Ostatně právě proto se ode mě také žádné komplikované teorie o balení žen nedočtete. 

Komentáře

Jednopohlavni druh
 od autora Tygriste

    Zajimalo kolik ctenaru techto stranek se radi k jenopohlavnimu druhu [S08]

    Reaguj na tento komentář
    Re: Jednopohlavni druh
     od autora RaShCZ

      Řekl bych, že všichni. Nebo ty jsi hermafrodit? [S04]

      Reaguj na tento komentář
      Re: Re: Jednopohlavni druh
       od autora Archeopteryx

        Nechce se mi dohledávat přesnou biologickou terminologii, tak nevylučuju, že jsi to uvedl správně. Nicméně mně to původně též zmátlo, asi by byl vhodnější jednoznačnější výraz.

        Reaguj na tento komentář
        Re: Re: Re: Jednopohlavni druh
         od autora RaShCZ

          Jednoznačnější mě upřímně nenapadl. Jestli máš nějaký návrh, rád ho uvítám. [S03]

          Reaguj na tento komentář
          Re: Re: Re: Re: Jednopohlavni druh
           od autora Archeopteryx

            Jednoznačněji by to asi chtělo jedině polopatě: druh rozmnožující se pohlavně s oddělenými pohlavími, což ovšem není praktické. Přeci jen jsem se podíval a zjistil, že jednopohlavní (gonochorický) je správně použitý termín. Jinak partnera si hledají i hermafroditi, sebeoplození je vzácné.

            Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Archeopteryx

    Svým poselstvím dobrý článek, zejména poslední dva odstavce zasluhují zdůraznění. Napadá mně akorát pár postřehů.

    Zvířata to samozřejmě dělají zcela instinktivně a automaticky a nepotřebují k tomu žádné návody. Nicméně čím vyspělejší tvor, tím více to platit přestává. Dospívající lidoopi třeba potřebují páření odkoukat od dospělých, jinak toho nejsou schopni. No a u lidí to je ještě složitější. Různé rady a návody proto v jejich společnostech kolují snad od nepaměti.

    Expanze sváděcích teorií je skutečně záležitostí poslední doby, ale to vůbec neznamená že by dříve neexistovaly žádné rady a know-how jak na druhé pohlaví. Akorát se to tak vědecky neřešilo. Rozvoj internetových diskuzí apod. se netýká zdaleka pouze svádění. Tento fenomén slaví úspěch na základě zcela elementární lidské potřeby komunikovat a sdílet informace. Přílišné potlačování reálné (tváří v tvář) komunikace na úkor té neosobní virtuální však jistě není optimální.

    Příčinu současného rozmachu sváděcích teorií spatřuju mimo jiné v komplikovanosti moderního stylu života. Dříve býval život jednodušší, kratší, drsnější, proto si lidi nemohli dovolit luxus se tolik se vším párat. K partnerským vztahům se přistupovalo pragmaticky, sňatky se často domlouvaly apod. takže spousta chlapů přišla k partnerce i když normálně by žádnou třeba ani nesbalili. Ženy si nemohly dovolit být tolik vybíravé, protože možnosti byly omezené a osamocená existence obtížná či nepřípustná.

    To vše se v uplynulém století zásadně změnilo. Ekonomické motivy ke svazkům ustoupily ideji dokonalého všestranně uspokojivého vztahu. Ženy se emancipovaly (i když právě v oblasti svádění se stále dost udržuje tradiční rozdělení rolí), muži ztratili své tradiční postavení. Přirození svůdníci si stále dokáží poradit stejně zdatně jako kdysi. Většina běžných chlapů však pocítila oslabení pozic. Pro dnešní náročné a samostatné ženy nejsou už tolik atraktivní a když si nedokáží s balením poradit sami, společnost je nezachrání (partnerské svazky se už nedojednávají).

    Neříkám že je to špatně ani dobře, je to prostě vývoj. V důsledku popisovaných změn mi však přijde přirozené, že dnešní muži, aby si poradili s náročnějšími podmínkami, hledají silnější zbraně. Proto se už nevystačí s jednoduchými tradičními radami, ale k problematice se přistupuje vědecky a vznikají sofistikovanější teorie. To ostatně není záležitost pouze svádění, ale týká se to řady oborů lidské činnosti.

    Reaguj na tento komentář
    Re:
     od autora RaShCZ

      Chápu tvojí argumentaci a sám tuším podobná konstatování v jiných článcích používám. Samozřejmě, větší kumulace informací poskytuje příjemcům vyšší šanci na jejich využití, to je nesporná výhoda internetu. Nicméně myslíš si, že společnost během posledních sedmnácti let (či spíše deseti, budu-li brát jako milník rozšíření internetu) se vyvinula tak, že by bez internetu běžný muž nesbalil ženu? Já o tom pochybuju.

      Reaguj na tento komentář
      Re: Re:
       od autora Archeopteryx

        To určitě ne, informace dostupné na internetu (či kdekoli jinde) akorát mnohým napomáhají k větší úspěšnosti. Běžný muž jistě ženu sbalit dokáže, ale moc mu to nejde (AFC v pickupu). Pokud se náležitě poučí, jeho výsledky se zlepší což pro běžné případy postačuje. Pokud však někdo aspiruje na mistrovskou úroveň (PUA), vyžaduje to hlubší studium teorie a především pilný praktický tréning. Profesionální věnování se jakékoli činnosti však vždy bývá záležitostí menšiny a vyžaduje oběti (náklady ztracených příležitostí). Myslím že v závěru článku jsi to vystihl hezky.

        Reaguj na tento komentář
        Re: Re: Re:
         od autora RaShCZ

          Napsal jsi to dobře, chybí ti jen poslední dotažení. Pokud se někdo takto zabývá balením do vrcholové úrovně, o co se jedná? Jakmile se tím neživí, tak je to opět zábava. A jsme tam, kde jsem v článku skončil.

          Normální muž (ve smyslu průměrný muž) sbalí normální ženu stále bez použití internetu. Otázkou je, jak dlouho tento stav ještě potrvá.

          Reaguj na tento komentář
          Re: Re: Re: Re:
           od autora Archeopteryx

            Pokud někdo něco dělá pro zábavu, je to OK. Jestliže nemá žádné jiné zájmy, jedině dobře když se plně věnuje jedné věci. Pokud má aktivit více, musí mezi ně svůj čas nějak rozdělit. Myslím že není dobré aby člověk svádění zcela propadl a zanedbával kvůli tomu jiné věci. Analogicky třeba ke sportu. Věnovat se mu jen tak rekreačně je v pohodě a má pozitivní vliv na zdraví. Věnovat se mu závodně (byť pro zábavu) už vyžaduje tomu mnohé podřídit a obětovat a zdraví vrcholový sport už příliš neprospívá. Na vrchol se ale dostane málokdo a ani není účelem aby se to stalo masovou záležitostí. Vhodné je akorát, aby se lidi pouze neváleli u sportovních přenosů v TV, nekecali o něm u piva, nestudovali hlubokou teorii, neřešili jaké drahé vybavení je potřeba atd., ale aby zvedli zadek a šli se hýbat. Podobně se sváděním, špičkovým svůdníkem se stane málokdo, ale balit můžou všichni. Jen z toho nedělat vědu, pouze o tom nekecat, ale jít to zkusit. Tak jsem pochopil poselství článku.

            Normální muž určitě může sbalit holku i bez teoretických znalostí, akorát že jeho možnosti a úspěšnost nebudou takové, jako když je poučen.

            Reaguj na tento komentář
    Re:
     od autora carlos

      zdar, praptáku - tak si občas dodám odvahy přečíst tvoje dalekosáhlé koncepty, až mě to teď úplně omráčilo. Ty jseš normálně webovej Einstein (nebo aspoň Cimmerman), ještě k tomu multioborovy. Dej si to patentovat.

      Ad - něco základního ze sociologie by ti ale přece jen rozšířilo obzory. tak třeba v indii se sňatky domlouvají mezi rodiči doteď - jak by ty mladý, nezkušený, nadržený blbci mohli vědět, kdo je pro ně vhodnej partner?? navíc musí zůstat v kastě, ne se jen tak nesmyslně zamilovat a vyvádět blbosti. svobodnej výběr v euroamerickém střihu posledních sta let je historicky celkem unikátní a rozhodně nikoli jediný fungující a praktikovaný způsob výběru v dnešním světě.

      Reaguj na tento komentář
      Re: Re:
       od autora Archeopteryx

        Asi jsem natvrdlej, ale nějak nedokážu vydedukovat, zda je to obdiv či ironie :-)

        Měl jsem pochopitelně na mysli naši civilizaci. Kdybych se pokaždé snažil o vyčerpávají přehled, bylo by to na knihu. Už takto mívám problémy s délkou příspěvků.

        Reaguj na tento komentář
        Re: Re: Re:
         od autora carlos

          jeden by řek - dobrá kalibrace!

          jo - a o vyčerpávající přehledy se, fakt moc prosím, nesnaž!

          Reaguj na tento komentář
          Re: Re: Re: Re:
           od autora Archeopteryx

            Že nadměrné vypisování není zrovna ideální si uvědomuju sám a nepotřebuju aby mně někdo extra upozorňoval, je to o mojí sebekontrole. Jinak máme svobodu slova a každý si může psát co chce a kolik toho chce, jeho riziko ztrapnění před publikem. A kdo nechce, číst nemusí, sám to tak dělám.

            Reaguj na tento komentář