Nebojte se jít na ženy slušně (1)

Po přečtení článků na tomto webu jsem se rozhodla sepsat pár vlastních názorů a úvah na téma oslovení ženy. Předesílám, že si nehraju na „zkušenou“. Neměla jsem všechny typy kluků a před mým prahem nestojí fronta kamarádů žadonících o univerzální radu, která z nich udělá balící mistry. Jsem zkrátka průměrně hezká mladá holka, kterou tu a tam někdo osloví.

Proč je dobré být k ženám slušný?

Abych řekla pravdu, zatím mě ještě neoslovil muž mých snů. Odvahu našlo jen pár mladíků, a to takoví, kteří se se mnou alespoň trochu znali osobně. A pak ještě pár podezřelých existencí v MHD a jeden řidič dodávky, který si zřejmě špatně vyložil mé postávání na rohu, kde jsem čekala na kamaráda. Tuhle historku občas ráda přihodím k dobru, protože nevím jak on, ale já ještě prostitutku v pánských kalhotách neviděla. 

Když mě nějaký kluk osloví, tak ho určitě jen tak neodpálkuju, i když vím, že pro některé holky je to druh zábavy. Nabídky tedy slušně a v horších případech překvapeně (a tedy trochu prudce) odmítám, obvykle i s nějakým tím odůvodněním. Nyní tedy něco víte, o mých zkušenostech s oslovováním a lépe tak posoudíte, co si z mých poznatků uvedených v článku odnést a co nikoliv.

Co vlastně hledám

Velice důležitá otázka, na kterou by člověk měl znát odpověď dřív, než s nějakým oslovováním vůbec začne. Pokud nevím, co chci, těžko mohu oslovit ženu, která chce totéž. Pro většinu mužů je zřejmě zbytečné klást si otázku „Chci sex?“. Pomineme-li asexuály, kteří asi jako jediní vidí v odpovědi na tuto otázku problém, můžeme říct, že ta otázka ve skutečnosti zní „Chci ještě něco kromě sexu?“. Touto otázkou se řídí jak výběr partnerky, tak i času a místa, kde ji budeme hledat.

Jen sex

Při hledání sexu na jednu noc většina mužů jistě intuitivně zamíří do baru, do klubu, na diskotéku nebo zkrátka na místo, které je v obecném povědomí zapsáno jako loviště, kam se lidé chodí bavit, a je tedy pravděpodobné, že tam narazí na ženy, které vyrazily ven za stejným účelem. Ne vždy tomu tak ale je. Zejména při dámské jízdě se může stát, že jsou přítomné i zadané ženy, které se přišly především pobavit s kamarádkami a na sexuální dobrodružství asi příliš nepomýšlí. A jiná ze skupinky „to“ pro změnu dneska dostala a šla jen pro to, že takový velký sraz se přeci jen nepořádá každý týden. Dobrý pozorovatel s nějakou tou předchozí zkušeností by ale snad mohl odhadnout, jestli má co do činění s pěticí nezadaných dračic na lovu, nebo s kolegyněmi z jednoho oddělení, které slaví, že i Jarča si konečně našla pořádného chlapa do života. Dámy, které jsou rozhodnuté, že z baru neodejdou samy, si budou mnohem víc prohlížet okolí a případně i konzultovat výsledky pozorování s kamarádkami, což ale dost možná proběhne před zrcadlem na toaletách, kde neriskují, že válečnou poradu uslyší muži.

I ženy na lovu často jdou s kamarádkou, aby se ujistily, že jedna z nich neodejde s jasným úchylem. Teď ale předpokládejme, že žena je sama. Než ji oslovíte, je vhodné zastavit se/posadit se kus od ní, tak, aby vás měla v zorném poli a ještě jednou se na ni zahledět a pokusit se o oční kontakt. Vyhodnotit správně nonverbální komunikaci není jednoduché, ale přinejmenším dáváte protějšku čas vyrovnat se s vaším případným nástupem na scénu. Přímým vstupem do osobní zóny ženu zaskočíte a donutíte k obrané reakci, při které může být odehnán i sebedokonalejší muž. Nezapomeňte, že se chystáte oslovit úplně cizího člověka a i první slova („Ahoj, můžu si přisednout?“) by měla být pronesena z vhodné vzdálenosti (když to hlasitost hudby a hustota zalidnění umožňují, tak jeden metr je většinou akorát).

Dodržením tohoto postupu byste se měli vyhnout podrážděnému či hrubému odmítnutí. Pokud přesto žena o vaši přítomnost nestojí, je lepší vyklidit pole dřív než jí i sobě zkazíte večer, což nutně neznamená vzdát se ihned, ale jedna dvě další věty, které rovněž selžou, už jsou dostatečnou známkou nezájmu.

Předpokládejme, že jsme se dostali do fáze, kdy muž usedne vedle ženy a zahájí konverzaci. Je potřeba si opět připomenout, co chci, a nezavalit slečnu hromadou osobních problémů nebo vychloubáním. Kromě toho by muž neměl slibovat víc, než doopravdy plánuje splnit, ale to je jen můj soukromý názor. 

V pokračování článku se podíváme na oslovení na ulici, řekneme si pár vět o hledání partnerky. Především se ale podíváme na vzorové příklady, co se při oslovování hodí a co ne.

Komentáře