Flirtování povoleno... a komplimenty taky!

Mezilidská komunikace probíhá v několika různých úrovních podle toho, jak moc dotyčného znáte. Být slušný ale neznamená být suchar. Většina lidí se ráda zasměje a prohodí pár frází o počasí nebo čemkoli, co se zrovna hodí probrat. I já, ač nejsem příliš komunikativní. Tedy dokud mě někdo nerozmluví :o)

Budu mluvit za ženy, protože za muže si v tomto ohledu mluvit netroufám - Ženy nemívají zpravidla rády, když je někdo zahrnuje komplimenty. Potažmo dělá-li to proto, že chce ženskou doslova ukecat - na kafe, na večeři nebo jen tak. 
Něco jiného je, když nám z ničeho nic kdosi nesměle řekne, že krásně voníme. Naprosto spontánně a nezištně. To musí potěšit snad každou ženu bez výjimky. Není to totiž nic vnucujícího, vtíravého, je to jen milá poznámka, která ženě zpříjemní den.

"Krásně voníte," řekl mi dnes hned poránu jeden zákazník. Zákazník, který bývá jindy vcelku zamlklý. 
"Děkuji," odpověděla jsem v šoku. 
"Nezměnila jste barvu vlasů?" zeptal se opět po chvilce ticha. 
"Jojo, chtělo to nějakou změnu na léto."
"Sluší vám to," pokračuje. 
"Teda, pane SV., vy mě přivádíte do rozpaků!" červenám se trochu, protože mi už dlouho nikdo nic nepochválil. Tedy kromě partnera :o)

Musím říct, že mě to mile potěšilo takhle při pondělním ránu, kdy je člověk bez elánu. Víte, lidé se flirtu vyhýbají, pokud zrovna nehledají partnera. A s komplimenty se šetří, protože často ani člověk neví, jak s nimi naložit nebo jaká bude reakce.

Myslím, že je to škoda. Vůbec o nic totiž nejde. Jen o trochu rozšířenou komunikaci.

Flirtujte a chvalte. Nešetřete komplimenty a buďte vtipní! Je totiž léto a to k tomu samo vybízí. Jen prosím nezkoušejte být vtipní po pátem pivu, které vypijete na sluníčkem vyhřáté lavičce na koupališti ;o)

Držíme vám, coby něžnější část lidstva, palce při všech těch nesmělých i smělých pokusech. Chceme být totiž hýčkány, chváleny a opečovávány a chceme se smát. Nejen v létě.

Léto budiž pochváleno!

Komentáře