Co se ženám na mužích líbí?

Jak vypadá ideální muž? Vysoký, tmavovlasý, finančně zajištěný, vkusně oblečený. K tomu hezky vonící, milý, pozorný, avšak sebevědomý a samostatný. Měl by mít spoustu zájmů, koníčků a kamarádů a k tomu všemu musí být ještě věrný. Toto vyplývá prakticky ze všech článků, ve kterých ženy popisují své neexistující ideální partnery. Jsou to ale opravdu vlastnosti, které ženy hledají, a bez nichž u nich nemáte šanci?

Co nejvíc přitahuje ženy na mužích?

Rozhodl jsem se to zjistit. Nejen proto, že prakticky žádnou z těchto vlastností obdařen nejsem. Především proto, že těmito vlastnostmi nedisponuje snad žádný muž na této planetě. Ale ženy, nezoufejte, ve Sluneční soustavě je ještě dalších 8 planet, nehledě na to, co se skrývá v nekonečném vesmíru. Co se tedy ženám na mužích opravdu líbí? Zeptal jsem se pochopitelně žen a navíc dosti rozdílných. A odpovědi? Posuďte sami.

Nejdůležitější je pro ženy pocit, že se s mužem baví

Neznamená to, že musíte vykládat veselé historky ze svého nebo cizího života. Měli byste ale vycítit, co ženu zajímá. Rozhodně až na pár výjimek ženy nezajímá, že vám v autě špatně funguje spojka.

Nebo že nová verze operačního systému Linux je mnohem lepší než verze předchozí. I když existují ženy, se kterými byste na tato témata možná úspěšně rozvinuli filozofickou diskuzi, většinu příslušnic něžného pohlaví byste spíše odradili. Zároveň však není potřeba snažit se konverzovat na témata, kterým sami nerozumíte. Například debata na téma „nové laky na nehty z reklamy se slečnou z telenovely“ by asi také nedopadla úplně nejlépe.

Velice důležitý je pro ženy pocit, že mají vedle sebe opravdu „muže“. Prakticky každá žena vám řekne, že musí cítit ve svém partnerovi oporu. Problémem však je, že mnohdy ani sami muži neví, zda budou schopni poskytnout ženě oporu, kterou potřebuje. O to větší překvapení pak ženu čeká při zjištění, že její vyvolený je větší hysterka než ona. Pokud žena přijde s tím, že ji někdo naštval, nebo že ta ženská v obchodě je úplně blbá, rozhodně jí neříkejte, že ji třeba jenom nepochopila.

Sebevědomí, sebejistota a sebedůvěra

Žádná žena netouží po muži, který je nervózní i z kontaktu s prodavačkou. Zároveň však ženu těžko získá muž, který ji osloví slovy: „Ukaž na jakoukoliv holku co tady je a já ji sbalím“. Netvrdím, že by se to dotyčnému nemohlo povést, ale pochybuji, že by tím oslovené nějak zvlášť imponoval.

Na těchto třech základních vlastnostech se shodly všechny dotázané bez rozdílu věku, vzdělání či délky trvání partnerské vztahu. Z toho se dá usoudit, že toto jsou opravdu nejdůležitější vlastnosti, které ženy vyhledávají. Pravdou však zůstává, že každá žena a každý muž jsou naprosto originální. Co je pro jednu sebevědomý kluk, je pro jinou zase arogantní „frajírek“. Určit, kde jsou hranice, je prakticky nemožné, a tedy ani ti, kteří rudnou při každé příležitosti, se nemusí obávat. Jistě se najde dívka, které to bude připadat roztomilé. Stejně tak chtějí některé ženy muže, kteří je dokážou překvapit, jiné zase takové, kteří se pokaždé zachovají očekávaně. Jedna chce mít jistotu, že je věrný, jiná chce mít pocit, že o něj musí trošku bojovat.

Často se zde vyskytlo slovo pocit. A přesně o tom to se ženami je. Ženy prostě musí s mužem něco cítit. Pokud jste dívce lhostejní, nemá cenu se snažit. Můžete mít všechny výše zmíněné vlastnosti v dokonalé rovnováze, ale pokud ženu nezaujmete svou osobností, nejspíš nebudete mít nikdy možnost ji své klady předvést.

Ze zvědavosti jsem se na otázku „Co se ženám na mužích líbí“ zeptal také několika mužů. Odpovědi byly v porovnání se ženskými podstatně kratší a jasnější. Nevím, zda to ukazuje na nějaký typický rozdíl mezi muži a ženami. Já si to omlouval tím, že muži mají jistě méně času na dlouhé rozepisování. A odpovědi? Peníze, velký penis, peníze, peníze, velký penis, svaly, peníze. Takto bych mohl pokračovat ještě na několika dalších řádcích.

Plyne z toho vůbec nějaké ponaučení? Asi ano. Pro muže je mnohem důležitější zahájení vztahu a tak si všímají toho, co je vidět na první pohled. Pro ženy je důležitější pozdější fáze vztahu a podle toho také určují důležité vlastnosti partnera.

A závěr?

Páni, muži a vůbec všichni představitelé „silnějšího“ pohlaví: Vězte, že pro ženy hrají při hledání partnera důležitější roli jiné věci než vzhled, peníze a velikost vašeho údu. Mnohem častěji zajímá ženy více pevný zadek než velký předek. Rozhodně však nic nepokazíte tím, že se občas osprchujete, oblečete do čistého, zkusíte i nějakou vůni a v kavárně za ni zaplatíte.

Komentáře