Jděte vstříc prožitkům z vyvrcholení

Existovaly doby, kdy byl orgasmus pro ženu tabu. Není to zase tak dávno, vždyť i před padesáti lety se věřilo, že jediná vhodná doba pro ženské vyvrcholení je společně s partnerem. Postupem času ale věnujeme ženské sexualitě stále více pozornosti a volnosti. Není proto divu, že se objevuje velké množství nových erotických zážitků.

Během posledních desetiletí ženy postupně získaly prakticky neomezenou možnost nakládání s vlastní sexualitou. Pryč jsou ty dny, kdy v naší společnosti musela mladá dívka čekat na svého ženicha, aby se mu mohla poddat. Dnes má drtivá většina žen starších patnácti let zkušenosti s více než jedním partnerem.

Spolu s otevíráním se novým prožitkům ženy začaly objevovat i nové možnosti svého těla. Všichni víme, že žena může prožít klitorální či vaginální orgasmus. Po zkušenostech s více partnerkami zjistíte, že některé mohou při dobrém rozpoložení cítit orgasmus celým tělem. Nazveme jej celotělní orgasmus.

Ale aby toho nebylo málo, zkušená žena může rozlišovat mnohem více variant orgasmu. Třeba mýty ověšený G-bodový orgasmus, dodnes tabuizovaný anální orgasmus, prsní orgasmus nebo obrovský maxiorgasmos. Někteří mohou namítat, že jde pouze o různé varianty a intenzity téhož vaginálního či klitorálního orgasmu, jiní mohou za existenci dalších orgasmů strčit ruku do ohně. Pravdou ale je, že jako muži nemáme objektivně šanci posoudit, co je pravda a co ne. Citlivé ženy mohou prožívat více druhů orgasmu, pokud jsou o tom samy přesvědčeny.

Žena sama vnímá své tělo a erotické prožitky různě podle svého momentálního stavu. Co ji ovlivňuje?

Fyzický stav. Pokud je žena nemocná a oslabená, asi těžko si bude vychutnávat vaši snahu.
Psychický stav. Známá únava z práce či myšlenky na běžné starosti se snadno stanou zabijáky prožitků. Mrkněte se na další mé články a uvolněte ženu například masáží.
Fáze menstruačního cyklu. Tělo ženy je velmi složitý souhrn hormonů, díky kterým správně funguje. S tím ale souvisí fáze snížené a zvýšené chuti na sex. Nejmenší je obvykle v období menstruace či bezprostředně po ní. Nejvyšší pak v období ovulace. Toto přibližně platí, i když žena bere antikoncepci.
Další věci související s fyzickými procesy. Například, zda žaludek ženy musí něco trávit, kolik tekutin žena přijala apod.
Pokud chcete s přítelkyní dosáhnout těch nejlepších orgasmů, musíte především zkoušet, zdokonalovat se, shodit zábrany studu a komunikovat. Její i vaše tělo jsou vytvořeny pro fyzické zážitky, nebojte se toho využívat.

V mých dalších článcích se dočtete, jak můžete dosáhnout různých typů orgasmů tak, jak jsme je s partnerkou sami vyzkoušeli. Nebojte se a experimentujte.

Komentáře