Tvorba image

Ať chceme nebo nechceme, ať si to uvědomujeme nebo ne, každou chvilku o sobě dáváme najevo spoustu informací. Těmto informacím se říká image a je to jakýsi obraz našeho vnitřního světa. Přes image vede jediná cesta, díky níž se mohou druzí lidé dozvědět, jací jsme. Můžeme tak sami určit, jaké pocit v okolních lidech vyvoláme, a jak se k nám budou chovat.

Máte vytvořenou vlastní image? 

Proces komunikace probíhá podle následujícího schématu:

Odesílatel sdělení (vy)

1. myšlenka nebo pocit

2. vyjádření (image)

Příjemce sdělení (okolní lidé)

3. příjem a zpracování

4. myšlenka nebo pocit

Příjem a zpracování se odehrávají na straně osoby, které chceme něco sdělit. V našem případě to bude dívka, kterou chceme sbalit. Je velice důležité zjistit, jak dívky reagují na určité podněty! Tyto reakce jsou většinou stereotypní, neměnné, v určité sociální skupině stejné a předvídatelné. Například když přijdete za děvčaty do tanečních, ocení to, když budete mít oblek. Všechny dívky, kdykoli přijdete do tanečních. Pokud nebudete mít oblek, většině to bude vadit. Pokud začnete mluvit o možnostech přetaktování nového procesoru, většina dívek bude zívat.

Image se týká i charakterových vlastností. Pokud se budete vždycky chovat odvážně, budete označený za odvážného, i kdybyste si to o sobě nemysleli.

Po krátké úvaze na téma image předkládám konkrétní cvičení

1. Zamyslete se nad tím, co děláte, co vás baví a jací jste. Vyjadřuje vaše oblečení, účes, způsob mluvení a všechno ostatní vaše kvality a zájmy? Projděte si každý kousek svého oblečení, doplňků, zařízení bytu a všeho, co může být nějak spojováno s vaší osobou. Cílem je, aby lidé rychle poznali, kdo jste. Budete působit důvěryhodněji, budete přitahovat lidi, kteří se k vám hodí nebo vás jsou alespoň ochotni tolerovat.

2. Zamyslete se nad tím, jaké vás přitahují dívky. O co se zajímají, jak se oblékají, co je baví a co je pro ně důležité. Snažte se více poznat svojí cílovou skupinu a nabízejte jim věci, které pro ně budou atraktivní.

Oba dva body jsou velice důležitější a nejlepší je, pokud jsou ve shodě. Pokud vás přitahují dívky, které mají jiné zájmy a i v dalších věcech se k vám nehodí, měli byste se nad tím zamyslet. Pokud se vám líbí třeba holky, které baví horolezectví, a sami ho neprovozujete, může se za tím skrývat vaše nerealizované přání, které byste asi měli uskutečnit. Zajímají-li vás věci, které moc nezajímají dívky, třeba počítače, nezbývá než se s tím smířit a brát to jako normální věc. Jenom nemusíte nosit tričko „I Love Linux.“

Jakmile dojde ke konfliktu a vy nebudete vědět, jestli být sám sebou nebo se přizpůsobit, záleží na tom, co od dívky očekáváte. Jestliže vám jde o jednu noc, svojí identitu určitě neztratíte, když se přizpůsobíte. Pokud vám jde o dlouhodobý vztah, je lepší být i na začátku sám sebou, aby vás dívka neopustila, až se ukáže vaše pravé já. Celou dobu jste totiž mohli hledat dívku, která vám ve skutečnosti nevyhovovala.

Tvorba vašeho osobitého image nejspíše bude znamenat, že vás část lidí začne kritizovat. Smiřte se s tím a nenechte se tím rozhodit. Čím je člověk výraznější a osobitější, tím více má nepřátel. Ale i přátel a obdivovatelek, což je pro nás důležitější. Cesta průměrnosti není cestou k úspěchu. Když vás někdo začne kritizovat, alespoň rychleji poznáte, kdo se k vám nehodí.

Po krátkém zamyšlení, co že to vlastně chcete, přichází na řadu konkrétní tvorba image. Začněte přetvářet své okolí a sami sebe, abyste dosáhli kýženého výsledku. Cítíte se jako sportovec? Možná by se k vám hodily hodinky Sporttester. Nevěřili byste, jak se díky nim můžete dát jednoduše do řeči s lidmi s podobným zájmem o sport. Zbožňujete Pink Floyd? Nalepte si jejich samolepku na batoh. Možností, jak dát najevo svojí osobnost je spousta. Jsou i věci rušivé, které naopak pohled druhých zkreslují. Ty se pokuste odstranit.

Komentáře

Bez nadpisu
 od autora gin

  ten clanek se mi libil. v obecne rovine toho cloveku muze poradit hodne .vedomky nevedomky sem si nedavno mozna jakysi image zlepsovat taky zacal a moh bych poradit jednu vec. pokud chcete neco na sobe zmenit, pripadne udelat nejakou razantnejsi zmenu, nedelejte to narazove, ale postupne, kus po kousku, napr kazdy tyden pridte do prace v novem kusu obleceni ktery vam pomuze zlepsit cely vzhled, namisto toho aby ste prisli do prace napr. jeden tyden v teplakach a druhy tyden od hlavy k pate ohaklej jak z filmu. plynulosti predejdete tem negativnim reakcim o kterych je v clanku rec a stanete se tim kym chcete byt/ [S04] a pozor na jednu vec..neni cesty zpet, jak na sebe hodite ty nej hadry, teplaky nechte opraqvdu jen na doma [S04] adios gin

  Reaguj na tento komentář
  Re:
   od autora Michal

   Zdarec,

   Slouhlasim, a trochu kdyz se to vezme ze strany okoli tak to bude mit lepsi dopad na pozitivni naladu pro tebe. Delat zmenu postupne. Prijdes v Pondeli v nových botkách a lidi si vsimnou bot a pochvali je, vzroste ti sebevedomi a razem bude lepsi nalada... v Stredu prijdes v novem triku zase se na tebe budou lidi koukat a pochvali i to triko... zase sebevedomi trochu vzroste a dobra nalada bude. V Patek prijdes v kalhotech a nove mikine ... takze mas nove boty, nove kalhoty, nove triko, novou mikinu a treba retizek nebo naramek na ruce ;) ... woow clovek se citi sam sebou, prijde do skoly, prace a lidi na nej koukaj jak na Mormona, kdo to je ? ten je dobrej, ten je super, on je jinej nez ostatni, on je sam sebou :-) ... clovek koncene nosi obleceni jake chce a ted jen jeste v cloveku uvnitr si to srovnat a mise splnena ... ;)

   mala rada na zaver
   Chovat se pokorne kdyz ma clovek uspech, kdyz je v chudobe mit odvahu, trpelivost to zmenit :-)

   Preji pekne dny a mnoho uspechu ;)[S03]

   Reaguj na tento komentář