Letos frčí kapavka

Potulní mikrobi nám mohou nadělat v těle pěknou paseku. Když je ale mnohonásobně zvětšíme, přidáme plyš a očka, vznikne nám krásná hračka, kterou můžeme někomu darovat nebo si jí vystavit. Pořídíte své přítelkyni kapavku, syfilis, plíseň nebo třeba pořádnou spermii?

Originální roztomilý dárek: Plyšová choroba

Musím přiznat, že moje přítelkyně nejvíce propadla toxické plísni, která ji dostala svým hrozivým, ale při tom roztomilým zjevem a pohledem. Tato recenze proto bude právě na toxickou plíseň, respektive na její zvětšenou plyšovou variantu.

Toxická plíseň je plyšová černá podélná postavička, která se v horní části dělí na šest částí. Její délka je asi 20cm, takže se plíseň řadí mezi menší plyšáky. V dolní části má pak visačku s informacemi o původu, materiálu a distribuci, stejně jako tomu je u značkového oblečení. Toxickou plíseň v celé kráse vidíte na obrázku (ve skutečnosti je plíseň asi 3x větší).

K toxické plísni, stejně jako i k dalším plyšovým mikrobům, je přibalená miniknížečka, ze které se dozvíte spoustu informací. U plísně vidíme její obrázek zvětšený 1 000 000x. Musím říct, že plyšák se originálu skutečně velmi podobá. Dále vidíme anglický a latinský název, který je u plísně jen pro zajímavost Stachybotrys chartarum.

Uvnitř vlastní knížečky se v několika jazycích samozřejmě včetně češtiny dozvíte fakta o daném mikrobu. Například naše plíseň byla poprvé objevena ve 30. letech 20. století, kdy na některých farmách v Rusku onemocněly koně po požití kontaminovaného sena. Také se dozvídáme, že samotná plíseň toxická sice není, ale produkuje celou řadu nebezpečných toxinů. Zjistíme, kde se s plísní můžeme setkat, čemu se vyhýbá a jak se jí můžeme vyhnout my. V závěru knížečky pak nalezneme pokyny pro ošetřování vlastního plyšáka a bezpečnostní pokyny.

Darujte toxickou plíseň či jiné mikroby

Plyšové mikroby jsou originálním dárkem, který svého příjemce určitě potěší. Můžete si s nimi zahrát i menší divadélko. Sdělte své přítelkyni, že jste jí bohužel domů zanesl toxickou plíseň či jí předal kapavku. Až se zděsí, vytaste plyšového mikroba a máte o zážitek postaráno.

Dětem můžete plyšové mikroby darovat jakožto krásnou pomůcku pro jejich vzdělávání. Některé mikroby vzniklé třeba z nemytí rukou určitě budou dostatečnou motivací k hygieně pro nejednoho špinavého uličníka.

Osobně si myslím, že plyšoví mikroby jsou milým a netradiční dárkem, který potěší hlavně děti a mladší ženy. Zaručeně ale zaujmou každého, kdo je uvidí. Můžete je tedy klidně vystavit někde u sebe doma a návštěvníci z nich budou nadšení. Nebo můžete zvát k sobě domů ženy, aby se podívaly na vaši sbírku nemocí. 
Mrkněte se na naši nabídku mikrobů a potěšte někoho pěkným dárkem. Stačí kliknout na tento odstavec.

Pokud chcete mít toxickou plíseň jako má přítelkyně, klikněte sem.

No a já se zase na pár dní odmlčím, abych pro vás mohl otestovat další zajímavý produkt, který mi snad přítelkyně hned po napsání recenze nezabaví

Komentáře