Vztah s mladší partnerkou

V dnešní době je již poměrně běžný určitý věkový rozdíl mezi partnery. Mladší dívky jsou pro muže přitažlivé, ale je třeba počítat s tím, že vztah s nimi přináší i negativa. Podíváme se na to, co je třeba očekávat. Zaměřím se na vztahy s 5-10tiletým rozdílem , kdy muž pracuje a žena studuje.

Je věk nepřekonatelná propast ?

Představa o několik let mladší přítelkyně je pro mnoho mužů velmi lákavá. Komu by se nelíbilo mít po svém boku mladičkou, dobře vypadající dívku, kterou vám všichni ostatní muži mohou závidět? Zní to sice pěkně, ale stejně jako všechno ostatní i takovýto vztah má své plusy a mínusy.

Pozitiva

1. Respekt a obdiv

Jako starší partner jste pro svou dívku něco jako princ – chytrý, rozumný, šarmantní, vzdělaný. Zcela jiný než její vrstevníci. Z tohoto důvodu k vám vzhlíží a mnohdy vás vidí jako dokonalého. Ví, že vám může říct v podstatě všechno, protože jí vždy dokážete poradit a rozumíte jí. Važte si tohoto přístupu, protože drží váš vztah ve více než přijatelných mezích. Vaše dívka nebude mít potřeba hledat si někoho jiného a podvádět vás, protože vy jste pro ni jednička.

2. Krása a mládí

Mladá a svěží partnerka je výhodou i do budoucna, co bychom si nalhávali.   V takovémto vztahu je mnohem menší šance, že byste po letitém vztahu zatoužili po mladší ženě.

 V tomto ohledu je věkovým rozdíl ve vztahu ideální a jedině k dobru. Nemluvě o tom, že někdy může nastat chvíle, kdy budete potřebovat vypnout a vytěsnit veškeré starosti týkající se peněz a zaměstnání. Mladší přítelkyně s tím nebude mít sebemenší problém, naopak to uvítá. Ráda s vámi podnikne něco oddychového a pomůže vám odreagovat se.

3. Vztah na dálku

Přiznejme si to, mladé dívky jsou často poněkud naivnější a jejich představy o lásce jsou zkreslené. Dospělé a zralé ženy mnohdy potřebují ve vztahu víc, než se vidět maximálně jednou týdně. Ovšem těm mladším to většinou stačí a kolikrát je to tak i lepší, vzhledem k jejich studiu a rodině. Pokud ji milujete, ale vzdálenost vám nepřeje být spolu tak často, jak byste chtěli, jděte bez obav do toho. Mladá partnerka by pro váš vztah udělala cokoliv a bude ochotná vaši lásku věrně střežit do té doby, než se vám poštěstí jinak, například se společným bydlením.

Negativa

1. Priority, postoje a volný čas

Častým problémem ve věkově nesourodém vztahu bývá otázka priorit – vy, jako pracující muž máte žebříček hodnot zcela jinde než děvče studující střední, popřípadě vysokou školu. Je zcela pochopitelné, že budete chtít plánovat budoucnost a zaměříte se na kariéru, případně zatoužíte po rodině. V tom se ovšem se svou mladší partnerkou nemusíte shodnout. Nemusí jí docházet plno důležitých věcí a se vší pravděpodobností nebude schopná kompletně chápat vaše problémy a starosti, se kterými se jako dospělý muž denně potýkáte. Výsledkem mohou být výčitky, že se dívce příliš nevěnujete, že ji neposloucháte. Může to dojít třeba až do takových extrémů, že vás nařkne z nevěry. V takovýchto případech si mnoho mužů uvědomí, že tudy cesta nevede a že potřebují ke svému životu partnerku starší partnerku.

Naším cílem však je těmto komplikacím zabránit. Nemám na mysli vztahy, ve kterých má muž mladou dívku pouze jako přívěsek, nýbrž snahu o plnohodnotný vztah podmíněný faktem, že vám na dotyčné záleží a váš vztah berete opravdu vážně.

Základem je mít s partnerkou pokud možno co nejvíce společného, nejlépe názory i zájmy. Je hloupost zakládat vztah na tom, že dotyčná je taková roztomilá, krásná, a přehlížet fakt, že vám inteligenčně nestačí. Pokud tedy společných zájmů moc nemáte, pokuste se najít nějaké nové. Vy, jakožto muž, buďte iniciativní a okouzlete ji zajímavými nápady. Choďte spolu sportovat, vezměte ji do divadla nebo podnikejte výlety – jednoduše buďte kreativní. Věnujte dívce co nejvíce svého volného času a dávejte jí najevo zájem. Tímto přístupem zabráníte výše uvedeným komplikacím a nezavdáte jí podnět k výčitkám.

2. Rodiče

Mladé dívky ve většině případů žijí s rodiči po celou dobu svého studia. Pokud jste časově hodně vytížení, mohou nastat problémy ohledně trávení společných chvil. Vaše partnerka může mít různá omezení, týkající se času stráveného mimo domov a školu a s velkou pravděpodobností se jejím rodičům nebude líbit představa staršího muže, který se o ni zajímá.

Je tedy ve vašem zájmu nebránit se poznat její rodiče. Čím dříve budete mít tuto záležitost za sebou a její rodiče vám začnou věřit, tím lépe. Záleží jen na vás, jak se budete prezentovat, ale měli byste ze sebe dostat maximum – potom je téměř jisté, že se jistá a vaše partnerka tak bude mít tím pádem více volnosti. Mrkněte se na článek „Zapůsobte na její rodiče“.

3. „Vymáhání“ dárečků

Jistěže můžete svou milou čas od času potěšit pozváním na večeři nebo dárkem z lásky. Ovšem nic se nemá přehánět. Mladé dívky si hodně rychle zvyknou na takovéto „uplácení“ a časem by toho mohly začít využívat.

Zachovejte tedy chladný rozum. Např. v případě, že spolu jdete po ulici a vaše přítelkyně se zastaví před výlohou s botami, se slovy: ,,Ach jo, ty boty jsou tak krásné, ty by se mi ták moc líbily…“, se vás snaží jemně manipulovat. Dívka ve většině případů očekává, že na vás zapůsobí její smutné psí oči a že jí boty opravdu koupíte. Je to zcela běžné u holek, které jsou zvyklé, že jim rodiče vždy koupili všechno, na co si jen ukázaly. Nemusíte se bát, že něco pokazíte odmítnutím, právě naopak. Jste její partner, nikoliv rodič. Vhodným řešením je zapamatovat si věci, o kterých vaše přítelkyně nadšeně štěbetá a které se jí líbí. Do budoucna se to dá velmi dobře využít a můžete jí udělat radost tím, že jí onu věc přece jen darujete třeba k narozeninám. Opravdu se však nenechte unést náhlou potřebou velkorysosti, nemuselo by se vám to vyplatit.

4. Výchovné tendence

Jste dospělý zralý muž a ať už svou partnerku berete sebevíc jako rovnocennou bytost, může se stát, že se k ní zachováte jinak. Rozumově víte, že je ta holka mentálně na úrovni staršího člověka, ale čas od času se opravdu chová jako dítě. Tohle je však jedna z věcí, se kterými se musíte smířit, pokud jste se rozhodli takovýto vztah vést. Velkou chybou je snaha změnit ji k obrazu svému, napomínání a umravňování. Takovýmto chováním riskujete zánik vztahu – vaše partnerka od vás čeká pochopení, nikoliv kárání a snahu vychovávat ji. Pokud už na ni tedy přijde pubertální nálada, buď se to snažte ležérně přejít, nebo se připojte. Každý muž je uvnitř tak trochu dítě a tím, že ze sebe budete v jednom kuse dělat nudného a uvědomělého pána, vašemu vztahu určitě neprospějete.

Na závěr

Jak vidíte, klady a zápory vztahu s mladší partnerkou jsou zhruba vyrovnané a často spolu souvisí. Nezapomínejte na výše uvedené rady, protože tyto výhody i nevýhody bývají většinou konstantní. Je třeba si v hlavě urovnat, zda vám takovýto vztah bude dávat to, co potřebujete a zda vy sami máte dostatek trpělivosti a pochopení k tomu, abyste jej mohli úspěšně vést.

Komentáře

Budu hodnej
 od autora white

  a nebudu nijak akcentovat skutečnost, že se z článku prakticky nikdo nic nedozví(co by nevěděl).

  Reaguj na tento komentář
vztah na dialku
 od autora skunci_chlp

  dovolim si nesuhlasit s tym ze mladsim vyhovuje sporadickejsi kontakt a dialka nemusi byt problem
  osobna skusenost hovori nieco ine a stretavanie sa len cez vikendy sa stalo hlavnym dovodom konca

  Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora 2T

  Jo, dík za radu [S08][S03]. Mladší partnerku si najdu až mi bude přes 40 a budu sám, potom nějakou 25, 30 + budu hledat, ale abych si teďka hledal nějakou náctiletou kozu jenom na pýchání, co má v hlavě slámu, ne fakt dík [S03]...

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora hehe

   RE: "kozu jenom na pýchání, co má v hlavě slámu, ne fakt dík" Na pÝchaní [S02] No nevím kdo má slámu [S09]

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re:
    od autora RaShCZ

    Třeba to byl záměr. [S03]

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re:
     od autora 2T

     Ano, byl to záměr...

     Reaguj na tento komentář
Bez nadpisu
 od autora nikolajn

  nějak se mi zdá, že tady chybí taky poznatek o rozdílném vnímání sexu - ty mladé na to moc nejsou :-)

  Reaguj na tento komentář
Vztah s mladší slečnou
 od autora Moon

  S jedinými negativními věcmi, tak byly rozdílné názory a povahy a rodiče. Jakmile je tady problém, tak je podle mě vztah většinou předem komplikovaný, v horším případě zabitý.

  Reaguj na tento komentář
:(
 od autora style86

  Skoda , ze som tento clanok necital skor myslel som si , ze ked viem zeny zbalit , ze som vsemohuci a viem aj ako na problemovy tip baby mladunkej 19 rocnej s ktorou som sa rozisiel za asi posledny bod ktory ste v clanku pisali .
  Dakujem vam i ked mi to vztah nezachrani asi , ale aj tak dakujem !!!

  Reaguj na tento komentář