Můj příběh usmíření

Žijete si poklidný život, užíváte si kvetoucího vztahu se svou novou přítelkyní, vše je jak má být. Ale ejhle, ze dne na den vás začne ignorovat, chová se divně a situace ve vztahu je nakloněná spíše na tu špatnou stranu. Co se jen stalo?

Jak jsem zachránil svůj vztah

Nedávno jsem si prožil zajímavý příběh, o který se s vámi chci podělit. Mé řešení snad poslouží někomu jako inspirace.

Tři týdny jsme s přítelkyní postupně rozvíjeli vztah, po všech stránkách jsme byli spokojeni a v pátek před osudným víkendem jsme spolu ještě flirtovali a užívali si radovánek, které ke vztahu patří. Na následující dva dny jsme měli být oba součástí týmu, který jel na turnaj. Tam se to celé zvrtlo. Přišel jsem si popovídat a její odpovědi byly stručné. Téměř celý den byla s kamarádkami a s dalším spoluhráčem, se kterým se dobře bavili. Ani by mi to nevadilo, kdyby se mi věnovala, ale opravdu jsem z ní nedostal jediný úsměv za celý víkend. No, a aby toho nebylo málo, cestou domů ve vlaku se tulila k tomu spoluhráči. Nejsem žárlivý, ale jen v případě, že i po takovém flirtíku má oči stále pro mě.

Říkal jsem si, že vztah právě skončil, ale proč by tak rychle šla za jiným, když ještě v pátek byla úplně v pohodě? Chtěl jsem jí dát ještě malou šanci a přemýšlel jsem, jak to udělat. Muselo to být něco, co zahraje na její city tak, aby na mě musela myslet a chtěla se vrátit. Připravil jsem si dialog, protože jsem si dokázal představit, jaké budou její odpovědi v které situaci. Naplánoval jsem si, že jí nechám dva dny přemýšlet a poté se do toho pustím. Takže jsem si na ní ve středu počkal před domem, až půjde ze školy. A takhle celý rozhovor proběhnul, přesně podle plánu.

„Ahoj, co ty tady?“

„Ahoj, potřebuju tvoji pomoc.“

„A o co jde?“

„Někoho tady hledám.“

„A koho?“

„V týhle ulici bydlela jedna hodná a milá holka. Co ti budu povídat, takovou by si přál každý kluk. Sice nebyla dokonalá, ale která holka je, že. Strávil jsem s ní hodně času a nelituju toho. Hodně mi na ní záleželo, ale o víkendu jsem byl pryč a ona se mezitím odstěhovala a nedaří se mi ji najít. Nevíš o ní něco? Jmenuje se /celé jméno slečny, se kterou mluvíte/.“

V tuhle chvíli se vám může dostat kladné a záporné odpovědi. V případě kladné by to znamenalo, že se vám třeba bude chtít omluvit. Pokud se ale chovala tak jak se chovala, pravděpodobnější je záporná odpověď. Tady je zase moje situace.

„Ne, nevím.“

„Opravdu ne?“

„Ne.“

„To je škoda. Kdybys ji náhodou potkala, anebo se ta holka se vrátila, dej jí prosím tenhle dopis.“

Předal jsem jí dopis a s odměřeným pozdravem jsem odešel, aniž bych se otočil. Sice mě lákalo vidět její reakci, ale tím by se celý efekt dal pokazit. Měl jsem předem připravený dopis. Obálka nadepsaná jejím jménem a adresou, jako bych jí chtěl poslat poštou, ale bez známky. Uvnitř přeložená A4, v jejíž horní polovině bylo napsáno: Smířeno. Odpuštěno. Zapomenuto. A kousek pod tím mé jméno. Ano, někdo z vás v tom jistě poznává tip z tohoto webu. Hned vysvětlím, proč jsem si ho vybral a zároveň děkuji jeho autorovi.

Musel jsem počítat i s kladnou odpovědí, v tom případě bych řekl něco jako: „To jsem překvapený. Potkal jsem někoho, kdo vypadal jako ona, ale ignorovala mě a nejevila snahu navázat kontakt.“ No a poté už by bylo asi na místě přejít normálně do přítomnosti a promluvit si s ní o tom, co se stalo a jak se to bude řešit. Pokud se usmíříte, je to dobré. Pokud ne, je vhodné použít připravený dopis a odpochodovat stejně jako jsem to udělal já.

Když jsem dorazil domů, naschvál jsem se přihlásil na ICQ a čekal, jestli se ozve. Párkrát se během odpoledne objevila, ale zase hned odešla. A večer se opravdu ozvala. Chtěla to ještě probrat, tak jsem ji navrhnul termín, který by jí měl z části vyhovovat (v tu dobu normálně chodí ven s kamarádkou) a ještě provokativně napsal, že pokud ji na tom záleží, tak si čas udělá. No a dál si to jistě dokážete představit. Chtěl jsem slyšet upřímnou omluvu, chtěl jsem slyšet i důvod. No a pak mi skončila v náručí, happyend.

Teď vysvětlím pár věcí, na který se tenhle můj způsob měl zaměřit. Dopis jsem jí dal proto, aby měla v ruce něco ode mě a mnohem víc jí to nutilo přemýšlet o mně. To, co jsem napsal dovnitř, bylo rozloučení, kterým jsem dával najevo svou důstojnost. To, že se rozloučíte strohým čau a bez otáčení odejdete, ji ujistí, že to co jste právě řekli a udělali, myslíte stoprocentně vážně. Navíc, co asi udělá holka s obálkou, která je nadepsaná jejím jménem? No jasně že jí otevře, jak jen bude mít příležitost. 

A na samotný závěr ještě upozorním na pár důležitých věcí. Pokud budete chtít vyzkoušet tenhle způsob, je dobré si řeč aspoň trochu připravit, protože člověk je pak nervózní a občas neví, co říká. Během své řeči pak nenechávejte mezi větami mezery, aby nemohla nic říct. Pokud ten text neodrecitujete, jako kdybyste ho četli z papíru, ale přidáte trochu emocí, pak bude efekt zase o trochu jiný. A nesmíte to na ní vychrlit moc rychle, mohlo by se stát, že to nepochopí nebo něco přeslechne. Dobré je dívat se jí při tom do očí, aspoň si lépe uvědomí, co si o ní myslíte. A pokud se vám později ozve a bude se chtít vrátit, buďte trochu tvrdí. Přece se sebou nenecháte zamávat a pak ji jen tak vezmete zpátky. Stůjte si za osobním setkáním, vysvětlením a případně ji můžete říct něco vhodného, tohle jsem použil já.

Důvěra, upřímnost a věrnost. Tři nohy trojnožky. Víš, co se stane, když jednu z nich uřízneš

No jasně že stolička spadne, stejně jako váš vztah, to jí snad dojde. Nevím jak pro vás, ale pro mě jsou tohle tři zásadní věci ve vztahu, který má něco vydržet.

Komentáře

chybi nejdulezitejsi..
 od autora lazy-boy

  Zajima me...jakej byl duvod zmeny jejiho chovani?

  Reaguj na tento komentář
  Re: chybi nejdulezitejsi..
   od autora Dijgoho

   Ten napad s dopisem byl good, ale podle me ta holka neni ready na vazny vztah, kdyz ma takovehle vyjevy...

   Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Klára

  Faitha dotyčná na zápase ignorovala protože chtěla dát svému "novému objevu" najevo,že je "nezadaná",že mu nikdo nestojí v cestě. To jest,nebyla do Faitha zamilovaná,dle mého názoru.
  Další popis situace,kdy Faith k ní má srdceryvný proslov a předává ji dopis,mně osobně přijde zoufalé. V takových situacích je nejvíc sexy dokázat odejít bez zbytečných keců,prostě jak se říká "oblíct bundu a zmizet v dáli",toť můj názor.

  To že se nakonec patrně holka vrátila k Faithovi vidím především asi v tom,že ten "nový objev" zřejmě o dotyčnou neměl takový zajem,o jaký se ona /na úkor Faitha/ snažila.
  Čili,neberu to jako Faithovo vítězství...

  Reaguj na tento komentář
  Bez nadpisu
   od autora lukáš

   Přesně tak. Článek je spíš ukázka toho, jak se v těhle situacích nechovat.

   Reaguj na tento komentář
   Re:
    od autora HS

    Jak bys tuto situaci resil ty ?

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re:
     od autora History

     To je snad očividné, když nesouhlasí s tímto, prostě by to bez caviků utnul. Je konec, čus. Takhle by to udělal on. A já už teď také, pokud by se jednalo o krátkodobý vztah.

     Reaguj na tento komentář
    Re: Re:
     od autora lukáš

     No vzhledem k tomu, že jsem souhlasil s Klářiným příspěvkem, tak odejít bez zbytečnejch keců, jak píše. Zachováš si hrdost. Obecně si myslím, že pokud se vyskytnou tyhle problémy (tady navíc ještě takhle rychle), nemá vůbec cenu na nějakej vztah pomýšlet a něco s dotyčnou řešit nebo si dovysvětlovat.

     Reaguj na tento komentář
    Re: Re:
     od autora HS

     Zajimalo by me, jak byste hodnotili pristup dat pruchod emocim a ric ji do oci coze je vlastne zac ? Hlavni vyhodu vidim tom, ze se vam vnitrne ulevi coz pomuze vyrovnat se s minulosti. Jinou vyhodu z pohledu podvedeneho nevidim.

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re:
      od autora ax

      Jako ubohost a prohru.

      Reaguj na tento komentář
      Re: Re: Re: Re:
       od autora OffTopic:))

       ax: viem si predstavit, ze ak by som jej povedal: ,,Ja s kur*ami nesukam." a siel kade lahsie, citil by som sa ako frajer. Zas medzi tebou a mnou je rozdiel niekolko stoviek rokov [S08], takze samozrejme riesime veci inak.

       Reaguj na tento komentář
       Re: Re: Re: Re: Re:
        od autora ax

        Dá se to říct mnohem elegantněji a s větším efektem, pokud vysypeš akorát nadávku, holka tě hodí za hlavu s tím, že jsi stejně debil, to moc efekt nemá.

        Reaguj na tento komentář
        Re: Re: Re: Re: Re: Re:
         od autora OffTopic:))

         co by si povedal ty?

         tam neslo o to sa s nou niekedy stretnut, alebo jej zamotat hlavu, ale povedat co si myslim a sebe zlepsit naladu.

         Reaguj na tento komentář
         Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
          od autora ax

          Nevím, to je situační a vymýšlet se mi to nechce.

          Reaguj na tento komentář
        Re: Re: Re: Re: Re: Re:
         od autora HS

         Mozna ze jsem se nevyjadril dost presne, ale co kdybych v tom pruchodu emoci si zachoval noblesu a volil bych vyjadrovani diplomata ? Pak by holka jednoduse nemohla rici je to buransky tupec co nezvlada sebovladani.

         Reaguj na tento komentář
         Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
          od autora Klára

          HS
          Mlčení jest často oním největším uměním diplomatů..:-)

          Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora History

   To se pleteš, protože ten "nový oběv" má už 3 roky přítelkyni, jen prostě když ho nevidí, flirtuje s každou holkou, kterou má po ruce.

   No jinak, dneska podle mě není fakt, že vztah vydrží měsíc to, že opadne počáteční zamilovanost. Někdo jde do vztahu jen proto, aby si užil a čeká, jestli láska teprve přijde.

   A na závěr, jako vítěz se rozhodně necítím nikdy, obzvlášť ne v situaci, kdy přijmu jakýkoliv výsledek se stejným klidem. Já to beru jako zajímavou zkušenost.

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora Klára

    Faith

    Stojím si za tím co jsem napsala. Na dané situaci nic nemění tvoje poznámka o tom,že dotyčný byl zadaný,tvoje ex to patrně nebrala za nějakou nemoc a klidně mohla doufat,že má u něho šanci,zvláště když on s ní flirtoval. Velice težce a neuctivě tě tak kvůli tomu týpkovi přímo před tvými zraky odsadila na druhou kolej,a ty ji poté ještě přijdeš lichotit větou "jak by ji každý kluk chtěl"/ha,ha/ a píšeš dopis...jednoduše řečeno-odměňuješ špatné chování,odměňuňuješ když tě holka těžce shodí...to si uvědom především.
    Dotyčný týpek si možná honí nevinně ego na jiných holkách,ale aspoň to nedělá okatě před svojí milou a té tvojí ex dal stejně kopačky,tak co.
    Vítězem nechť se cítí každý,kdo si nenechá srát na hlavu a umí odejít bez zbytečných keců..

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora loulou

     Souhlas s Klarou a me spise zarazi jeste jedna vec. Nevim jak dlouho je tato zkusenost stara, v clanku se pise nedavno. Trochu mi prijde, ze si autor v tomto a svym predchozim clanku protireci. V prvni clanku si autor "stezuje", ze mlade holky nevi co chteji a ze se s nema nemuze nikam dal dostat. A pote publikuje svuj druhy clanek. Kde v podstate zase vleze do vztahu s holkou, ktera nevi co chce. Nevim, mozna autor sbira zkusenosti, a prave nevim jak jde tato zkusenost s prvnim autorovym clankem v casovem horizontu, ale pokud byl prvne napsany clanek a pak byla tato zkusenost a autor hleda opravdu vztah, tak by se mel spise autor zamyslet sam nad sebou.

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re:
      od autora History

      tohle má velmi snadné vysvětlení, tenhle článek vzniknul o měsíc dříve než ten první, ale nevím z jakého důvodu, RaShCZ nekdřív uveřejnil ten druhý.

      Reaguj na tento komentář
      Re: Re: Re: Re: Re:
       od autora RaShCZ

       Ten duvod je velmi jednoduchy - predchozi clanek jsi poslal drive nez tento a zaroven jsi mi nedal nikterak vedet, ze je chces publikovat v jinem poradi. [S03]

       Jinak souhlasim s tim, ze zvolena metoda je bez ohledu na nevhodnost v teto konkretni situaci velmi zajimava. Po dlouhe dobe jde o pribeh, ktery je zaroven necim uzitecny.

       Reaguj na tento komentář
       Re: Re: Re: Re: Re: Re:
        od autora History

        Jak já se nerad hádám [S04]

        Tento článek jsem poslal 15.5.2010 a ten můj předchozí 28.5.2010, koukám na to v odeslané poště.

        Reaguj na tento komentář
        Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
         od autora RaShCZ

         Ha. A dokonce mas pravdu. Tak to se omlouvam, chyba je na me strane. Asi jsem si je prevadel obracene - posilal jsi je v textaku a ja je potrebuju mit v docu...

         Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora HS

    Ze ho ta holka jeste neposlal k vode. Takove zalety se tezko taji a neverim, ze by si k ni nedostala alespon jedna zprava o nevernosti jejiho partnera.

    Popravde lide maji ruzne duvody proc jdou do vztahu. Nekdo jde pro to, aby si uzil jiny kvuli druhemu.

    Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Nataly

  Příběh pěkný, ale probouzí ve mě zvědavost - a očividně nejsem jediná [S07] Zajímalo by mě, jak slečna vysvětlila své chování. A také, zda po prožití uvedeného jste dodnes spolu a už se to neopakovalo. Tedy, předpokládám, když píšeš takovýto článek, že asi ano, ale mohu se mýlit.

  Použitá metoda je kavalírská, od kluka obzvlášť, a řekla bych že i z pohledu dívky hodně romantická. Kluk zabojuje, ale udělá to originálně a důstojně. Nevyčítá a nežadoní. Tak to má být. Ale použila bych to spíš v případě dlouhodého partnera, o kterého opravdu stojím. Pokud správně rozumím a byli jste spolu teprve 3 týdny, tak si nejsem jistá, zda si slečna za své chování vůbec takovou velkorysost zasloužila.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora History

   Vysvětlila to tak, že si nebyla jistá co chce, čímž ti odpovím na následující otázku, rozešel jsem se s ní cca 2 měsíce poté, protože iniciativa z její strany postupně klesala, až končila u icq zpráv.

   A máš pravdu, znova bych to už v počátcích vztahu nepoužil, protože pokud se něco pokazí po tak krátké době, je téměř jisté, že brzy přijde další událost.

   Toho vztahu nelituju, nová zkušenost.

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora Nataly

    Děkuji za odpovědi. Kamarádovi se stalo něco podobného, ale v mnohaletém vztahu. Partnerka, která do té doby byla naprosto v pohodě, se najednou zbláznila do zadaného kluka (který o ni od začátku nestál) a začala vykládat, jak neví, co chce. Kamarád to tehdy vyřešil tak, že se s ní okamžitě rozešel, že nechce holku, která neví, jestli s ním chce být. Za pár měsíců se zklidnila a přišla zpět, že už ví, že chce ho. A zatím to vypadá na happy end. I to je zajímavé řešení, byť to byly nervy, aby to vydržel [S07]

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora ax

     Jo, happyend pro tu holku možná, má teď jistého troubu, co na ní visí, a až mu tuhle otočku udělá znovu, bude mnohem ostřílenější a bude si moci dovolit mnohem víc.

     Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora HS

    2 mesice, tak dlouho ? Ja bych to tak dlouho nevydrzel a hned poslal bych tu stetku ke vsem certum.

    Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Moon

  Velmi zajímavé :)

  Zajímalo by mě, proč tohle celé udělala? Myslíš že to neudělá někdy znova? Nebo ji něco chybí? Nenaplňuje ji vztah?? Po tom pátrej. [S03]

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora History

   Přečti si odpověď, kteruo jsem napsal u Nataly. Po tom, co jsem jí nechal jít jsem se jí ještě samozřejmě zeptal, co z její strany vedlo k nespokojenosti. Dostalo se mi jen odpovědi Nevím, a když jsem jí řekl, že V tom případě jsem asi dokonalý, když ji nic nenapadá, tak řekla, že jsem rozhodně dokonalejší než ona.

   Prostě ona nemá ani páru o tom, co to je vztah.

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora Moon

    Už to chápu. [S03]

    Jak jsem řekl, zajímavé a líbilo se mi to [S03]

    Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora OffTopic:))

  vazne cool sposob rozchodu s dlhorocnou partnerkou, ktora stoji za to, aby si to ukazkovo ukoncil. Skutocne by si ziskal moj respekt keby:

  sa nejednalo o trojtyzdenny vztah, kde sa slecna ukazala ako uplna krava, za ktorou si ty dobehol ako verny psik, ktory sa kludne necha kopat a v momente na to ti oblizuje usi. tato zena nestoji za to, aby si sa s nou takto lucil, na co si prisiel sam (ale az po 2 mesiacoch).

  mozno som prilis ziarlivy, ale aby o mna moja zena ani nezakopla viac ako hodinu(ked sme spolu) a este niekde v tom useku casu sa tulila k nejakemu inemu chalanovi, tak to sa teda nerobi a povazoval by som to za koniec vztahu.

  ale opakujem: velmi krasny sposob rozchodu, myslim, ze si si to vymyslel a akurat chcel vyskusat, tak si vyuzil prvu prilezitost.

  Dobry clanok, dik za postnutie. Pokial si ho ludia precitaju a zaroven precitaju komenty pod nim(hlavne klary a nataly), mozu sa vyvarovat chyb a pokial by sa moj terajsi (dlhodoby) vztah skoncil zle, slubujem, ze toto vyskusam [S07]

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora History

   Chybama se člověk učí. Máš úplnou pravdu, v té době mě toto napadlo, protože jsem řešil situaci rozchodu a tak jsem to ihned vyzkoušel. Nebyl jsem si jistý výsledkem, protože tohle by mohlo mít správný efekt na holky, které jsou psychicky vyspělé.

   Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora HS

   Kdyz se nekdy koukam kolem sebe, tak by v rubrikach bely byt clnky na tema nedelejte ze sebe poslusne pejsky.

   Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Archeopteryx

  Hezké, ale pocit z toho mám obdobný jako Klára a další. Přijde mi nerozumné a nesmyslné se v takové situaci snažit něco zachraňovat. Buď to vůbec neřešit, nebo pokud je silné nutkání nějak zareagovat tak jí vyvést to samé, ale snažit se nějak vlichotit a přesvědčit je blbost. Odpouštět a pokoušet se zachraňovat má ještě snad smysl v dlouhotrvajícím vztahu který má hodně dobrého za sebou a (předpokládanou) dobrou perspektivu a je rozumná naděje že krize je pouze momentální a dá se překonat. Při pouhých pár týdnech a se ale o nějakém vztahu nedá dost dobře hovořit. Metoda sice rafinovaná, ale to je právě to co je špatně. Čím komplikovanější, originálnější atd. tím víc času a úsilí si příprava vyžádá a člověk se pak odhalí jak moc mu na tom záleží, zbytečně se shazuje a působí zoufale. Tím spíš že ta snaha je vzhledem k (ne)závažnosti "vztahu" neúměrně vysoká. Tohle za tu námahu nestojí. Když holka neví co chce, ať si trhne, není třeba se kvůli tomu příliš vzrušovat. Pokud by později ještě sama přilezla, možno vzít na milost (pokud se to hodí), ale brát to s rezervou a obezřetně, nic si od toho neslibovat, neplánovat budoucnost, pouze využít možnost k užívání a sbírání zkušeností.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora HS

   Vyvest ji to same ? Nemuzu si pomoci, ale v tom pripade bys ses dostal priblizne na jeji uroven. Pravda, nebyl bys tim, kdo to vse zpusobil.

   Ja bych tady doporucil udelat tlustou caru za minulosti jit dale. Pockat si na dalsi vztah, ale nehnat se do nej co nejrychleji za ucelem pomsty.

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora Archeopteryx

    Myšleno tak, že když ona svým chováním dává najevo svůj nezájem a neúctu, nemusíš se vůbec cítit ničím vázaný (tím spíš když celá záležitost trvá tak krátce a zatím se to nedá za skutečný vztah příliš považovat). Takže nic neřešit, bez zábran se věnovat jiným holkám, klidně před zraky "partnerky", není důvod nic tajit a pokud jí to trkne nebo přímo naštve, jedině dobře. Vyložené naschvály a oplácení ale opravdu dobré nejsou. Nejen že člověk morálně klesá na úroveň toho druhého, ale navíc se shazuje, dává najevo jak je vytočený a jak mu na tom záleží, místo aby byl nad věcí. Rozdmýchává negativní emoce a zbytečně se vrtá v problémech, místo aby hleděl kupředu a soustředil se na nové možnosti. Pokud to zrovna nějak samo nevyplyne či se člověk neumí dostačně ovládat aby to nepřehnal a ustál, lepší na "pomstu" zapomenout. Úplná nečinnost a žádná reakce však taky nemusí být vždy to pravé. Nemusí to totiž působit vždy sebevědomě a hrdě, ale někdy to může vyznít naopak slabošsky. Že dotyčný je takový trouba, že si neumí zjednat pořádak a nechá si líbit cokoli. Je těžké radit univerzálně pro každou situaci.

    Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora ax

  Strašné. To by se klidně mohlo jmenovat "udělejte ze sebe debila III".

  Kluk si namlouvá, že má "vztah", holka ho má totálně na háku. Ona ho hodí během chvilky přes palubu a ještě se před ním ostntativně oblejzá s někým jiným, a kluk za ní ještě dolejzá se zoufalým dopisem, písto toho aby takovou slepici hodil za hlavu a byl rád, že se jí zbavil.

  No nemá cenu to rozebírat, perfektně to vystihla Klára, Loulou a další. Jako odstrašující příklad asi dobré. Ještě jsem chtěl poznamenat, že je jen otázka krátkého času, kdy to dotyčná slepice udělá znovu a ještě bude mít proti zoufalým dopisům větší imunitu, ale autor už to přiznal sám, že to stejně za chvíli padlo.

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora aurelian

   Naprostý souhlas s Klárou a dalšíma. Toto bylo naprosto zoufalé. Tohle je nádherná ukázka toho, co nedělat.

   Když už, je možné za ní normálně přijít a pokusit se jí prostě zeptat se na to, co se děje. Ale tohle?

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora History

    Fajn, už jsem pochopil, že to byla pitomost takhle řešit, ještě mi to sem určitě napíše Reaper, který se v tělech věcech vyžívá. Ae když uvážíš jen ten nápad samotný v provedení v dlouhodobém vztahu, co si o tom myslíš?

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora ax

     Nebylo by lepší zeptat se někoho, kdo už nějaký dlouhodobý vztah měl? [S04]

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re:
      od autora aurelian

      He, Axi???

      V dlouhodobém vztahu je to taky k ničemu. K čemu proboha takovéhle komedie? Když se s tu holkou znáš už nějakou dobu. Proč prostě nepřijíta neříct, "pojď si to vyříkat".

      Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora Klára

     To je zoufalá komedie ve snaze odejít s "fanfárama",přitom efekt je přesně opačný,zvláště v případě,kdy tě holka zcela opovržlivě a ze dne na den přede všema odpíská .. V dlouhodobém vztahu platí to samé-i když jsou tam oba aktéří po letech více náchylní k takzvanému "vábení sirén", i tohle musí mít nějakou svou inteligenci a úctu k druhému,která se právě projeví i tím,že jsem-li někde s tím druhým,tak jsem tam prostě s ním a neshodím ho ignorací a tulením se k nějakému jinému/jiné,navíc před ostatními přáteli...To je těžké překročení hranic v každém vztahu,ať už uspokojivém nebo neuspokojivém.Ten člověk,který tuto hranici takhle překročí,si zaslouží jen opovržení a nic víc..

     PS Kdysi jsem na ulici na zdi četla důstojný vysprejovaný nápis: " Evo,vybrala sis sama...měj se " Aleš

     Reaguj na tento komentář
Ummmm tak to ne
 od autora Fucksticks

  Pokud je to pravda, tak tos to moc nevyhrál, chlape.
  V momentě, kdy se ke mně holka začne chovat tak, jako k tobě (jako maximální disrespect, prostě se najednou lepí na nějakýho chuje), musim se otočit na podpatku a odejít. Sorry, ale ta holka prostě nevěděla, co chce, a fakt bych asi neriskoval, že v budoucnu začne podobný kraviny vyvádět znovu, když to stihla po tak krátký době. Prostě jí říct, že se chová jako kráva a že na ní kašlu a odejít. Je to o zdravý hrdosti (a btw i kdyby potom přispěchala s omluvama, radši už nebrat a citově se obrnit)

  Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora aurelian

  Twn vysprejovanej nápis je lepší, ale taky nic moc. Prostě v takovém případě je lepší už nijak nereagovat, jenom vzít pro seberozchod jako hotovou věc.

  Reaguj na tento komentář
Neznám všechny okolnosti...
 od autora History

  ... ale popisovanou situaci- v textu se hovoří o třech týdnech známosti:) bych si netroufnul nazvat vztahem, byť jen začínajícím.
  Jinými slovy autor odhadl okolnosti jinak, než to bylo v reálu, nemá smysl to dál řešit. Zasmát se, jít dál.

  Reaguj na tento komentář