Může vztah na dálku fungovat?

Díky moderním technologiím už není problém najít si partnera třeba z jiného státu nebo dokonce světadílu. Internetové seznamky jsou dnes na vzestupu a využívá je stále více lidí, kteří nemají čas ani nervy na to hledat si lásku standardním způsobem, tedy na pracovišti, ve škole či v baru.

Najít si někoho, kdo nám bude blízký, je možné i na dálku. Na druhou stranu je ale možné, aby takový vztah mohl dlouhodobě fungovat?

Takto žije mnoho lidí

Je až s podivem, kolik párů žije do sebe, ale přeci jen spolu. Spousta lidí má pracovní nebo studijní povinnosti třeba na druhém konci republiky, a pokud není možné vzít s sebou toho druhého, většinou je pár nucen alespoň chvíli mít vztah na dálku.

To lze samozřejmě provozovat pouze po omezenou dobu a také to chce alespoň občas zorganizovat vzájemné setkání. Pokud by však takový stav měl trvat několik let v kuse, s největší pravděpodobností hraničící s jistotou by nevydržel. Ono ani kratší odloučení nemusí zůstat bez následků. Proto to chce zavést určitá opatření.

Pravidelná komunikace

Dvojice by spolu měla čile komunikovat.

To samozřejmě platí i pro běžný vztah v jedné domácnosti, ale pro vztah na dálku je to naprosto stěžejní.

Je dobré používat nějakou platformu, s níž bude možné komunikovat v reálném čase, ideálně hlasem a zároveň i obrazem. K tomu se používají programy typu Skype, které dokáží zprostředkovat jak zvuk, tak i obraz.

Tato komunikace by měla probíhat každý den, ideálně ve smluvený čas, kdy bude jisté, že jsou doma oba.

Sex na dálku

Samozřejmě je potřeba vyřešit i sexuální touhy a potřeby. To na velké vzdálenosti příliš nejde, alespoň ne plnohodnotně, ale opět lze využít možnosti komunikačních zařízení a mít sex alespoň jejich prostřednictvím.

V podstatě jde o masturbaci, ale pokud se jí budou věnovat oba zároveň, může jim to alespoň pocitově simulovat standardní sex. Není to nic moc, ale alespoň něco. Rozhodně lepší než podvádění.

Komentáře