Jak používat svoji energii při svádění

Každý člověk či skupina má určitou energii a to včetně tebe.  Pokud chceš mít vliv na něčí energii, musíš být nejprve schopen kontrolovat sám sebe a pak tedy to půjde snadno.

Umíte kontrolovat sám sebe?

Když se chceš z nějakého důvodu připojit ke skupině lidí a začít pracovat s jejich realitou, například je zaujmout, potřebuješ mít bezpodmínečně při vašem prvním kontaktu vyšší energetickou hladinu než oni. V opačném případě je budeš stahovat dolů, a to pro ně bude důležitější než cokoliv, co jim řekneš, pokud tedy nemají jiný důvod, proč by tě měli ve skupině držet, než tě vyloučí.

Tvým úkolem tedy je :

  1. Dokázat co nejpřesněji určit energii skupiny ( člověka )
  2. Ovládnout svoji energii tak, aby byla o kousek výš

V závislosti na tom, co přesně máš v plánu s danou skupinou dělat, souvisí, jakým způsobem budeš se svou energií pracovat. Platí však, že když chceš být ve skupině dominantní vůdce, je třeba být energicky 

15 - 20 % výše než všichni ostatní .
Také je možné být vyšše i o 100 % - to má za následek převzetí reality skupiny. 

Vedlejším nežádoucím efektem je však zcela zničení expresivity lidí, které nezapojíš do své reality a občas je také těžké zapojit všechny. Určitě znáš pocit, když za někým zkrátka nestíháš a raději se proto stáhneš do sebe.

Pokud dosáhneš tuto úroveň, dostal jsi se do pozice, kdy můžeš hýbat energií druhých lidí. Můžeš jejich energii vědomě snížit nebo zvýšit jen tím, že budeš hýbat tou svojí. Dříve či později se stane, že někoho hladina vyletí, např. holce přijde smska od kluka, který se jí líbí a ona začne křičet radostí. 

Tvým úkolem je v tomto okamžiku "obkreslit" energii dané osoby, tedy  vyletět vzhůru s ní a pak ji znovu snížit na původní úroveň tím, že snížíš svoji - tzv. NLP princip následování a vedení. 

Je to podobné jako když na tebe někdo křičí. Pokud budeš vyprávět klidně, bude těžké ho uklidnit. Proto je třeba nejprve vystoupit na jeho energetickou hladinu a nejlépe být ještě hlasitější než on a pak svou hlasitost a emoce utlumit - agresor bude podvědomě následovat, protože před tím ztratil kontrolu a přebral si ji ty.

Úroveň energie rozeznáme na základě řeči těla, výšky hlasu, rychlosti projevu. Obvykle platí, že kdo gestikuluje více a vypráví rychleji a hlasitěji, má vyšší energii (kdo tančí, má určitě vyšší energii než ten kdo sedí). Z toho vyplývá, že naše hlavní zbraně při práci s touto komoditou jsou výška hlasu a gestikulace. Pozor na příliš vysokou energii, je potřeba najít správnou míru tak, aby to napomáhalo tvým účelu, jinak se staneš šaškem skupiny a to ti moc nepomůže.

Energie však funguje většinou na podvědomé úrovni a proto lépe než vědomě kontrolovat svůj hlas a gesta, je lepší se naučit pracovat s energií jako s celkem. Tělo si zvykne, že nepotřebuje tak velký přísun síly. Výborný příklad je práce na PC. Jsme tak trochu jako vodovodní kohoutek. Záleží jen na nás, nakolik je otevřený. Proto na druhou stranu sport a fyzická aktivita - energii zvyšují Pokud se chceš naučit ovládat svůj "kohoutek", najdi si sport resp. aktivitu, kde se naučíš zacházet s vysokou i s nízkou hladinou energie (bojová umění, workout , bruslení atd.)

Pokud se skrz tyto nástroje naučíš ovlivňovat svou hladinu energie, bude pro tebe jednodušší ovlivňovat i svou náladu. Nyní je již na tobě samém, aby sis přístup k lidem s různou úrovní energie vyzkoušel a našel tu správnou míru. Můžeš mi věřit, že rozdíl budeš cítit nejen ty, ale hlavně lidé kolem tebe. Tvým primárním úkolem je se zapojit minimálně do jedné sociální skupiny za den s vyšší energií, než má skupina a sledovat, jak na tebe ostatní budou reagovat.

Moc je v tvých rukách :)

Komentáře