Do nového vztahu vkročte pravou nohou

Asi každý má hned na začátku vztahu velká očekávání a nechce si to pokazit hned na startu. Proto byste měli do nového milostného poměru vkročit tak říkající pravou nohou, abyste nic nepokazili. A že je toho hodně ke zničení.

Nesvěřujte se hned se vším

Pokud patříte mezi ten vzácný druh lidí, kteří nemají problém otevřít svou duši pomalu i prodavačce u pultu s nanuky, asi pro vás bude tato rada docela nepochopitelná. Komu jinému se také svěřovat, než své lásce, i když ještě čerstvé, že ano?

Musíte ale pochopit, že takováto bezmezná důvěra může pro vás vést k fatálnímu závěru. Můžete své nové partnerce vyslepičit všechno o svém životě a ona to pak může snadno použít proti vám. Třeba ne hned, ale časem určitě. Po několika málo měsících, notabene týdnech vztahu, byste ještě neměli riskovat totální otevřenost, která se samozřejmě u dlouhotrvajících vztahů naopak doporučuje.

Žijte i mimo nový vztah

Láska je mocná čarodějka. Pro náš organismus funguje dosti podobně jako klasická závislost. Je tedy docela složité se odpoutat od svého nového objevu a občas se věnovat i jiným záležitostem, než je právě ona dotyčná.

Nicméně byste se měli zajímat i o jiné lidi, kteří ve vašem životě jsou již dlouho, kupříkladu o rodinu či přátele.

Je normální je v takové situaci přeci jen trochu opomíjet, ale ne úplně ignorovat. Jo, a taky nezapomeňte chodit do práce. To není sranda. Existují případy zamilovaných lidí, kteří pro samou radost, že se našli, zapomněli docházet do zaměstnání. Není třeba dodávat, že jejich nadřízení z toho velkou radost neměli.

Nebuďte na ni hr

Znáte se sotva měsíc a vy už vybíráte na internetu prstýnky? To taky není zrovna nejlepší nápad. Nikde samozřejmě není psáno, že zrovna váš vztah může být dlouhodobě šťastný, i když jste zatím svůj společný čas trávili pouze vyměňováním si tělesných šťáv a na mluvení jste zatím neměli kdy.

Není kam spěchat. Dejte tomu pár měsíců, lépe spíše let, a uvidíte. Statisticky ani manželství uzavřená po několikaleté známosti nedopadají obvykle dobře, natož pak tyto krátké úlety.

Komentáře