Škola Svádění (10) - Fáze vztahu do jednoho týdne

Máte za sebou první políbení své nové dívky a všechno se zdá být úžasné. Váš mozek je plný endorfinu a tak děláte věci, které by vás většinou ani nenapadly. Bohužel se může stát, že toto opojení se stane vašemu vztahu osudným.

Zdá se vám vše skvělé?

Během prvního týdne se s dívkou více sbližujete a poznáváte (u vztahů na dálku to samo sebou neplatí). Pokud jste na první schůzce ze sebe dělali někoho, kým nejste, tak teď na to doplatíte. Dívka si všimne vaší změny a ta jí nebude líbit.
V tomto období neztroskotá téměř žádný vztah. Ale právě nyní se vytváří základy. A chyby v nich se projeví dříve či později. Pokud nebudou pevné, tak se brzo vše sesype.

Na první pohled poznáte, kdo je ve vztahu dominantní. Zezačátku to bude nejspíše žena, ovšem čím více kluk vyzrává, tím více tato úloha bude spočívat na něm.

Z vlastních zkušeností doporučuji, aby muž byl tím mírně dominantnějším. Ženy se muži přizpůsobí snadněji než muž ženě. V další fázi vztahu se tato úloha může vyrovnat. Nikdy by se však neměla obrátit.

Samozřejmě nevylučuji výjimky, ale většinou to bývá tak, že když ženě něco navrhnete, tak buď odpoví, že ne (např. že nepůjde na bowling, protože to neumí) nebo že je jí to jedno (tak to bývá ve většině případů). Málokdy odpoví ano. Její nerozhodnou odpověď berte jako souhlas. Už se jí na to nevyptávejte.

Absolutně nejhorší věc, kterou můžete udělat je, že se ženy zeptáte, kam by chtěla jít. Buď odpoví, že neví a nebo vás začne testovat a vybere si 50km vzdálené místo, kam se chtěla podívat už odmala. To není dobré, protože při odmítnutí se urazí, při přikývnutí si z vás začne dělat pejska a při neurčité odpovědi si v duchu řekne, že jste příliš slabý na to, abyste ji odmítl. Plnit jí sny se zkrátka do tohoto období nehodí. Na to přijde řada později.

Otázka redakce pro čtenáře: Víte jak snadno poznáte na první pohled na nějakém páru, který potkáte třeba na ulici, kde je dominantní? 

Pokuste si v první části vztahu udržet v rámci možností čistou mysl. Zkoumejte svého protějška. Dívejte se, jak reaguje na vaše chyby. Přijímá je, nebo si z nich dělá legraci? Jakmile se u ní vyskytne sklon k něčemu, co vás vyloženě odpuzuje, tak není na škodu se nad tím zamyslet. Lepší dříve než později.

V příštím díle rozebereme období do třech měsíců vztahu.

Komentáře