Může sex pozitivní způsobem ovlivnit naše zdraví?

Souložíme, protože se nám to líbí a někdy také z důvodu založení rodiny. Málokdo si však dopřává pohlavní styk primárně kvůli lepšímu zdraví. A přitom je to plnohodnotný argument, jelikož milování prokazatelně lidskému organismu velice prospívá. A to jak v případě můžu, tak i v případě žen.

Můžete si zlepšit kondici

První, co každého asi napadne je, že sexem je možné si zlepšit fyzickou kondici. Možné to samozřejmě je, ale nečekejte žádné zázraky. Jedná se sice o fyzickou aktivitu, ale zase to není kanoistika na olympijské úrovni.

Hodně záleží na tom, jakým stylem se milujete. Někdo preferuje pomalejší tempo, kdy déle vydrží, ale na druhou stranu se moc nenadře. Ti, co pravidelně už na startu nasazují zběsilou rychlost, se sice docela zapotí, ale dlouho jim to trvat nebude.

Z pohledu medicíny je lepší ale druhá možnost, jelikož během něžného milování se tělo zase tolik nenamáhá.

Snížíte tím bolest

V případě, že denně sedíte u počítače a máte díky tomu záda celá rozbolavělá, měli byste nejen cvičit, abyste vyrovnali svalové dysbalance, ale zároveň si v pravidelných intervalech dopřávat sex.

Hormony, které se během něj vyplavují do těla, totiž fungují mimo jiné i jako skvělá anestetika. To znamená, že pravidelné souložení vás může zbavit chronických bolestí.

Ty byste ale přeci jen měli řešit i jinak.

Budete lépe spát

Spánek je pro lidský organismus extrémně důležitý. Jeho nedostatek vede k nesoustředěnosti, bolestem hlavy a může mít neblahý vliv na celý váš život. Zkrátka a dobře, kdo dlouhodobě dobře nespí, ten by to měl řešit, jinak bude čelit neblahým zdravotním následkům.

Nemusíte se hned sápat po prášcích na spaní. Možná vám pomůže k lepšímu spánku si dát každý večer jeden koitus před spaním. Jak již bylo řečeno více, během sexu se vyplavují hormony. Ty nejen tiší bolest, ale zároveň i podporují spánek.

Komentáře