Proč ženy ve stresu hovoří

Určitě jste si všimli, že většina žen ráda mluví. Mluvila, když jste se potkali, mluví, když jste spolu, mluví v podstatě asi 3x častěji než vy. Jakmile ale bude žena ve stresu, doslova vás začne zasypávat nekonečným přívalem problémů. Proč je tomu tak?

Ví vůbec o čem mluví?

Při stresu se v mozku muže aktivuje centrum prostorové schopnosti a logického uvažování. V mozku ženy se aktivuje centrum řeči, žena začne mluvit a mluví často bez přestávky ke komukoli, kdo je ochoten naslouchat. Je schopna mluvit s přítelkyněmi dlouhé hodiny o svých problémech.Proberou veškeré podrobnosti a všechny společně problém rozeberou.

Ženy ve stresu hovoří o současných problémech, minulých problémech, možných problémech a o problémech, které nemají žádné řešení. Nesnaží se dojít k nějakému závěru; v procesu mluvení nacházejí útěchu a uklidnění. Hovoří nestrukturovaně a často o několika věcech najednou, aniž by došly k nějakému výsledku.

Pro ženy je společné sdílení problémů s přítelkyněmi znamením důvěry a přátelství.

Pro muže je naslouchání ženiným problémům tvrdou prací. Muž má totiž pocit, že musí vyřešit každá problém, o kterém se žena zmíní. Muž nechce o problémech jen hovořit, chce s nimi rovněž něco udělat! Přerušuje ženu dotazy typu „o co tady vlastně jde“.

Jde tu však o to, že vlastně ani o nic jít nemusí. Nejužitečnější věc, kterou se muž může naučit, je poslouchat, dávat najevo zájem prostřednictvím gest a zvuků a nenabízet žádná řešení. Tento přístup však mužům není blízký, protože muž hovoří pouze tehdy, může-li nabídnout nějaké řešení.

Máte-li co do činění s rozhněvanou nebo rozrušenou ženou, nenavrhujte jí řešení a nezpochybňujte její pocity – dejte jen najevo, že ji posloucháte.

Odmítne-li žena přijmout mužovo nabízené řešení, muž zkusí další strategii: pokusí se problém zredukovat slovy:„Vždyť vlastně o nic nejde,“ „Přeháníš,“ „Zapomeň na to,“ „To nevadí.“ Tyto výroky ženu rozzuří. Začne mít pocit, že muže vlastně nezajímá, protože ji vůbec neposlouchá." (1)

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Manžele Allana a Barboru Peaseovi je téměř zbytečné představovat. Jejich knihy jsou poučné a zároveň vtipné. To je důvod, proč se staly bestsellerem. Kniha „Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách“ navazuje na předchozí úspěšný titul „Proč muži lžou a ženy pláčou“. Opět se vydáváme do nitra mužské a ženské psychiky, abychom si názorně ukázali rozdíly mezi muži a ženami. Zjistíte, proč mají ženy problémy s parkováním, proč snadno poznají lháře, proč se muži rádi dívají na fotbal, proč je pro muže důležitý sex a pro ženy láska a mnoho dalších informací. Tato kniha vám dá odpověď na mnohé. Pokud se chcete o rozdílech mezi muži a ženami dozvedět zábavnou formou, určitě by kniha neměla chybět ve vaší knihovně.

Komentáře

...
 od autora gogo

  Myslim si ze je to zajimavy clanek, a dozvedel jsem se veci o kterych jsem ani nemel tuseni :) jen nechapu tuhle vetu: "Máte-li co do činění s rozhněvanou nebo rozrušenou ženou, navrhujte jí řešení a nezpochybňujte její pocity – dejte jen najevo, že ji posloucháte." Nemelo zde stat NEnavrhujte ji...? jinak se to popira s predchozim tvrzenim. Dik predem za ujasneni [S03]

  Reaguj na tento komentář
  Re: ...
   od autora RaShCZ

   Jo, máš pravdu. Chyba přepisu. Omlouvám se.

   Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora Bolek

  No asi takhle. Když takovéhle ženě nemám odpovídat "To nevadí" nebo " Zapomeň na to" tak co jí tedy mám říct?? Ona čeká že ze mě něco vypadne, že ze mě vyleze nějaký ten názor. Když budu jen tak stát a 2 hodiny kývat hlavou tak nejenom že usnu ale i jí bude jasný že mi je to buřt. Něco odpovědět musím, jenže když začnu řešit její problémy bude ze mě jen její zpovědnička a nic víc. ...??

  Reaguj na tento komentář