Poznejte mužský orgasmus

Mužský orgasmus nespočívá pouze ejakulaci. Naopak, muž je schopen vnímat různé druhy vyvrcholení. Od postupného stupňování intenzity po balancování těsně pod vrcholem a vychutnávání si oněch blažených pocitů. Poznejte mužský orgasmus a zlepšete si svůj sexuální život!

Jak na mužský orgasmus

„Mužská sexualita, a zejména povaha mužského vyvrcholení, je hrubě nepochopena jak muži, tak ženami. Sloupkař Michael Ventura napsal následující brilantní analýzu:

…tím nejslabším, nejhloupějším hlediskem feminismu – tohoto převážně prospěšného hnutí – byl určitě jeho popis mužské sexuality. Tento popis předpokládal monolitickou a mono-záměrnou erekci a kladl rovnítko mezi ejakulaci spermatu a vyvrcholení. Erekce však v sobě obsahuje mnoho tajných spojovacích chodeb. Pokud jde o otázku mužského vyvrcholení, je nezměrné a dosud neprobádané. Ejakulace je svalové spasma, které muži často vnímají prakticky bez jakéhokoli jiného pocitu kromě onoho spazmatického škubání. Mít ejakulaci nutně neznamená prožívat vyvrcholení. Vyvrcholení je konstelace pocitů, fyzických, psychických i emocionálních, jež mají nekonečně mnoho odstínů. Vyvrcholení se někdy nebo často může dostavit v okamžiku ejakulace, pokud se vůbec dostaví. U nejednoho muže však ejakulace mnohdy probíhá bez jakéhokoli pocitu vyvrcholení.

Dokud toto žena nepochopí, nebude znát podstatnou stránku mužské sexuality. A nezná ji ani každý muž. Je evidentní, že stejně jako některé ženy nikdy nezažívají orgasmus, tak i někteří muži často měli ejakulaci, ale nikdy orgasmus. A pravděpodobně to ani nevědí, stejně jako to nevědělo mnoho žen, dokud o tom některé nezačaly mluvit. Tito muži žijí v úděsné a nepochopitelné sexuální otupělosti; sice se pokoušejí o správné pohyby a říkají správná slova, ale každé vyvrcholení je pro ně zklamáním. Není divu, že časem se svým tělem ztrácejí kontakt a ženám, které chtějí milovat, se stále více vzdalují.
(Z knihy To By a Man, vydané K. Thompsonem)

Strávit takové tvrzení vyžaduje určitý čas. Zdá se, že existuje orgasmus a orgasmus. Ve své knize vězeň sexu (The Prisoner of Sex) líčí Norman Mailer rozdíl mezi „orgasmy zakrnělými stejně jako život, ošizenými ve své ubohosti, nelítostnými, potlačenými a stísněnými stejně jako život mužů a žen, jejichž příběh byl každodenním utrpením“, a jinými, „jež člověka unášejí jako árie, orgasmy, jež jsou jako střet s nákladním vozem, anebo vyvrcholení něžné jako sníh, honosné jako bohatě zdobený královský šat či svištící dolů jako po rozpálené skluzavce“.

Tomu říkám nádherná různorodost. (Ačkoli jinak nacházíme v Mailerových dílech jen málo zmínek o blízkosti, vztahu nebo jiných citech. Upíná se na vzrušení, ne na city. Jde mu o jeho samotného a jeho tělo, a jen tak mimochodem na svou „jízdu“ přibírá nějakou ženu!)

Kniha Deset tajemství lásky (The Making of Love), kterou jsem před časem napsal se svou ženou Shaaron, popisuje intenzivní spojení, jež je skutečným cílem milování: Oba partneři si něžně hledí do tváře, jejich srdce jsou otevřená a těla uvolněná a odevzdaná; ve vzájemné důvěře postupně odhazují všechny zábrany a důvěřují přirozené síle, která se jich zmocňuje. Zkrátka, „jakmile jste někdy milovali, pouhý sex už vám nikdy nebude stačit“.

Tím nechci říct, že milování musí být vždycky tak intenzivní, ale že je to záležitost celého člověka – nejen (abych použil slova Carla Whitakera) „penisu a vaginy, co si spolu dají rande“! (1)

Mužství

V dnešní době mnoho mužů ztrácí smysl žití. Zdá se jim, že je vlastně nikdo nezná, mají krizi osobnosti. A to i přesto, že navenek vypadají spokojeně. Tento problém způsobuje prudká změna životního stylu společnosti. Zatímco ženy se se svojí novou rolí díky feministickým hnutím většinou vyrovnaly, pro muže může být život stresující. Kniha Mužství vás dovede k vlastnímu nitru. Sdělí vám, jak navázat vztah se svým otcem, jak zvládat vztahy či jak se chovat ke svému synovi. Kniha je rovněž přínosná i pro ženy, které se snaží mužům porozumět.

(1) BIDDULPH Steve: Mužství. 1. Vyd., Praha: Portál 2007. 200 s. ISBN 978-80-7367-209-6, s. 50 - 51

Komentáře