Ženy nás pozorují, seznámíte se?

Okna, výlohy, zaparkovaná auta, knížky. To vše dnes a denně slouží ženám, když si chtějí prohlédnout toho, kdo je jim sympatický. Zatímco muži se pokouší o oční kontakt se ženami pokud možno přímo z očí do očí, ženy využívají raději nenápadnější techniky pozorování. Podíváme se na ně detailněji.

Pěkný výhled, že?

Zcela jistě se vám někdy stalo, že jste se při jízdě tramvají, vlakem či jiným dopravním prostředkem podívali z okna. A možná, že jste při té příležitosti zachytili pohled ženy, která využívala odrazu světla. Na první pohled pozorovala krajinu. Na ten druhý bylo však zřejmé, že právě vy jí zajímáte mnohem více než okolí. Pokud to byla plašší osoba, okamžitě po zjištění, že jste si všiml jejího pozorování, ucukla pohledem.

Co v takovém případě dělat? Žena vám svým činem dala najevo zájem. Uvědomte si, že ona již předem do jisté míry počítala se svým odhalením. Dívejte se tedy pro změnu chvíli vy na ni. Jakmile se vaše pohledy setkají, usmějte se. Komunikace prostřednictvím odrazu je překvapivě do značné míry omezená, proto se po opětování úsměvu přesuňte k objektu zájmu a započněte rozhovor.

Nejideálnější je v rámci oslovení navázat na předchozí „odrazovou" komunikaci.

„Ahoj. Víš, že máš hodně zajímavý oči? Přes sklo ale pořádně nevyniknou."
„Ahoj. Ty lesy (stavby, pole...) okolo jsou nádherné, že?" (s mírnou nadsázkou)

Test v terénu

Odrazy jsem si vyzkoušel na vlastní kůži. Svezl jsem se 20 minut poměrně dosti plným autobusem MHD a při tom nenápadně pozoroval, zda se v okénku v mém zorném poli vyskytne nějaký zvídavý pohled zprostředkovaný odrazem. Měl jsem štěstí, a to dokonce dvojnásobné. Dvě příležitosti k seznámení za 20 minut není špatné, ne?

To je ale nádherný kožíšek

Čas od času se setkám se ženou, která se upřeně dívá do výlohy a doslova ji hypnotizuje. Nedívá se po ostatních lidech, opravdu pozoruje zboží. Zde je první krok na vás. Pokud vás tato žena zajímá, není nic jednoduššího, než se zastavit a zadívat se na to, co jí tak zaujalo. Po velmi malé chvilce se její zájem přesune ze světa za sklem na svět před sklem. Přesněji řečeno na vás. Nejspíše půjde pouze jen o krátký časový úsek, než se její pozornost opět soustředí zpět. Tohoto úseku využijte navázáním konverzace.

Celá situace musí proběhnout během několika sekund. Jdete, zastavíte se, uvidíte její pohled a STOP. Teď přijde na řadu stručné oslovení.

„Ahoj. Koukám, že se zajímáš o letošní modely...“

Krok sem, krok tam

I ženy v pohybu se po vás mohou poohlížet. A to dokonce velmi často. Pokud je zajímáte, tak s vámi na krátký moment srovnají krok a prohlédnou si vás v nejbližší výloze či zaparkovaném automobilu. Některé půjdou raději těsně za vámi. Pokud jdou proti vám a nemají odvahu podívat se vám přímo do očí, podívají se rovněž odrazem.

Zde je velmi těžké takovou ženu oslovit. Pokud vás vyloženě nepropichuje pohledem, tak o vás zájem příliš nemá a dívá se spíše, aby si byla jista, že jí od vás nehrozí nebezpečí. Navíc ve většině případů ani nezaregistrujete, že si vás někdo prohlížel.

Pokud vás však žena viditelně takto pozoruje, je dobré zvolnit krok navázat konverzaci. Zmiňte se o věci, ve které váš odraz viděla. Počítejte však s tím, že se v prvním okamžiku trochu zalekne.

„Vidím, že máš slabost pro Škody 120." (s úsměvem)

Víš, že jsi už 10 minut neobrátila list?

Často je vidíte především v parku či na lavičkách. Čtou si a vypadá to, že je nic jiného nezajímá. Opět jde o klam prvního zdání. Některé dívky dokážou velmi obratně pozorovat své okolí navzdory zdánlivému zaujetí knihou. Buď nenápadně zvedají každou chvíli oči od textu, nebo se přímo dívají přes horní okraj publikace.

Zda dívka opravdu čte, či využila záminky pro pozorování okolí, se dozvíte jednoduchým testem. Jděte normálním krokem blíže k dívce. Pokud zvedne zrak dříve, než jste jí dali prokazatelný důvod (např. na ni vrhl svůj stín), tak zaujetí knihou pouze předstírala. Případné oslovení však bude stejné, ať už si četla, či nikoliv. U čtecí dívky však máte menší šanci na úspěch.

„Ahoj. Co to čteš?"
„Ahoj. Opravdu je ta knížka tak zajímavá?"

Závěr

Příslušnice ženského pohlaví nás potají pozorují mnoha způsoby. Nejenom těmi, které byly popsané v tomto článku. Ze všech popsaných variant je pro svádění nejlepší první, která probíhá v klidu v uzavřeném prostoru a žena vám sama dává najevo svůj zájem poměrně dosti okatě. Nicméně i u druhé, třetí a čtvrté varianty máte šanci uspět.

Komentáře