V čem je internetové seznamování lepší než to klasické?

Hodně škarohlídů už léta předpovídalo internetovému seznamování rychlý konec a ono, světe div se, nejenže neskončilo, ale naopak začíná být stále oblíbenější. Není se co divit. Je daleko jednodušší pro muže i ženy oslovit někoho ve virtuálním světě, než se s ním dát jen tak do řeči třeba na ulici.

Navíc mají on-line seznamky i docela velkou úspěšnost co se týče dlouhodobě spokojených párů. V čem je internetové seznamování tak jiné od toho běžného?

Červenání není vidět

Když se bavíte s člověkem, který se vám líbí, tváří v tvář, jste z logiky věci nervózní a často se to projevuje na výrazu vaší tváře i změnou pigmentu. Dobrým příkladem za všechny je červenání. A to může působit trochu trapně.

Jakmile ale budete schováni několik kilometrů daleko od toho druhého a jediné, co na vás hledí je váš monitor nebo displej mobilního telefonu, nemůžete se ztrapnit pouhopouhým zarudnutím pokožky, případně nervózním koktáním.

Můžete si vše promyslet

Jiné to je i co se týče vyměňování si názorů. Zatímco během standardní verbální komunikace příliš mnoho času na rozmyšlenou nemáte, když si spolu píšete na internetu, máte na odpověď času daleko více.

Navíc se vždy můžete vymluvit, že jste si byli odskočit nebo si uvařit kávu. Stres je pak daleko menší, než v případě komunikace z očí do očí. A i odpovědi jsou daleko promyšlenější, a to z obou stran.

Je jedno, co máte na sobě

Pokud se zrovna nedorozumíváte prostřednictví komunikátoru, kde hraje jednu z hlavních rolí web kamera, je docela jedno, v čem jste oblečení.

Můžete být klidně nazí. Důležité je se cítit příjemně.

Hlavně ženy jsou v tomto ohledu při standardní milostné schůzce ve velké nevýhodě, jelikož se od nich očekává, že budou vypadat dokonale. A kvůli tomu se často módí i několik hodin v kuse.

Komentáře