Váš muž pravděpodobně není tak chytrý, jak si myslíte

Láska bývá často slepá, to je stará pravda. Ovšem tento druh slepoty se neprojevuje pouze snahou přehlížet případné partnerovy fyzické či charakterové neduhy, ale také jeho inteligence. Je prokázané, že si ženy o svých mužích myslí, že jsou mnohem chytřejší, než ve skutečnosti jsou. Vyplívá to ze studie pánů Gillese Gignaca a Marcina Zajenkowskiho

Dle této studie, která se zaměřovala na dvě stovky konkrétních párů, co spolu žily průměrně okolo šesti let, dokáže žena přidat muži na IQ až neuvěřitelných 38 bodů! Necelých čtyřicet bodů je přitom rozdíl mezi hospodským povalečem a géniem typu Albert Einstein.

Asi si říkáte, že rozeznat blbce od génia může být pro člověka docela jednoduché už během krátkého rozhovoru, notabene po šesti letech celkem spokojeného vztahu, ale evidentně tomu tak není. Důvod je vcelku jednoduchý – láska.

Láska dokáže hory přenášet a také dokáže člověka zblbnouti na takovou úroveň, že je pak schopen si objekt své touhy ve své mysli zformovat přesně podle svých představ. Díky tomu mohou i sádelnatí chlapíci, kteří se potí i během sledování televize, vypadat jako živoucí antické sochy. Ovšem pouze pro zamilované. A to samé v bledě modrém funguje i v rámci inteligence.

Neznamená to však nutně, že láska dělá ze žen tupé kravičky. Ty totiž často vycházejí z toho, co jim o sobě řekne jejich muž.

A pánové mají velké tendence přehánět. Je všeobecně známo, že mužská schopnost naměřit správně určité specifické hodnoty, je dosti snížená. A tak jak umí z patnácti centimetrů udělat snadno dvacet, tak umí i zaokrouhlit své IQ. Samozřejmě opět nahoru.

Dle výzkumu vyplývá, že lidé mají tendenci si instinktivně vybírat své partnery se stejnou, nebo podobnou inteligencí. To samozřejmě není žádnou velkou novinkou. Jen málokdy spolu spokojeně žijí instalatér a raketová vědkyně.

Pokud si tedy myslíte, že váš muž je chytřejší než vy, pravděpodobně to nebude tak horké. Naopak to samozřejmě ale platí také.

Komentáře