Seznamte se s feromony

Víte, že existují parfémy, díky nímž se můžete stát neodolatelnými pro opačné pohlaví? Někteří lidé je běžně používají. Ostatní pak na jejich úspěch zírají s otevřenými ústy. Takovou moc mají feromony!

Co víte o feromonech?

Jistě si řada z vás vzpomíná na nudné hodiny biologie, kdy si paní učitelka něco před tabulí mlela něco pro sebe, zatímco vy jste přimalovávali v učebnici knírky spermiím. A možná někdo přece jen dával pozor a zjistil, že řada živočišných druhů se feromony řídí. Jde především o hmyz. Samec motýla cítí samičku na několik stovek metrů (některé druhy ještě víc). On ve skutečnosti necítí samičku jako takovou, on cítí feromony, které samička vylučuje.

Ptáte se, co to má společného s lidmi? Na první pohled nic, protože lidé se orientují spíše očima než nosem (pokud zrovna necítí pečící se klobásu). Nicméně i lidská rasa vylučuje feromony. U mužů se vylučují nejvíce společně s potem a u žen je tomu v oblasti zátylku a pak především v době ovulace z... víte čeho. 

Při zkoumání základních lidských feromonů se došlo k poněkud překvapivému zjištění - tyto látky už poměrně dlouho známy.

Běžně se používaly např. k veterinářským účelům u prasat. Ono to není náhoda, prasátka nám jsou hodně podobná (či spíše my jim?). Od tohoto zjištění již uplynulo mnoho let a od té doby se zkoumání lidských feromonů dostalo do trochu jiné roviny. V současné době už se rozlišuje několik druhů mužských i ženských feromonů. Některé se přidávají i do klasických parfémů pro zvýšení účinnosti. Nicméně jde o poměrně dosti drahou záležitost.

Kdysi se mě jeden známý ptal, jak feromony voní. Odpověď není úplně jednoduchá. Feromony ve vyšší koncentraci nemají úplně příjemný „odér“. Někdo cítí nepříjemný zápach, jinému to je příjemné a jiný necítí nic. Nicméně tahle „vůně“ je jen jakýsi doprovodný efekt. Pro naše čichové spektrum je účinná složka feromonů nezachytitelná. V dutině nosní však máme malý téměř nenápadný vomeronasální orgán (jednoduše VNO). Z něj vedou nervové dráhy přímo do hypothalamu. A tento orgán má pouze jedinou funkci - zachycovat feromony.

Nyní se podívejme na účinky. Zdaleka ne u všech prodávaných feromonů platí to, co uvádějí někteří prodejci (že s feromony se na vás bude opačné pohlaví přímo lepit). Nelze tedy bohužel věřit všem reklamním trikům. I tak se domnívám, že tyto látky stojí za pozornost. Rozhodně se vám zvýší sebevědomí, lidé se ve vaší přítomnosti budou cítit dobře, budou vám více věřit, snadněji s vámi komunikovat atd. 

Bylo dokázáno, že prodejcům, kteří tyto látky používají, se zvýšily tržby. A rovněž mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že opačné pohlaví si vás začne více všímat. Pokud si vyberete dobře, tak nebudete mít nouzi o žádostivé pohledy z okolí. 

Z hlediska výběru je škála pravých feromonových přípravku velmi úzká. Zde se nemá cenu orientovat podle vůně. Některé přípravky dokonce vůbec nejsou parfemované. Mohu vám říci, že je poměrně zábavné koupit si za těžké peníze minilahvičku průzračné tekutiny, která téměř není ničím cítit. Navíc jsou některé uzávěry odšroubovatelné, takže můžete pouze doufat, že se uvnitř nachází kýžená látka.

Při koupi není na škodu zjistit si kromě ceny i kolik ml na vás v lahvičce vlastně čeká, jaké feromony lahvička obsahuje a jaká je jejich koncentrace. Spousta výrobců se snaží „oslnit“ kupujícího počtem různých feromonů, které se v lahvičce nacházejí. Ve skutečnosti je ale prokázána účinnost pouze jednoho feromonu - androstenonu.

Vyzkoušel jsem již několik druhů a zjistil jsem, že často čím horší poměr cena/objem, tím lepší působení. A poslední přípravek, který jsem kupoval (cena 1500,-, objem 15ml) je v účincích naprosto dokonalý.

Jelikož jsem student školou povinný a rád pátrám po nových věcech, napadlo mne udělat si ve škole menší test (ještě během školního roku). Jedno pondělí jsem parfém nepoužil. A výsledek? Překvapivě nic.

Druhý týden opět v pondělí jsem to zkusil s mírnou dávkou mého oblíbeného přípravku. Na školních chodbách mě během dne pozdravilo několik dívek (některé jsem znal pouze od vidění), šestimístná lavice, ve které sedím, se celá naplnila, ačkoliv byla téměř polovina třídy pryč. Jedna spolužačka si vtloukla do hlavy, že mě před testem naučí chemii (což se jí naštěstí podařilo, za což děkuji) atd. Bylo toho mnohem více, nicméně jde spíše o detaily. Možná se vám to zdá úplně normální, ale mně ne. Já jsem obyčejně samotář a tohle byl opravdu výjimečný den.

Každopádně, když jsem o svých zážitcích s feromony říkal majiteli tohoto webu, rozhodl se pustit do akce. Objednal několik „zaručeně účinných“ zahraničních přípravků a dal redaktorům pokyn, aby je na sobě zkoušeli. A výsledky byly více než zajímavé - více zde.

To nás přivedlo k myšlence začít vyrábět feromonové přípravky přímo tady u nás v České republice. Díky tomu se nám podařilo výrazně snížit výrobní náklady a feromonové přípravky tak nabízet za třetinovou cenu oproti zahraničním produktům, které velmi často, jak jsme sami zjistili, nejsou dostatečně účinné v našich někdy i dosti zakouřených hospůdkách a diskotékách.

Hlavně se nám ale podařilo vyrobit vzorek, který obsahuje absolutně nejvyšší koncentraci feromonů - a dovolím si napsat nejvyšší koncentrací feromonů, co se zatím vůbec kde vyrábí.

Pokud se chcete o problematice feromonů dovědět více, podívejte se sem. A budeme rádi, pokud si jej koupíte a sami se přesvědčíte o jeho účincích. Koneckonců jeho koupí tak i přispějete na další rozvoj webu, jehož rozvoj bude právě z příjmů z feromonu financován.

Více informací a možnost objednat..

Komentáře