Ublíženost eliminujte co nejdříve, jinak vám zničí vztah

Člověk jako druh se rád označuje jako člověk rozumný, ale je spíše člověkem emotivním. Emoce jsou v naší duši hluboce zakořeněné a derou se na povrch okamžitě prakticky při každé situaci, tedy třeba i během hádek v rámci vztahu.

Tam emoce dominují, hlavně ty negativní. Je však potřeba se jich po hádce co nejrychleji zbavit, jinak vás to může stát třeba i partnerství. Nutné je eliminovat hlavně ukřivděnost, která ve vás může pořádně zakořenit. A pak se jí budete zbavovat jen velice složitě.

Může to ve vás růst až do netušených rozměrů

Kdo kdy neměl pocit, že se mu stala nějaká křivda? Každý jsme to zažili, a to ať už v dětství, tak třeba i ve škole nebo v zaměstnání. Často nad tím přemýšlíme i desítky let po dané události. V případě vztahu je to ale nebezpečné, jelikož to může vést k jeho narušení, případně dokonce zničení.

Ať už vám váš partner provedl cokoliv, měla byste si to vyřešit pokud možno co nejdříve, a to jak s ním, tak pak i v sobě. Čím déle se budete cítit ukřivděná, tím více vás tento pocit bude užírat. Existují i případy, kdy partnerka díky pocitu ublíženosti nakonec svého partnera zabila.

Křivda se totiž může snadno proměnit v ryzí nenávist, a to jak vůči vaší polovičce, tak i proti vám samotné. Deprese často vyvěrají z pocitu ublíženosti. Pokud budete mít dojem, že už to nemůžete vydržet, promluvte si s buďto s partnerem, případně se obraťte na odborníka.

Návštěva psychologa by neměla být tím nejzazším řešením

V případě, že nemůžete svému partnerovi odpustit, a je jedno, jestli jde o nevěru nebo neumytá okna, a začíná se to nebezpečně projevovat nejen na vašem vztahu, ale i na vaší psyché, měla byste velmi rychle vyhledat psychologa.

Je potřeba umět s emocemi zacházet, zvláště s těmi negativními. Z toho důvodu byste rozhodně neměla nechávat možnost využití odborné pomoci na poslední chvíli, ale měla byste o ní uvažovat mnohem dříve.

Psychologové jsou na takové věci odborníci a dokáží léčit nejen duševní choroby, ale také narovnávat partnerské vztahy. Samozřejmě k tomu bude potřeba maximální nasazení všech zúčastněných.

Komentáře