Orgasmus nám prospívá

Orgasmus přináší člověku kromě potěšení také mnoho dalších výhod. Tělo reaguje na uvolnění napětí velmi pozitivně. Přestože někteří lidé tvrdí, že orgasmus pro ně není důležitý, opak je pravdou. Orgasmus je užitečný, zdravý, velmi příjemný a pro dokonalou pohodu v podstatě nepostradatelný.

Určitě jste si všimli, že po vyvrcholení se zdají vaše problémy velmi malicherné. Vše se řeší mnohem snadněji, špatná nálada pomalu mizí. V závislosti na intenzitě orgasmu se totiž do těla vyplavují látky, které nám rozhodně prospívají. Osobně například neznám lepší lék na stres či nespavost než večerní sex. Zaručeně bez vedlejších účinků. 

Výzkumy prokázaly několik zajímavých faktů týkajících se orgasmu. Tím prvním a nejdůležitějším je zjištění, že orgasmus vyvolaný partnerským sexem je mnohem intenzivnější a co do pozitivních efektů účinnější, než orgasmus vyvolaný masturbací. Lidé, kteří mají sex alespoň 3x týdně jsou méně náchylní k různým onemocněním, vypadají mladší a svěžejší a jsou radostnější. Chemické látky v těle potlačují bolest. U mužů se snižuje riziko rakoviny prostaty.

Navíc se zdá, že čím častěji orgasmus máte, tím častěji po něm toužíte. Zvyšuje se tedy vaše libido. Sex jako takový vás vůbec nemusí bavit, pokud je stále stejný a dosahujete při něm orgasmu spíše výjimečně.

Ale v momentě, kdy si začnete naplno užívat se svým partnerem, budete moci pozorovat růst libida, lepší dráždivost i spokojenost.

Během orgasmu se vylučují do těla různé chemické látky. Serotonin nám přináší větší pohodu, zdraví a pocit štěstí. Fenetylamin snižuje chuť k nezdravému jídlu. Záchvaty žravosti tak postihují partnery s pravidelným a silným orgasmem spíše výjimečně. Testosteron pro změnu posiluje srdce. A to není vše.

Během orgasmu se zvyšuje krevní tlak. Zlepšuje se prokrvení orgánů a krevní oběh. Při orgasmu posilujete svalstvo a spalujete více kalorií. V neposlední řadě také orgasmus u ženy údajně zvyšuje šanci na početí. Pokud se ale nesnažíte o potomka a nepoužíváte ochranu, tato informace vás asi moc nepotěšila.

Orgasmus je zkrátka prospěšný. Kromě mírné návykovosti nemá žádné vedlejší efekty. Dopřejte ho proto sobě i své partnerce co nejčastěji. Upevní to váš vztah a budete snadněji čelit všem nástrahám, které partnerský život přináší.

Komentáře