Jak vybrat správný parfém

Každý z nás chce pěkně vonět a líbit se druhým. Vůně dotváří vaši celkovou image a jako takovou je potřeba ji pečlivě vybírat. Podíváme se, kde můžete pořídit ten pravý parfém a na co si dávat při výběru pozor.

Jak poznat správný parfém?  

Parfémy můžeme vybírat buď v drogeriích, v parfumeriích, na internetu nebo od podomních prodejců. Vždy vybírejte vůni zásadně sobě. Pokud ji chcete koupit někomu jako dárek, měl by si ji dotyčný sám vybrat. Jinak riskujete, že vaše drahá investice skončí nevyužitá na poličce.

Drogerie

Zde najdete spoustu vůní různých značek. Většina z nich ale rychle vyčpí (přestane být cítit). Opravdu kvalitních kousků zde najdete málo a většinou na takový narazíte spíše náhodou. Naopak výhodou nákupu v drogerii je cena, parfém můžete pořídit již za několik stovek, což je oproti zavedeným značkám opravdu úspora.

V každém případě, pokud se rozhodnete nakupovat v drogerii, běžte tam minimálně dvakrát. Poprvé se navoňte na různá místa různými parfémy, nejlépe na obě zápěstí a předloktí. Budete tak mít čtyři různé vůně a můžete srovnávat, která voní nejlépe a nejdéle. Při druhém nákupu pak můžete vůni koupit.   

Parfumerie

Zde najdete kvalitnější, leč také dražší kousky. Výhodou je rovněž vyškolený personál, která vám ochotně poradí, která vůně se k čemu hodí. Když si jednou vyberete a vyzkoušíte vůni, můžete ušetřit tím, že ji nekoupíte přímo v parfumerii, ale na internetu.      

Nakupování po internetu

Pokud máte již svoji vůni vybranou, je internet ideálním místem pro nákup. Můžete zde jednoduše prozkoumávat nabídky, srovnávat ceny apod. Určitě ale nekupujte parfém naslepo, tedy že si o něm jenom něco přečtete či vám jej někdo doporučí, a vy jej na základě toho koupíte. Zbytečně se vystavujete riziku vyhozených peněz. Když už chcete koupit neznámý parfém po internetu, zajděte si jej alespoň do nejbližší parfumerie před koupí vyzkoušet.

Podomní prodejci

Od podomních prodejců můžete pořídit buď jiné parfémy, než jsou běžně v prodeji, nebo napodobeniny známých značek. Osobně nemám napodobeniny rád, vydrží vonět nižší dobu než originál a na některých doslova poznáte, že jste místo originálu koupili levnou náhražku.

Jinak je to s vlastními parfémy neznámých značek, zde platí podobná pravidla jako v drogeriích. Tedy ideální je nejdříve vybrat více kousků, ty na sobě vyzkoušet, a později vzít ten nejlepší. Nenechte se od prodejců nutit k co nejrychlejší koupi, abyste později nelitovali.

Závěr

Jistě každý z nás zná poučku, že muži by měli vonět decentně, zatímco kolem žen by se měl vznášet vonící opar. Já to trochu upřesním. Pokud muž projde kolem ženy, tak má zachytit její éter. V takovém případě se za ní otočí, je-li mu daná vůně příjemná. Jakmile se muž dá se ženou do konverzace, tak má být cítit spíše jeho vůně, aby se žena uvolnila a víceméně se sama rozpovídala. Z toho plyne, že vůně ženy by měla být více rozptýlená, zatímco parfém muže má být méně rozptýlený a o to více intenzivní.

Komentáře