Home office může vztah pořádně narušit

Vzhledem k pandemické situace u nás i ve světě je stále více a více lidí nuceno pracovat z domova. Na první dobrou se to zdá jako perfektní příležitost, jak zlepšit vztah s vaším protějškem, který si doteď neustále stěžoval, že v práci sedíte od rána do večera.

Na druhý a další pohled to ale tak báječné být nemusí. Naopak, dokonce tento stav může vést až k rozchodu. Jak to tomu může dojít a co udělat pro to, aby k takové situaci vůbec nedošlo?

Práce budete mít nad hlavu i doma

Pokud jste si mysleli, že pracovat doma je nějaká procházka růžovou zahradou, tak jste se krutě spletli. Nejenže se budete muset v domácím prostředí více motivovat, ale zároveň můžete být paradoxně daleko více ve stresu.

To, co jste si mohli vyřídit v zaměstnání z očí do očí, nyní budete muset řešit skrze maily a další internetovou komunikaci, která je sice každým dnem lepší, ale k dokonalosti má daleko. Často tak zjistíte, že vyřídit něco z domova může trvat i dvakrát tolik času, než kdybyste chodili normálně do zaměstnání.

A s nižší efektivitou také bude přicházet i nutnost zabývat se pracovními záležitostmi déle, než bylo u vás obvyklé. A to se samozřejmě může negativním způsobem projevit na vašem vztahu. Nedostatek volné času a stres mohou být spouštěčem něčeho mnohem horšího, rozpadu vztahu. Tomu se lze ale vyhnout. Stačí jen dodržovat několika základních kroků.

1.     Nepracujte déle, než jste pracovali v zaměstnání.

Jasně, někdy je to složité, ale není dobré makat doma až do pozdních hodin. Večer byste si rozhodně měli vyhradit pro svou polovičku. Jednou z možností, jak na to vyzrát, je prostě vstávat o hodinu dříve.

2.     Ve svém volnu si spolu hrajte. Nemusí to být pouze postelové rodeo, ale klidně si můžete občas dát karty, Člověče nezlob se nebo jinou společenskou hru. Je dobré spolu zažívat i šťastné chvíle, aniž byste byli oba nazí.

3.     O víkendech se pokud možno vyhněte pracovnímu presu úplně. V případě, že vám to činí potíže a již se u vás projevují první příznaky workoholismu, vypněte telefon a počítač a snažte se soustředit na jiné věci.

Komentáře