Jak ženy vnímají polibky

Líbání je jedna z činností, bez které si většina žen nedokáže vůbec představit vztah. V závislosti na věku ženy a jejích zkušenostech dochází postupně ke změnám ve vnímání polibků. Pro mladé dívky je polibek s vysněným mužem srdeční záležitostí, pro ženy jde o vcelku běžnou činnost.

Jaké emoce vyvolává polibek ve vás?

Mladé dívky mnohdy doslova pějí ódy na líbání. Podívejte se na nějaké stránky, kam přispívají dívky v pubertě, a zaručeně naleznete spoustu „velmi užitečných“ informací o líbání. Ve dvaceti letech se již líbáním ženy tolik nezabývají a ve třiceti letech už by pomalu raději dávaly pusinky svému potomkovi, než by se líbaly se svým mužem. Vnímání polibků se zkrátka mění s ohledem na věk ženy.

V tomto článku chci rozebrat, jak jednotlivé polibky vnímají mladé ženy okolo šestnácti let a vyzrálé ženy přibližně okolo třiceti let. Zvláště u mladších žen je ale potíž v tom, že mají s líbáním různé zkušenosti. Můžete se setkat s holkou, která se již stihla líbat s desítkami kluků a stejně tak s holkou, která se líbala pouze jednou či vůbec. Proto pro účely článku předpokládejme, že „mladá holka“ je taková holka, která se již líbala s několika kluky, přičemž alespoň s jedním měla vztah. Do takové kategorie spadá většina šestnáctek.

Techniky líbání

Jemný polibek, dotek rty

Pro mladou holku je jemné líbání spíše testovací a rozhodně nepříliš zajímavé. Mladé holky rády prožívají líbání celým tělem a jemné líbání jim takový zážitek nedopřává.

Starší ženy vnímají lehký polibek jako rodinný a přátelský. Při líbání s partnerem je hlavní funkcí polibku zabezpečení každodenního styku – žena z polibku hrubě rozpozná náladu muže.

Polibek, při němž vezmete ret ženy mezi své rty

Pro mladé ženy je tento polibek předehrou ke hlubšímu polibku, starší ho vnímají jako chuť muže na sex, popř. jako příslib pozdějších erotických hrátek. Když jde například muž do práce a místo obvyklého jemného polibku nasaje ret ženy a hraje si s ním, žena ví, že by muž raději zůstal doma (a pokud je žena chytrá, večer mu to vynahradí).

Hluboký polibek, vniknutí jazykem do úst partnerky

Pro mladší ženu jde o standardní polibek ve vztahu, dává jím najevo náklonnost či lásku, pokud jste spolu déle. Pokud se líbáte déle, přičemž žena rovněž vniká do vašich úst svým jazykem, značí to touhu po mazlení.

Pro starší ženu je takový polibek pozváním do postele.

Polibek, při kterém strčíte ženě do úst pouze špičku jazyka

Zde se mladší i starší ženy shodují. Je to provokace, polibky vyjadřují touhu po dalších erotických hrátkách.

Různé jiné polibky na ústa

Existuje obrovské množství jiných polibků na ústa, které můžete se ženou dělat. U mladších žen vyjadřují především touhu po něčem novém, u starších žen poté jakýsi symbol souznění či rituál, který dělají pouze se svým partnerem nebo úzkou skupinkou lidí.

Polibek na ucho

Polibek na ucho či lehké vniknutí jazykem do ucha by mělo být silným erotickým stimulem. Problém u mladších žen však je, že to nefunguje. Polibek na ucho je jim většinou nepříjemný, nic zvláštního v něm nevidí (erotogenní zóna ještě není vyvinutá). U starších žen jde o erotický stimul, součást předehry.

Polibek na krk

Krk je pravděpodobně hned po pohlaví nejzaručenější erotogenní zóna u všech žen. Některé mladé ho opět mohou vnímat jako nepříjemný, ale to pouze pokud nejsou v posteli příliš zkušené. U starších žen součást předehry.

Polibek na dlaň

Zvláštní postavení má polibek na dlaň. Pokud budete takto líbat mladou ženu, bude z toho mít akorát legraci. U starších žen záleží na tom, jak polibek pojmete. Začnete-li ženu líbat na dlani a budete jemně postupovat směrem výš, žena si takové polibky vyloží jako nepřímou výzvu k sexu.

Polibek kamkoli na tělo

Záleží na místě polibku, mladší žena je většinou bude vnímat jako lechtivé, pokud je vzrušená, tak příjemné. Starší žena je opět bude vnímat jako výzvu či přímo předehru.

Jak líbají muži a ženy

Z popisu vnímání polibků jste si mohli všimnout, že mladší ženy považují za běžné intenzivnější líbání, zatímco pro starší ženy je takové líbání již pozváním do postele. Muži se často bez ohledu na věk snaží líbat co nejintenzivněji a strkat svůj jazyk ženě až na mandle. Nedělejte to. Mnohem lepší je ženu provokovat tím, že jí budete do úst strkat pouze špičku jazyka. Ženu takové polibky navnadí bez ohledu na věk.

Perlička na závěr: Znám 18letou ženu, která se se svým přítelem nelíbá ani před sexem, protože je údajně bisexuál a polibky má ráda pouze od žen. Je to poloviční pravda. Žena bisexuál není, pouze se jednou mírně namol líbala se ženou a zjistila, že je to mnohem lepší, než se líbat se svým přítelem. Když jsem se jí ptal, v čem byl rozdíl, řekla mi, že ona žena jí na rozdíl od tří předchozích mužů hned nestrčila jazyk do krku. Že je bisexuál řekla svému příteli, aby neuškodila jeho ješitnosti.

Komentáře

Bez nadpisu
 od autora Sik

  Hezký článek, který povětšinou shrnuje známé pravdy. Jen bych ještě doplnil (spíše k těm mladším ženám), že je rozdíl líbat se s holkou lehce opojenou alkoholem na párty a holkou střízlivou na rande. Na party je holka ještě za přispění alkoholu o dost odvážnější a začít se s ní líbat s pomocí jazyka pro ni není problém během několika okamžiků(tipuji většina dívek). Ovšem na rande je to poněkud jiné, je opravdu potřeba holku na to připravit a začít velice pomalu s letmými polibky a hlavně bez jazyka! Já, zkušený spíše z diskoték, ted zpětně vidím, jak některým holkám na rande muselo být nepříjemné, když jsem jim tam hned "rval" jazyk :-))
  Měl jsem dokonce holku, se kterou se naše jazyky snad nikdy nestřetly (a to proběhlo několik vášnivých polibků a strávili jsme touto pěknou aktivitou několik desítek minut tipuji). Nemůžu nyní zpětně říct, kde byla chyba, jestli jsem jsem moc chvátal a ona se se mnou necítila komfortně nebo to prostě nikdy nedělala a neměla to opravdu ráda, protože jsme se celkem brzy, před prázdninami, rozešli.
  Při líbání jsem to samozřejmě nevydržel a zeptal jsem se jí, kde je problém. Ona mi tvrdila druhou možnost, tedy, že se jí nelíbí doteky jazykem a nedělá to, ale nevím, jestli nebyla chyba, že jsem na ni chvátal a začalo se jí líbání se mnou defakto hnusit. Jsou takové holky, které vůbec nemají rády dotek jazykem?
  Na druhou stranu mě přišel takovýto polibek suchý a moc jsem si ho neužíval při delším trvání.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora History

   Samozřejmě, že některým lidem se to hnusí, a nemusí to být jen holky.

   Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora JA

   samozrejme sú ľudia, ktorí nemajú radi dotyky jazykov a radšej si vychutnávajú dotyky pier. Tiež neznášam keď mi pchá dievča svoj jazyk do mojich úst. Taký bozk patrí do dlhšieho vzťahu. Ak máš rád "jazýčkové bozky" tak treba pokračovať postupne. U mladých dievčat by to nemal byť problém. Ale keď je oveľa skúsenejšia tak jej môže prekážať, že nie si "dosť dobrý"

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora white

    "Tiež neznášam keď mi pchá dievča svoj jazyk do mojich úst. Taký bozk patrí do dlhšieho vzťahu."

    Nejsi teplý?(gay)

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora Sik

     Zatím na sobě nepozoruji, že bych měl problémy s orientací :-) Ale docela mě zarazila asociace líbání jazykem = gay
     Nicméně převážná většina dívek neměla problém hned zkraje se líbat i za použití jazyku.
     Je ale pravda, že jednou mě "kamarádka" také překvapila, kdy jsem vůbec nečekal, že by něco mohlo být a ona mě začala líbat a hned mi vrazila jazyk do úst. To mi také moc příjemné nebylo, to uznávám.

     Reaguj na tento komentář
:)))
 od autora white

  Ta perlička na závěr nemá chybu:))

  Reaguj na tento komentář