Role „Miluji Tě“ ve vztahu

V počátcích vztahu jednoho krásného dne dospějeme do situace, kdy nám žena řekne: „Miluji tě“. Od té chvíle si tato dvě slova říkáme, kdykoli to uznáme za vhodné. S postupem času se však vztah mění. Ubývá láskyplných slovíček, avšak partneři stále vědí o lásce svého druha. Nebo ne?

Říkáte si "Miluji tě" stále méně či více?

Chceme-li prožívat spokojený vztah, musíme své partnerce dávat najevo lásku. Ženy potřebují vědět, že o ně máte zájem, stejně tak jako vy potřebujete vědět, že ona má stále zájem o vás.

Oprostíme se nyní od všech těch pravidel o znacích zájmu, která používáme při balení. Vztah, který má pevné základy, se neřídí pravidlem, že žena vám musí dávat více najevo náklonnost než vy. Každý z nás je totiž jiný a každý z nás chápe lásku i s jejími projevy jinak. Kdybyste chtěli počítat projevy lásky vaší partnerky, abyste jí náhodou nemilovali více, než ona vás, připravíte se akorát o pohodu ve vztahu.

V pevném a šťastném vztahu neřešíte, kdo dal více a kdo méně. Mlčky předpokládáte, že pokud jste někdy dal více, žena vám to jednoho dne vrátí.

Především zde však vyvstává problém týkající se toho, co počítáte jako projev lásky. Většina mužů totiž nemá potřebu vyjadřovat neustále své city k ženě. Jednoduše předpokládáme, že žena pochopí sílu našich citů z našeho chování.

Pod projevem lásky si třeba představíme pomoc s domácím úklidem. Jenže žena toto gesto nemusí pochopit.

Ženy mají raději vyjadřování lásky prostřednictvím slov či přímých gest. Když jí koupíte květiny jen tak, je to pro ni jasným signálem, že ji milujete. Na rozdíl od pomoci v domácnosti. Úplně nejraději ale ženy mají, pokud jim řeknete „Miluji tě“ přímo do očí.

Takže zde máme problém s vyjadřováním lásky. Každý partner si představuje gesta vyjadřování lásky jinak, a ne vždy přesně přečteme to, co partner myslel. Koupila mi moje oblíbené pivo, jen protože zrovna došlo, nebo mi tím dává najevo, že mě miluje?

Sdělte si svá očekávání

Jestli chcete své partnerce udělat čas od času opravdu radost, zeptejte se jí, co považuje za znak lásky. Jestli to mají být dárečky, výpomoc, doteky a mazlení, doslovné říkání „Miluji Tě“ či cokoli jiného. Budete pak znát to nejefektivnější vyjádření, a čas od času ho můžete použít. Kdykoli vám udělá radost, kdykoli budete chtít.

Nezapomeňte jí i vy sdělit svoji představu o vyjádření lásky. Jedině tak budete mít jistotu, že žena ví, jak vás rozveselit. Nebojte se jí říci skutečně cokoli, vždyť vaše partnerka je jedním z vašich nejintimnějších společníků na cestě životem.

Opakování a ztráta výjimečnosti

Ať již bude tím nejsilnějším vyjádřením v očích ženy cokoli, pamatujte si, že budete-li jí to dávat příliš často a pořád stejně, nemusíte se vždy setkat s úspěchem. Říci jí „Miluji Tě“ třikrát denně je krásné první týden. Od druhého týdne už je to samozřejmost. Oproti tomu, pokud jí jednou řeknete, že ji milujete, podruhé, že ji to sluší, a potřetí jí také něco pochválíte, máte nižší pravděpodobnost, že by se opakování mohlo stát stereotypem.

Dalším důvodem pro to, abyste jí své city vyjadřovali pouze v případě, kdy si to něčím zaslouží, je touha ve vztahu. Ve vztahu obecně postupně dochází ke snižování touhy po partnerovi. Slova a činy lásky vám na jednu stranu dopřávají spokojenost ve vztahu. Na stranu druhou ale omezují vaši touhu po partnerovi. Když jsme si někým příliš jistí nebo se nám někdo neustále podsouvá, ztrácíme o něj zájem.

Komentáře

5 jazyků lásky
 od autora Luis

  Existuje kniha 5 jazyků lásky, kde je to vše popsáno. Snadno se tak dá přijít na to, jaký projev lásky je ten váš. Nicméně je to knížka spíš do manželství a ani já jsem ji ještě nečetl.

  Reaguj na tento komentář
  Re: 5 jazyků lásky
   od autora Klára

   Ano, ano, jazyk má v lásce velký význam, a to na všechny způsoby:-)

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re: 5 jazyků lásky
    od autora Luis

    Ano. A pokud víš, jakým jazykem lásky mluví tvůj partner víš přesně, jak ho potěšit. [S07]

    Reaguj na tento komentář
    Re: Re: Re: 5 jazyků lásky
     od autora Klára

     :-)Ano, to už vím-hmotný jazyk šikovně kmitající na určitých tělesných partiích, patří ke zcela univerzálním jazykům lásky ,které potěší snad každého muže :-)
     A ani nemusím číst tu knihu :-)

     Reaguj na tento komentář
     Re: Re: Re: Re: 5 jazyků lásky
      od autora Archeopteryx

      Vidím že máš plně jasno, chválím :-) Šťastlivec každý kdo se s tvým jazýčkem osobně seznámí :-)

      Reaguj na tento komentář
Tě/tě
 od autora antioidipus

  nějak tam hapruje to malé a velké téčko v tom "miluji Tě/tě". bacha na to. píše se malé "t", tedy miluji tě, nikoli miluji Tě. Velké písmena v oslovování se používají jen v případech projevu oficiálnější zdvořilostní úcty, malá písmena naopak v čistě soukromých záležitostech, což důverné sdělení lásky asi je. Takže ne že bych byl takový puntičkářský hnidopich a upozoňoval na každou drobnost, ale přece jen v takhle citlivé záležitosti stojí za to nedopustit se "fópá", které bohužel mám na svém kontě také, a raději to napsat správně, když už budete své vyvolená psát zde tolik oblíbený milostný dopis, no ne?

  Reaguj na tento komentář
  Re: Tě/tě
   od autora RaShCZ

   Upřímně řečeno je velké T záměr. Nechci ho samozřejmě nikomu vnucovat, ale mám pro to hned tři důvody.

   1) I když běžně píšeš ty, tebe a další ukazovací zájmena s malým t, miluji tě je výjimka. Užitím velkého T to zvýrazníš, dáváš tomu váhu. Pokud tě holka také miluje, uvítá to.

   2) Když není v SMS místo, nenapíšeš Miluji tě, ale pouze MT. Už jsem se setkal s dotazem od holky, co to sakra to MT znamená, a proč ji dotyčný najednou nepíše, že jí miluje.

   3) Nevím proč, ale Miluji Tě u mě vypadá líp než Miluji tě. Že by zvyk? [S04]

   Reaguj na tento komentář
   Re: Re: Tě/tě
    od autora antioidipus

    no, to je fakt

    Reaguj na tento komentář