Svůdná podobnost

Jsou-li si 2 lidé podobní, mají hned možnost o tom navázat konverzaci. A i když si podobní nejsou, tak přesto mohou vždy nalézt něco společného.

Jde využít podobnosti?

Upozornění na podobnosti

Tohle je pro mě priorita v jakémkoli flirtování nebo vybírání a pomáhá to lidem uvědomit si, že ona se od nich neliší tak moc, jak si myslí.

Během rozhovoru se ženou narazíte na některé z těch náhod, o kterých se dá říct: „Ten svět je ale malý!" Například, že nejlepší přítelkyně její tety vyrůstala ve městě, kde jste nějakou dobu žili i vy. Měli byste na to vždy upozornit, i když byste ji třeba měli přerušit v jejím vyprávění. Prostě jen dodejte: „Žil jsem v tom městě XYZ taky! Wow, ten svět je ale malý." Jen to poznamenejte a pokračujte dál.

Pořádně to téma prozkoumejte, abyste z toho měli maximální užitek. Například: Pokud jste oba žili ve stejném kraji, začněte se ji ptát na známá místa. „Pořád tam mají tu starou restauraci u jezera?" Potom s ní sdílejte své vzpomínky, které se k těm místům váží. Čím efektivněji to děláte, tím více si bude myslet, že ty vzpomínky s vámi sdílí také.

Pokud musíte, použijte pro začátek místo, které jste oba navštívili.

Vytáhněte tato známá fakta kdykoliv potřebujete a znovu tak rozžehněte pocit familiárnosti. „Na někoho kdo vyrůstal v XYZ jsi dost chytrá." Čas od času to vytáhněte, ale nedovolte, aby se to stalo náhražkou nového dialogu.

Použití zrcadlení

S objektem zájmu nemusíte mít pouze společné zážitky za účelem vytvoření podobnosti, ale můžete použít i techniku zrcadlení. Tato technika je efektivní proto, že dává lidem pocit, že jsou s někým, kdo je stejný jako oni. To co byste měli udělat je napodobit to, jak váš objekt zájmu sedí nebo stojí.

Neimitujte ji, protože tak riskujete, že na to přijde. Prostě jemně změňte svou pózu a postoj tak, aby byl odrazem jejího. Pokud má ruku na stole, dejte ji tam také. Když dá nohu přes nohu, udělejte to stejně. Pokud naklání hlavu, jemně ji nakloňte také. Používejte podobná gesta a slova, pokud je to možné. Tohle vše jen pomůže prohloubit dojem „Hej! Jsi taková jako já!"

Po nějaké době můžete tento proces prohloubit tím, že sladíte své dýchání s jejím. Ona si toho vědomě nevšimne, ale čím víc se vaše fyziologie podobá, tím více bude cítit blízký pocit vztahu. Když už vytvoříte určitou spojovací linii, začnete zjišťovat, že po chvíli začne ona nevědomě kopírovat vás.

Komentáře

Bez nadpisu
 od autora psycholotr

  Všechno hezký, až na to napodobování. Když se budu opičit po nějaký holce, může si myslet, že jsem zženštilý, event. magor :( Jestli napodubuje ženská chlapa, může to zase ukazovat na přemíru soutěživosti nebo se z ní pak vyklube nějaká zuřivě konfrontační feministka.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora RaShCZ

   Myslím si, že to bereš moc doslova. Nejde o to opičit se, ale zaujmout podobné postavení jako ona. Samosebou je kravina napodobovat nějaký typicky ženský postoj, ale to už záleží na správné kalkulaci svůdce.

   Reaguj na tento komentář