Sbalte ženu ze skupiny (2)

Aby se zvýšili vaše šance úspěšně sbalit ženu ze skupiny, měl byste se alespoň na nějakou dobu stát středem pozornosti skupiny. Všechny žen v sobě mají evolucí naprogramováno, že právě vůdcové skupiny jsou ti, kteří mohou zajistit potomkům nejlepší vyhlídky na život. Proto jsou vůdcové skupiny pro ženy nejpřitažlivější.

Máte v záloze historku nebo vtip?

V minulém díle jsme skončili v postupu sbalení ženy ze skupiny u třetího bodu, ve kterém jsme ženu škádlili. Nyní pokračujeme bodem 4.

4) Staňte se středem pozornosti skupiny. Můžete k tomu použít historky, vtipy nebo cokoli jiného zajímavého. Soustřeďte se hlavně na muže a na méně přitažlivé ženy ze skupiny.

Důvod, proč se stát středem pozornosti skupiny máte hned v úvodu článku. Vůdce skupiny je pro ženy zkrátka nejpřitažlivější. Středem pozornosti se stanete v momentě, kdy budete říkat něco, co ostatní zajímá. Pozor však na to, že vaše téma musí umět zaujmout celou skupinu. Když se budete bavit o novém supervýkonném počítači, budou s vámi muži sice souhlasit, ale ženy se oddělí a budou se bavit o něčem mezi sebou.

To je špatně. Skupina musí zůstat pohromadě a poslouchat vás.

Vděčná témata pro zaujetí skupiny jsou, jak je již zmíněno v bodu 4, historky či vtipy. O historkách platí, že by měly být zábavné, a pokud možno by měly zvyšovat vaše společenské postavení.

Můžete například vyprávět o vaší cestě do zahraničí, kdy jste si zapomněli mapu a vůbec jste nevěděli, kde se nacházíte. Pak vám došel benzin a vy jste museli začít stopovat. Zastavil vám řidič nákladního automobilu, ale mluvil takovou hatmatilkou, že jste mu vůbec nerozuměli. Poté vám zastavila nějaká žena, která uměla anglicky. Dorozuměli jste se s ní, a ona vám řekla, že nejbližší čerpací stanice je 15 km. Nastoupili jste k ní do auta a ona vám po chvilce dala svoji ruku na nohu. Snažil jste se toho nevšímat…

Historky si doporučuji připravit předem. Zapamatujte si vztyčné body, na kterých poté budete příběh stavět. Historka nemusí být sama o sobě vyloženě vtipná, pokud jí svým projevem dodáte tu správnou energii. I sebelepší historka se stane brakem, když ji nebudete umět prožívat během vyprávění.

Pokud jste nic zajímavého ve svém životě nezažili (což je mimochodem blbost), můžete si historku klidně vymyslet. Jsou však důležité dva body. Za prvé, stejně jako v minulém díle u otvíráku, je důležité, abyste historce sami věřili. Zkuste se jí několikrát říci sobě, poté ji řekněte svým kamarádům a poté ji teprve použijte na ostro. Získáte tak větší sebejistotu. Za druhé by měla být historka uvěřitelná. Když budete v oblečení z tržnice tvrdit, jak si vás spletli s milionářem, asi moc neuspějete.

Při vyprávění historky buďte připraveni na to, že se vás kterýkoli z lidí ve skupině pokusí shodit. Bude se vyptávat na detaily. V mém příkladu historky vám zaručuji, že by se několik lidí zeptalo na to, proč jsem nepoužil mobilní telefon. Buďte na to připraveni. Předem si tyto možné otázky zmapujte a nejlépe si i připravte odpovědi. Čím lépe se připravíte, tím spíše se v akci nedostanete do svízelné situace.

Kromě historek můžete použít vtipy. U těch si dejte pozor na to, aby nebyly příliš sprosté. Některé ženy to může odradit. Vtipy nejsou příliš dobré na to, abyste s nimi vedli konverzaci. Jsou krátké a nemůžete se dostat do jejich vyprávění tak, abyste je mohli správně prožívat. Vtipy doporučuji proto spíše na vyplnění hluchých míst, když dokončíte historku a nebudete vědět, co říkat.

Vtipy nebo i části historky si dokonce můžete v bodech napsat na tahák do kapsy. Když si nebudete moci vzpomenout, jednoduše si před skupinou sáhněte do kapsy, podívejte se na papír, pak ho vložte zpátky a navažte: „To mi připomnělo…“ Když zůstanete klidní, vypadá to velmi přirozeně, a nikdo vás nebude podezřívat z použití taháku.

Kromě vtipů a historek je možné bavit se o všeobecných tématech jako známé osobnosti, na které jste slyšeli nové drby. Bohužel však u intelektuálnějších skupinek s takovým tématem příliš slavit nebudete. Také je výborné naučit se něco zvláštního a to pak předvádět. Mystery je například iluzionista, předvádí kouzla.

Když mluvíte nebo předvádíte, soustřeďte se na muže a méně přitažlivé ženy ze skupiny. Opět je to kvůli tomu, abyste omezili riziko negativní reakce ze strany skupinky. V žádném případě nemluvte pouze směrem k ženě, o kterou máte zájem.

Příště budeme pokračovat.

Zdroj: STRAUSS Neil: Hra. 1.Vyd.,Praha: Argo 2007. 474 s. ISBN 978-80-7203-905-0

Komentáře