Dopřejte jí masáž krku a hlavy

Hlava a krk jsou velmi citlivá místa u obou pohlaví. Proto se výborně hodí pro lehkou masážní předehru. Dopřejte svému partnerovi či partnerce tuto masáž a zbavíte ho všedních starostí, které často brání těm správným prožitkům v posteli.

Chcete se pro ni stát profesionálním masérem?

„Masírování krku a hlavy je podmíněno naprostým uvolněním. Budeme-li se ustavičně zabývat starostmi, prací a podobně, nemůžeme se cele oddat masáži a vychutnat si její přínos. Je třeba navodit si stav naprostého uvolnění, například opakováním „jsem klidný a uvolněný“ a představou, že celé tělo těžkne, oddává se péči partnerky.

Masáž muže

Při masírování krku a hlavy se opatrně posaďte partnerovi na záda, ovšem nezatěžujte ho přílišnou váhou. Veďte ho k tomu, aby se soustředil na místa, jichž se budete dotýkat. Připomeňte mu, že ve chvíli, kdy si uvědomí, že se mu myšlenky sesmekly jinam (což je naprosto přirozené), se má zaměřit na doteky a cíleně je vnímat.

Nejprve mu nějakou dobu prsty projíždějte vlasy; můžete ho jemně uchopit za pramen vlasů a mírně za něj zatáhnout. Zeptejte se, zda ho netaháte, zda mu síla a intenzita vyhovuje. Zařiďte se podle jeho přání a pokračujte dál. Potom bříšky prstů krouživými pohyby masírujte partnerovi pokožku hlavy. Představte si, že mu do vlasů nanášíte šampon a myjete mu je. Nebuďte příliš něžné, to by bylo jen na škodu. Vlasy a pokožka hlavy mají rády ráznější zacházení.

 Kdyby se to partnerovi nelíbilo, ozve se, nebojte.

Potom se přesuňte na uši. Lalůčky plynule táhněte dolů, střední část ucha směrem k týlu a horní část k temeni. Protáhnete tak celé ucho. Krouživými pohyby partnerovi promasírujte oblast za ušima, pak se přesuňte níž, až ke krku, v žádném případě neopomeňte svaly kolem krku, na horní straně lopatek. Ty bývají nejvíce napnuté, jak samy dobře víte.“(1)

Masáž ženy

„Při masírování hlavy se osvědčuje tradiční poloha: umístěte si partnerčinu hlavu do klína, aby měla pevnou podporu a mohli jste k ní ze všech stran. Nejprve prsty pročesávejte vlasy, zlehka se jimi probírejte, jako byste je chtěli více poznat. Oběma rukama uchopte pramen vlasů a jemně za něj zatahejte. Krouživými pohyby promasírujte partnerce pokožku hlavy. Současně dělejte palci drobné kroužky v oblasti spánků.

Ostatním prsty se zaměřte na pomezní linii vlasů a krku. Nadzdvihněte si partnerčinu hlavu nad klín a tuto část jejího těla promněte. Veďte partnerku k roli hadrové panny. Citlivým otáčením hlavy do obou stran zkuste míru jejího uvolnění. Zakružte jí hlavou ve směru hodinových ručiček, a když bude hlava nejvýše a brada se bude téměř dotýkat hrudní kosti, dopřejte sobě i jí krátkou výdrž.“(2)

Erotická masáž

Ženy milují masáže a muži milují sex. Spojením obou částí pak vzniká erotická masáž – taková, která ženám poskytne příjemné uvolnění i vzrušení a mužům nabídne novou dávku rozkoše. Kniha Erotická masáž je určena párům i jednotlivcům. Dozvíte se, jak svého partnera laskat, eroticky jej masírovat zepředu i zezadu, jak masírovat přirození, jak nejlépe masáž zakončit a spoustu dalších technik. Naučte se svádět ženu masáží, při níž z nenápadného laskání zad přejdete k jejím erotogenním zónám a rozpálíte ji. Překvapte svého partnera a dopřejte mu ruční masáž jeho přirození jako od profesionálky. Nebo objevte kouzlo automasáže. Kniha Erotická masáž je vhodná skutečně pro kohokoli.

(1) HATHAWAYOVÁ Charla: Erotická masáž. 1.Vyd.,Praha: Metafora 2008. ISBN 978-80-7359-136-6. s. 51
(2) HATHAWAYOVÁ Charla: Erotická masáž. 1.Vyd.,Praha: Metafora 2008. ISBN 978-80-7359-136-6. s. 71

Komentáře