O čem se bavit s dívkou při tanci

Právě začali hrát ploužáky. Konečně vhodná příležitost k seznámení se s holkou, která se Vám celý večer tak líbí. Jdete k ní a cestou si říkáte. Jenom nic nepokazit, jenom nic nepokazit. Přijdete k ní a požádáte ji o tanec. Začnete tancovat a hlavou se Vám honí myšlenky. Myšlenky o tom, o čem si s ní máte jen vykládat. Přemýšlíte nad tím tak usilovně, že Vám jazyk zdřevění a nic ze sebe nevypravíte jen proto, že máte strach, abyste se neztrapnili. Dohrají písničku a dívka řekne. Musím jít najít kamarádku. Všechny naděje jsou náhle v háji. Zdá se Vám to povědomé? A chcete vědět jak tomuhle předejít?

Jak sbalit holku při tanci?

Osobně myslím, že nejtěžší je navázat kontakt a slečnu o tanec požádat. Jaký bude následný rozhovor už záleží jen na vašem jednání. Čím lépe se vám podaří dívku pozvat, tím méně práce vám potom dá samotný hovor.

Obecně dávám přednost „staré škole" a vím, že i moje kamarádky na ni nedají dopustit. To jde sice jen v určitém prostředí, nejčastěji na plesech a společenských akcích, ale stoprocentně působíte nejlépe:
„Dobrý večer / Ahoj, smím prosit (o tanec)?", je léty prověřená, osvědčená klasika. Pokud navíc půjdete za dívkou, která stojí osaměle stranou, budete mít téměř vyhráno. Přijít ke kolektivu slečen a říci totéž je výrazně těžší, ale dá se to přežít, a většinou vám za to budou připočteny „body k dobru"? Na jednom letošním plese se mi přesně tohle stalo, akorát to bylo umocněno bezvadnou dohodou těch dvou neznámých kluků. Stály jsme s kamarádkou na okraji tanečního parketu, v rukou stylově měly skleničky a (kupodivu) tlachaly o nějakých nepodstatných věcech.

Najednou se před námi zničehonic objevili dva kluci a požádali nás (tou kouzelnou formulkou) o tanec. Byly jsme překvapené, potěšené a tak jsme vyrazili plesat. Dopadlo to skvěle: má přítelkyně má nového prince a já dobrého kamaráda.

A o čem si povídat? Věřte nebo ne, ale není na tom nic těžkého. Když si dívku odvádíte na parket raději mlčte. Dejte jí čas, aby si uvědomila a hlavně vychutnala tu poctu, že ji o tanec přišel požádat cizí kluk. Když ji dovedete až na místo a berete ji do náručí, oddechněte si, abyste neměli seškrcený hlas a představte se:
„Ahoj, jsem Tomáš."
„Já Petra". 
A je to, nejtěžší máte za sebou!

Teď už stačí jenom neudělat nějakou moc velkou botu a budete mít zajištěnou zábavu na celý večer nebo možná i život? Další větička vašeho seznamovacího maratonu by se měla týkat důvodu vaší volby, mělo by jít o jakési vysvětlení. A pokud to zkombinujete ještě s nějakou poklonou, máte vyhráno! Doporučuji něco jako:

1.) „Všiml jsem si tě, když jsi přicházela / jak jsi tam stála s kámoškou. Moc ti to sluší." nebo

2.) „Doufám, že se na mě teď nevrhne tvůj přítel, ale já bych si vyčítal, kdybych propásl tu šanci a nepozval tě.". Taky můžete použít spojení „zaujala / upoutala jsi mě", „jsi určitě nejhezčí dívka / holka v sále", ...Tím získáte další pomyslné body do vašeho kreditu a navíc slečna jaksi pookřeje. Když má dívka dojem, že je krásná, je si jistější, a tím pádem neriskujete, že při první přestávce uteče na záchod a vyleze až na konci večera. Prostě si pojistíte, že zůstane, a vy budete mít možnost vzít ji k baru nebo dál tančit.

Teď je řada na slečně. Existuje několik scénářů:

1.) „Vážně, jo? Díky, to je hezký!"
- doprovázeno zářivým úsměvem a jiskřícíma očima. V tu chvíli si můžete gratulovat, máte ji. Až skončí song, neodejde.

2.) „Děkuju."
- tichounké slovíčko, které musíte téměř odezírat ze rtů. Tato dívka je nesmělá a překvapená, což vám dává větší šance zapůsobit. Ujistěte ji o svých slovech (chvalte šaty, účes, šperky, ...). Vyhýbejte se však všem zmínkám o její postavě, tento typ slečen mívá dost často pocit, že jsou „děsně tlusté a ošklivé".

3.) „No, taky doufám! Přítel šel kouřit, ale za chvilku je zpátky."
- v takovémhle případě se jen usmějte, sebejistě a klidně tančete, ale už nic moc dál neříkejte. Maximálně nějak nezávazně komentujte ples, jeho organizaci nebo kapelu. Nic osobního! To vám zachrání sebevědomí a dovolí vám odejít se vztyčenou hlavou, až si vaši tanečnici odvede její právoplatný přítel.

Další vývoj rozhovoru záleží na odpovědi slečny: 1., 2. nebo 3. V 1. a 2. případě jí třeba řekněte, kde bydlíte nebo co studujete, popřípadě kde pracujete. Zeptejte se jí na totéž, ale dejte pozor, ať nevypadáte jako slídil. Pokaždé se můžete zachránit dotazem o pozvání na ples:

„Jsi tu s nějakým maturantem?"-pokud jde o maturitní ples
„Jak ses o týhle akci dozvěděla?"-např. myslivecký nebo jakýkoli lokální ples
„Jak jsi sehnala lístek? Já slyšel, že byl strašný zájem. Měl jsem problém sehnat ten svůj"- v případě nějakého luxusnějšího plesu

A na závěr několik tajných triků:

 • Buďte sebejistý, pokud přijdete ohnutý, budete koukat do země a mumlat, nemáte dobrou startovací pozici. Ale ani tak není všechno ztraceno!
 • Neodvádějte partnerku k pódiu, na kterém hraje kapela! Pokud o ni máte zájem musíte mluvit a to tam lze dost obtížně - musel byste křičet a komu by bylo příjemné, kdyby mu cizí chlápek ječel do ucha? Ale nezůstávejte ani blízko místa, kde stála - pravděpodobně tam budou její přítelkyně a budou vás hodnotit, což vám sebevědomí nezvedne ani vás to neuklidní.
 • Netančete na místě. Je to sice jednodušší, ale fádní. Sem tam nějaká výraznější otočka nebo protočení partnerky je příjemné osvěžení.
 • Při rozhovoru nebo alespoň na jeho začátku se jí dívejte do očí! Dokud neabsolvujete „vysvětlovací část", musíte udržet její pohled. Dobrá zpráva je, že to trvá asi tak deset vteřin, takže to není nadlidský výkon. Poté ji klidně přiviňte do náruče a povídejte dál jen do ucha. Alespoň budete mít možnost si utřídit myšlenky.
 • Po doznění posledních taktů ji poděkujte za tanec, a pokud jste recesivní typ, skloňte se a předstírejte, že jí chcete políbil ruku. Tohle milé gesto je vždy ceněno! Chcete-li pokračovat, velmi pečlivě sledujte dívčinu mimoverbální komunikaci - v žádném případě ji na parketě nezadržujte, pokud máte dojem, že chce jít. Vždyť u baru se dá také flirtovat. 

Komentáře

super článek
 od autora Arnica

  Tak tohle je kluci opravdu zaručený recept! Sama chodím na spoustu plesů,protože závodně tančím a na takových akcích často vystupuji. Chlapi,co umějí tančit jsou často středem zájmu.[S04]

  Reaguj na tento komentář
  Re: super článek
   od autora Dave

   jj plně souhlasím, netančím sice závodně ale věnuju tomu dost času...jednou jsem šel na ples s kamoškama a kamošema a protože jsem byl jediný kdo uměl tančit trochu víč než lepší průměr, jsem měl práci na celý večer:-)a je to příjemné když už si nemusí muž chodit pro slečny a ony stojí frontu aby si s vámi zatančily, doporučuju učit se tančit!!!![S03]

   Reaguj na tento komentář
  Re: super clanek
   od autora Mysh

   No nevim... Sam tancim moc rad (a troufam si rict ze relativne dobre), ale na plesech si skoro nikdy moc nezatancuju. Teda asi tak dvakrat jsem si poradne zatancoval, ale jinak... Problem jit pro "neznamou" holku, kor kdyz vidim, ze 95% z nich je uz sparovanych. Anebo mozna chodim na spatny plesy... ;)

   Reaguj na tento komentář
Taky jsem se o tom přesvědčil...
 od autora spooon

  Teď právě absolvuju speciální pokračovačky tanečních(zákl. kurz, pokračovačky, spec. pokračovačky) takže tančit už taky trochu umím, jen mě štve, že teď skončila plesová sezona...[S01]

  Reaguj na tento komentář