Jak se nestát pouze jejím kamarádem či terapeutem (2)

Určitě to znáte. Máte první rande s dívkou svých snů. Tak moc jí chcete, že bezhlavě hltáte vše, co ona povídá, aniž si uvědomujete, že se plíživě stáváte jejím novým dobrým kamarádem.

Nejste jen další kamarád?

V předchozí části jsme si řekli, že trik efektivního naslouchání spočívá v tom, že ženě musíte dát pocit, že ji nasloucháte bez toho, abyste se stal jejím terapeutem.

Řekli jsme si, že musíte být ochoten ji přerušit v případě, že to vypadá, že jí budete sloužit jako někdo, komu se jen vypláče na rameni. A nyní tedy přichází slibovaný příklad toho jak to udělat i s podrobným rozborem.

Patrik a Ivana si nad skleničkou vína povídají. On začal konverzaci zmínkou o jejích hodinkách a začali příjemný rozhovor.

Ivana: „Můj kamarád Petr přijede příští týden z Plzně."
Patrik: „To je docela daleko. Je to tvůj starý kamarád?" Usměje se a mrkne, jako by chtěl naznačit, že by za tím mohlo být něco víc. (poznámka: Nikdy se nechovejte žárlivě, když se zmíní o jiném muži.)
Ivana: (která se dívá dolů na svůj drink a vypadá smutně) „Ne, je to jen kamarád, ale myslím, že by chtěl víc než jen to."

(Nyní Patrik vidí její reakci a uvědomuje si, že pokud budou v tomto tématu pokračovat, mohli by se dostat do minového pole. Cokoliv negativního nebo rozptylujícího jí vyřadí z jeho sváděcích plánů.

Petr ji možná chce, nebo možná ona přemýšlí o tom, že by chtěla jeho, nebo o jedné z milionu dalších věcí. Ale Patrik chce, aby myslela jen na Patrika. Ví, že musí přesměrovat její energii na něco pozitivnějšího, pokud chce i nadále ve svádění Ivany pokračovat.)

Patrik: „Víš, miluji tanec a občas si zajdu zatancovat do El Sombrera (brněnská diskotéka, kde hrají latinsko-americké tance). Miluji tanec. Vsadím se, že jsi latinskou Ameriku nikdy pořádně nezkoušela." Usměje se na ní, aby věděla, že si trochu provokuje.

Ivana: (podívá se nahoru a usměje se, její mrak myšlenek se očividně rozpadl.) „Co myslíš tím, že já neumím tancovat? Chceš se vsadit? Tak to jdeme vyzkoušet."

Patrikovou taktikou byl přerušovací vzorec , o kterém jsme si povídali už zde . Je to ceněná taktika, kterou si zapamatujte, protože jí to zastaví od toho, aby se dostala do spirály, která se jen velmi těžko s jemným přístupem přerušuje. Někdy to vyžaduje drastický krok, aby se zastavil strmhlavý pád dolů.

Patrik si zůstal vědom Ivanina stavu pozorováním řeči jejího těla a vykládáním jednotlivých signálů. Když se podívala na svou skleničku, tak si všimnul, že vypadala trochu roztržitě. Nemohl s jistotou vědět, jaké emoce se v ní skutečně odehrávaly, ale věděl, že mu teď moc nepomůže, když bude jakkoliv myslet na Petra.

Pokud by Patrik neuplatnil držení a nevěnoval pozornost řeči jejího těla v této situaci, možná by řekl něco tak hloupého a chybného jako: „A co se stalo? Nechceš vidět Petra?" Možná by řekla, „Ano," což je okamžitý krach.

Teď ale pořád upadá do očividně provinilého pocitu. Mohla by se cítit špatně, že vytahuje Petra teď, když sedí tady a užívá si hezký večer s Patrikem. Její mysl zdivočí z negativních emocí, což zabije Patrikovy šance na úspěšné svedení.

Patrik udělal to, že ji odvedl od celého tématu o Petrovi. Změnil téma na jiné, ve kterém může znovu zaujmout její pozornost - latinsko-americké tance. A dokonce se s ní chce poměřovat tím, že řekl, že si není jistý, jestli ona umí tancovat latinu.

Možná by vás zajímalo, co by Patrik udělal, pokud by Ivana zůstala v depresi a začala by mluvit o její situaci s Petrem, plakajíc Patrikovi na rameni.

Nejprve, pokud by neučinil žádná opatření, stal by se z něho Ivanin terapeut na celou noc, protože by zjistila, že je to „milý muž," který bude poslouchat její stesky. Pokud

Ivana bude cítit, že na Patrika může naložit všechny své emoce, místo toho aby si k němu vybudovala sexuální napětí, možná později půjdou do postele, nicméně ne spolu.

Tohle je místo, kde většina „milých hochů" udělá ve svádění svou největší chybu. Věří v to, že pokud ženě ukáží, jak něžní a citliví jsou, jak chápající a sympatizující dovedou být, že jim ženy otevřou dveře do svého srdce a nechají je vtančit dovnitř.

Absolutně a naprosto špatně.

Ženy spí s těmi muži, kteří je nejvíc vzrušují a zajímají, a ne s muži, kteří jim slouží jako emocionální toalety (a ženy, které s vámi spí i poté, co si u vás vylily všechny své negativný zkušenosti a problémy, nejsou ženy, se kterými byste něco chtěli mít). Pamatujte si, začínáte se sváděním proto, že jakýkoli vztah, který si po tomto bodě zvolíte, musí začít. Když se muži nejprve snaží se ženou skamarádit, zjistí, že pár dní poté co ji políbili, jim zavolá s tímto proslovem:
„Podívej, nechci změnit, co se stalo minulou noc, protože to bylo úžasné a všechno. Nechci ale zničit naše přátelství."

Nevyhnutelně se pak stane to, že muž A) nedostane sex, B) získá přátelství, které ho bude štvát a rozčilovat, obzvlášť pokud začne mluvit o muži, se kterým do toho buší a který s naprostou jistotou nezačal jako její „kamarád".

Vždy začněte se sexuálním zájmem o ženu. Nesvedete ženu tím, že se k ní vloudíte zadními dveřmi přátelství.

Komentáře