Co všechno může být bráno jako nevěra?

Nevěra se bere jako jedno z největších zel ve vztahu, a to i když se jí dle statistik dopustil každý druhý z nás. Většina vztahů nevěru nepřežije a rozpadne se. Ne vždy je k tomu opravdový důvod.

Ženské a mužské vnímání sexuality

Ženy a muži vnímají sexualitu docela odlišným způsobem. Pánové jsou od přírody naprogramování k množení, a tak mají nutkání své semeno rozsévat co nejvíce. Aby taky ne, když ho mají takřka nekonečné množství. I díky tomu berou muži styk primárně jako fyzickou záležitost, která s city nemá zase tolik společného.

Ženy na druhou stranu, když už s někým jdou do postele, tak k němu obvykle chovají minimálně nějaké sympatie, pokud tedy nejsou vyloženě zamilované. Samozřejmě, že jsou už vidět trendy, kdy některé ženy střídají partnery jako na běžícím páse, aniž by k nim cokoliv cítili, ale to jsou stále spíše výjimky.

Jaké jsou druhy nevěr?

1. Fyzická nevěra – jedná se o klasiku. Muž či žena souloží s někým jiným, než se svým vlastním partnerem. Pro obě pohlaví se jedná o nejhorší verzi nevěry.

2. Zamilovanost do jiného – většina mužů samozřejmě vidí jako problém, kdy jejich partnerka tajně touží po jiném. Problém to je, ale jako nevěru to většinou neberou. Ženy jsou na tom ale trochu jinak. Jsou totiž daleko více citově zaměřené a případné zamilování jejich partnera do jiné by valná část něžného pohlaví brala hodně vážně, dokonce i jako nevěru.

3. Sexuální fantazie – zde prakticky platí to samé, co v předchozím bodě. Muži to neberou jako nevěru, mnohé ženy mohou.

4. Flirtování na seznamkách – toto je relativně novinka, co se milostných vztahů týče. Mnoho zadaných mužů i žen často tráví na seznamkách docela hodně času. Mohou být dokonce i ve vztahu šťastní, ale to jim nebrání flirtovat s jinými. V takovém případě se obvykle jedná o pobavení a ne o cílené hledání partnera. To už by totiž jako nevěra být bráno mohlo, a to oběma pohlavími.

Komentáře