Proč se se mnou nechce milovat?

V naší diskuzi se poměrně často vyskytují popisy toho, jak žena postupně ztrácí o muže sexuální zájem. Proč se tomu tak děje? Tento článek vám to vysvětlí!

Už se na vás nevrhá jako dřív?

V podstatě existuje mnoho různých příčin toho, proč o vás ztrácí zájem. Lze je však rozčlenit do třech hlavních kategorií.

Má osobní problémy

V případě, že jsou sexuální výpadky krátkodobé a nárazové, se bude jednat o tuto možnost. Pod osobními problémy si lze představit různá onemocnění, která způsobují při sexu bolest, ale také psychické problémy. Když se ženě nedaří v osobním životě, bude mít zcela logicky snížený zájem o sex. To samé platí, trpí-li někdo z její rodiny apod.

V takovém případě pomůže promluvit si se ženou, nabídnout jí pomoc při řešení jejích problémů. Někdy stačí i obyčejné vyzpovídání se a vše v pořádku.

Ztrácí zájem o sex

V určitých obdobích života ženy se vyskytuje snížený zájem o sex. Projevuje se buď cyklicky, nebo po dosažení určitého věku, těsně po dítěti atd. To je ta nejjednodušší varianta.

V horším případě jde o psychickou záležitost. Nemusí ztrácet zájem o sex obecně, může ztrácet zájem o sex s vámi. Tato situace nastává v případě, kdy ženu přestáváte fyzicky přitahovat nebo je s vámi v posteli jednoduše nuda. Zamyslete se nad sebou. Neděláte pořád jeden a ten samý postup? Nesnažíte se místo milování jen napodobovat pohyby pornoherců? Položte si zkrátka otázky, zda sám necítíte, že sex už není takový jako dřív. Hledejte příčinu v sobě a ne v ní.

Můžete se jí samozřejmě zeptat jako v případě osobních problémů. Bohužel se však odpovědi nejspíše nedočkáte(pokud vám narovinu řekne, že ji nějak nepřitahujete, můžete si gratulovat – máte výbornou partnerku). Jděte na to tedy postupně. Když opět odmítne sex, zeptejte se jí, jestli nemá problémy v práci atd. Komunikujte s ní. Ono z ní nakonec vyleze, kde je zakopaný pes.

Něco jiného je, pokud byla vaše partnerka donedávna panna. Ty zájem o sex poměrně dlouhou dobu neprojevují.

Ztrácí zájem o vás

Tato situace je ze všech nejhorší. Signalizuje problémy ve vztahu, které již jsou na takové úrovni, že vám reálně hrozí rozchod. Jestliže vše bylo dlouhou dobu v pořádku, avšak najednou se prudce snížila četnost sexu, začaly hádky do krve atd., je více než pravděpodobné, že váš vztah není v pořádku.

Položte si otázku proč. Vždy existuje několik důvodů toho, proč se tyto věci dějí. Zkuste je vypátrat. Zamýšlejte se nad nimi. Žena vás nepřestane milovat jen proto, že zrovna má náladu na souseda. Musí to mít nějaké reálné opodstatnění. Například to, že se cítí ve vztahu utlačená. Že ji omezujete, že chodíte domů pravidelně namol, nebo naopak, že se jí snažíte ve všem maximálně vyhovět. Ano, je to paradox, ale všechny tyto věci jednoho dne spolehlivě zabijí vztah, pokud s tím něco neuděláte.

Nyní si položte druhou otázku. Co ji s vámi drží? Jestliže již spolu máte potomka a současně jste zjistil, že už o vás nemá zájem, zůstává s vámi jenom kvůli němu. Žena se vás bude obecně držet i dlouho po tom, co už o vás nemá zájem. Jednoduše proto, že je pro ni pohodlnější čekat u vás na příležitost. Pak si vše naplánuje a odejde ze dne na den. Ano, ženy jsou v tomto skutečně podlé. Proto je potřeba vztah analyzovat. Bez emocí. Dokud vám nedává jasně najevo nezájem, nebo od vás přímo neodejde, můžete s tím stále něco dělat.

Došlo vám, že je žena celé dny doma s vaším dítětem a pouze uklízí, vaří, pere, žehlí…? Nabídněte jí, že se o malého jeden den postaráte. Ať jde s kamarádkami na tah. Pak se můžete domluvit, že jednou týdně se o něj postaráte vy. Bude šťastná. Obdobně lze vyřešit téměř jakoukoli situaci. Stačí se jen snažit dříve, než bude pozdě.

Jak vidíte, všechny krizové situace lze řešit. Mnohdy stačí pouze pečlivěji sledovat její reakce a předejdete mnohým problémům. A když už nevíte, co dál, dejte ji nenápadně najevo, že by vás také mohla ztratit. Když se zmíníte např. o tom, že chcete jet s kolegyní na pracovní cestu, vyvolá to v ní přechodně žárlivost a zvýšený zájem o vás. Není to však řešení problému.

Komentáře

Žena není muž.
 od autora Houslista

  Reaguj na tento komentář
  Re: Žena není muž.
   od autora Hovado 1

   To dá rozum. [S07]

   Reaguj na tento komentář
Cože???
 od autora never again

  ...co je to za nesmysly. To píše nějaká buzna, ne??? Co je o za článek...

  Reaguj na tento komentář