Zvýšit si libido není zase tak těžké

Sexuální apetit se žel s věkem dost snižuje, a platí to pro obě pohlaví. To však neznamená, že byste si sexu nemohli dopřávat v hojné míře i ve středním či starším věku. Pokud váš pinďour s vámi nekomunikuje tak často a dobře, jak byste si přáli, určitě je potřeba ho trochu nakopnout.

Než si necháte předepsat Viagru, zkuste pár osvědčených triků, které by vám chuť na sex mohly do života zase vrátit.

Shoďte přebytečná kila

Pár kilo navíc není žádná katastrofa a některým ženám se to dokonce na mužích líbí. V případě, že máte dvacet kilo nadváhu, už nejde o decentní záležitost, ale měli byste s tím něco začít dělat.

Přebytečné množství tuku v těle není pro organismus dobré a je dost možné, že právě toto může za to, že se vám nechce v poslední době do milování. Nejlepším způsobem, jak se zbavit nadváhy, je začít jíst střídměji a hlavně začít cvičit. Běhání, jízda na kole, posilování s činkami… to všechno vám může pomoci, abyste znovu své libido aktivovali.

Típněte poslední cigaretu a na alkohol taky zapomeňte

Kouření škodí zdraví a negativní vliv má i na erekci a obecně chuť na sex. Zkuste to omezit na minimum, ideálně přestaňte úplně. V případě, že vám to dělá velké potíže, obraťte se na lékaře. Rozhodně stojí za to přestat kouřit, a to nejen kvůli větší potěše ze sexuálních radovánek.

To samé v podstatě platí i pro konzumaci alkoholu.

Pokud si jednou za uherský rok dopřejete v restauraci malé pivko, případně si občas dáte s přáteli či klienty skleničku něčeho tvrdšího, máte to zjevně pod kontrolou a nic měnit nemusíte. Pijete-li ale v pravidelných intervalech nemalé množství alkoholu, určitě to vašemu libidu neprospívá.

Ovoce a zelenina fungují

I když se říká, že určité ovoce a zelenina dokáží nabudit sexuální touhy, ještě to nikdy nikdo vědecky nedokázal. Pokud ale čerstvé vitamíny budou běžnou součástí vašeho jídelníčku, pak budete mnohem zdravější a mít více elánu, a to i toho sexuálního.

Komentáře