Od vzrušení k zakončení

Abychom se zdokonalili v milostných hrách, měli bychom vědět, jak jdou za sebou jednotlivé fáze reakcí těla od vzrušení až do uvolnění po orgasmu. Když pochopíme, jaké jsou rozdíly mezi délkou a prožíváním jednotlivých fází u mužů a u žen, zjistíme, jak nejlépe dopřát partnerovi či partnerce tu pravou rozkoš.

Za ideálních okolností můžeme od myšlenky na sex po uvolnění rozlišovat 4 fáze. Bohužel praxe není často ideální. Když jsme unavení, není nám tělesně či psychicky dobře, nebo když mají ženy zrovna menstruaci, tělo reaguje jinak. U žen se tak často stává, že dosáhnou pouze vzrušení, ale do dalších fází se již nedostanou. U mužů může zase nastat vzrušení, které však není doprovázeno erekcí. Tyto případy tedy prozatím pomineme, a podíváme se na fáze lidské sexuality tak, jak za sebou zpravidla následují.

1. Vzrušení

Vzrušení je první fází milostného aktu. Může přijít fyzickou stimulací – tedy líbáním či doteky, nebo psychickou stimulací – myšlenky na sex, čtení erotické povídky apod. Nejlepší samozřejmě je, pokud je stimulace fyzická i psychická.

Při vzrušení stoupá krevní tlak, prokrvují se jednotlivé orgány. Často zčervenáte. Zrychluje se dech, začnete se potit na čele, horním rtu, prsou, stehnech a kotnících.

Cítíte svalové napětí, které postupně vzrůstá. Cílem vzrušení je pochopitelně příprava na vlastní styk.

U mužů je vzrušení doprovázeno erekcí, kdy se topořivá tělíska v penisu zaplavují krví. Varlata se přitáhnou k tělu a šourek se stáhne.

Ženám se vztyčí bradavky a zpotí se jim prsa. Velké stydké pysky se roztáhnou směrem nahoru a zvětší se, malé stydké pysky také. Klitoris se prokrví podobně jako mužský penis. Vagina ženy se roztáhne a připraví se na vniknutí.

Muži si často neuvědomují rozdílnost pohlaví při vzrušení. Zatímco muž se dokáže plně vzrušit za 5 minut, někdy i dříve, žena potřebuje k plnému vzrušení přibližně 40 minut. Nedostatečně vzrušená žena může trpět bolestí při pronikání a celý styk pro ni není tak příjemný jako za plného vzrušení.

2. Fáze stabilizace

Fáze stabilizace nastává těsně před orgasmem. Krevní oběh se nadále zrychluje, krev se nahrne do genitálií. Citlivost těla stoupá, citlivost pohlavních orgánů kolísá.

Muži mají tendenci přejít do fáze stabilizace brzy po vzrušení. Fáze stabilizace u nich trvá déle než u žen, a poznají jí zpravidla tím, že přestávají vnímat jednotlivé doteky na penisu, někdy přestávají vnímat orgán úplně. Po několika okamžicích se však vnímavost vrátí s vysokou intenzitou, a při pokračování dráždění dosahují vyvrcholení. V této fázi dosahuje tep mužů přibližně 180 úderů za minutu.

U žen je fáze stabilizace kratší. Malé stydké pysky se ještě více zduří, klitoris se vztyčí. Začínají se stahovat svaly pánevního dna.

3. Orgasmus

Vyvrcholení celého sexuálního aktu je doprovázeno stahy svalů v anální a pánevní oblasti. Váš mozek uvolňuje řadu hormonů, díky kterým zažíváte krásné pocity. Obě pohlaví vnímají orgasmus trochu rozdílně.

Orgasmus u mužů trvá asi 5 vteřin. Proces samotného orgasmu a ejakulace je oddělený, muž tedy může prožít orgasmus i bez ejakulace. Při neustávajícím dráždění není muž schopen orgasmus zastavit silou své vůle. Většina mužů potřebuje k dosažení druhého orgasmu pauzu v dráždění.

Orgasmus žen trvá asi 15 vteřin a jeho cílem je napomoci ejakulátu muže dostat se k děložnímu hrdlu, aby mohlo dojít k oplodnění. Ženě se v době orgasmu zvětšuje vagína a její klitoris se zatahuje. Ženy jsou schopné orgasmus vůlí pozdržet, pokud na něj nejsou připraveny. Jsou také schopné mít více orgasmů za sebou bez pauzy v dráždění.

4. Uvolnění

Po orgasmu dochází ke svalovému uvolnění. Krevní tlak i dech se vrací k normálu. Díky hormonu prolaktinu, který se během orgasmu vyloučil, jste příjemně unaveni.

Muži se rychle vzruší a stejně rychle také jejich vzrušení opadá. Penis se odkrví, varlata poklesnou a muž buď zpravidla usne, nebo alespoň dostane hlad.

Ženám se po orgasmu otevře děložní hrdlo a dochází ke snížení prokrvení bradavek a genitálií. Odkrvování je však pomalejší a tato místa zůstávají ještě několik minut citlivá. Proto je pro ženu jednodušší orgasmy opakovat. I ženy jsou po orgasmu unavené a často hladové. Pokud jste při hrátkách dráždili močovou trubici, potřebují také na záchod.

Komentáře