Chcete se hádat se svým mužem? Dělejte to správně!

Hádka je jako bitva, kterou v ideálním případě vyhrají obě strany. Ne každý se ale umí hádat, zvláště pak se svým partnerem. Pokud se vám zdá, že vaše slovní rozepře končívají špatně, nejspíše byste měla pár detailů změnit.

Mezi partnery dle statistik proběhne během roku několik tisíc hádek. Často se jedná jen o drobné verbální potyčky, o kterých byste asi ani neřekla, že by se daly označit za plnohodnotné hádky.

Na ty právoplatné a opravdu tvrdé hádky byste se ale měla pořádně připravit už předem a řídit se několika osvědčenými pravidly.

Vždy se držte meritu věci

Pokud už se s partnerem hádáte, měli byste se hádat přesně o té věci, která to vše začala. Zdá se to logické, ale takřka vždy se k tomu připletou i křivdy klidně i z před dvaceti let. Je zbytečné do sporu o to, kdo vynese koš, zatahovat opilecký prohřešek partnera, který se odehrál někdy v dávnověku. Emoce jsou v takových situacích sice silné, ale měla byste se naučit je držet na uzdě.

Neskákejte partnerovi příliš často do řeči

Nejsme v Itálii. Hádka by měla být dostatečně kultivovaná na to, aby se v případě potřeby dala ukončit bez příliš velkých obětí.

A to také znamená, že byste měla mít trpělivost na vyslechnutí druhé strany, tedy partnera.

Mnoho žen často tuto možnost svému životnímu souputníkovi nedává, což často končí i několika denní tichou domácností. Pokud máte svého muže ráda a chcete si s ním občas i promluvit, nechte ho vyjadřovat se i během hádek. Prospěje to vám i jemu.

Neusínejte rozhádaní

Rozhodně nechoďte spát předtím, než se spolu usmíříte. Nemusíte si rovnou vysouložit duše z těla, i když se to v takových situacích doporučuje, ale určitě byste se měli domluvit na smíru. Často nejsou potřeba ani žádná vzletná slova. Stačí jen projevit své sympatie, třeba polibkem na tvář. A když to zafunguje, vysouložte si duše z těla.

Komentáře