Partnerský sex v Čechách

Nechce se ta vaše milovat, protože jste podle ní v posteli až moc často? Mám pro vás účinnou zbraň. V tomto článku se dozvíte, jak často se české páry milují, jak dlouho mají předehru či jak je to s chutí na sex. Až se vás příště pokusí odmítnout, zamávejte jí před obličejem vytisknutým článkem a argumentujte, že se díky ní snižuje český průměr.

Kolik styků měsíčně máte, tedy pokud jste zadaní? Pokud byste byli „průměrný Čech“, měli byste přibližně 9 sexuálních styků měsíčně. Jestli se vám to zdá málo, tak si uvědomte, že do tohoto průměru jsou započítaní i starší Češi. V několikaletém partnerském svazku dochází k výraznému utlumení sexuální aktivity.

Průměrná soulož trvá dle vyjádření mužů přibližně 16 minut, ženy jí vnímají o minutu delší. Zajímavější je však údaj o předehře. Muži jí vnímají průměrně jako 18 minutovou, zatímco ženy 16 minutovou. Když si to tedy shrneme, mužům se zdá předehra delší než ženám. Naopak samotný styk vnímá většina žen o něco delší než muži.

Napadají mě dvě vysvětlení, proč k tomuto jevu dochází. Za prvé je otázkou, co je již předehra či styk a co ještě ne. Rozdíly mezi vnímáním začátku a konce částí styku mohou v konečném součtu ovlivňovat jeho délku. Druhým vysvětlením může být prostý fakt, že se někteří muži při předehře trochu nudí, zatímco při styku se nudí více ženy.

Když se nudíme, ovlivňuje to naše vnímání času. Zkuste si jen tak pro zajímavost s partnerkou po styku vyměnit svůj názor na to, jak dlouho předehra a soulož trvaly. Možná budete překvapeni odlišností odpovědí.

Chuť na sex

Jak často máme chuť na sex a v kolika letech byla nejvyšší? Na tuto otázku odpovídali muži i ženy v další části výzkumu.

Z výsledků mužů vyplývá, že muži mají chuť na sex přibližně 11x měsíčně. Milují se při tom o něco málo méně, asi 10x měsíčně. Ženy uvedly, že mají chuť na sex asi 9x měsíčně a přibližně tolikrát se i vybíjí. Jde však o zaokrouhlené hodnoty, ve skutečnosti u žen rovněž mírně převažuje chuť na sex nad skutečným vybitím.

Muži nejčastěji uvádí, že mají stejnou chuť na sex jako jejich partnerka (40 %). O něco menší skupina mužů v průzkumu prozradila, že jejich chuť na sex je vyšší, než je tomu u partnerky (37 %). Zbývající počet mužů uvedlo, že mají nižší chuť na sex než jejich partnerky (23 %).

Situace u žen přibližně odpovídá tomu, co nám sdělili muži. Stejnou chuť s partnerem uvádí více než třetina dotázaných žen (39 %). Stejné číslo žen uvádí, že má menší chuť na sex než partner (39 %). Zbývající ženy nám sdělily, že mají vyšší chuť na sex než partner (22 %).

Když si získané údaje porovnáme, zjistíme, že odpovědi v této kategorii přibližně souhlasí s kategorií výše. Muži uvedli, že mají chuť na sex průměrně 11x měsíčně, zatímco ženy asi 9x. To souhlasí s tím, že muži i ženy často vnímají u mužů vyšší chuť na sex.

V kolika letech člověk zažívá nejvyšší potřebu sexu? Na webu jsme vždycky uváděli, že u mužů nastává vrchol kolem 20 let, zatímco u žen o 10 let později. Průzkum potvrdil, že ženy cítí svoji sexuální potřebu nejintenzivněji později než muži, rozdíl však není tak vysoký. Muži se shodli na tom, že vrchol jejich sexuální aktivity přichází přibližně ve 22 letech. Ženy ho vnímají o pět let později, tedy ve 27 letech.

Komentáře