Začátky jsou citlivé

První sex je často ve znamení předsudků, obav, ale i přehnaných očekávání. Bodejť by ne, když je to jeden z pomyslných přechodů mezi dětským a dospělým věkem. Většina z nás si svůj první styk pamatuje alespoň matně dodnes. Včetně toho, co mu předcházelo a co následovalo po něm.

Počátky naší sexuality provází velká citlivost, a to jak psychická, tak fyzická. Psychickou stránku jsem již vysvětloval v úvodu – vzrušení a očekávání smíšené s obavami nás prakticky oslepuje. Jaké to bude, až se s ní spojím? Jak dlouho se dokážu udržet?

Fyzická citlivost je daná tím, že pro naše orgány je vše jaksi nové. Mohli jste doma trénovat, ale v ženě je to zkrátka jiné. Ochrana také dělá své. Takže zažíváte různorodé pocity, které můžete nazvat jakkoli, ale rozhodně nejsou tak úžasné, jak vám ostatní popisovali. Časem se to samozřejmě změní, ale my jste teď na začátku.

Ženy své poprvé zažívají kupodivu podobně jako muži. Taktéž je pro ně všechno nové. Taktéž se obávají, ne sice z opadu erekce, ale pro změnu z možné bolesti.

A stejně tak prožívají smíšené pocity, které můžou nazvat jakkoli, ale rozhodně ne jako něco extrémně příjemného.

Rozdíl mezi mužskými a ženskými počátky

Muži se na svůj první styk připravují poměrně dlouho a často dopředu. Již od puberty trénují své ruční dovednosti a to často několikrát denně. Ženy rovněž masturbují. Ale ne všechny a ne tak často, jako muži.

Důsledek tohoto rozdílu je velmi znatelný, pokud se rozhodnete mít něco s nezkušenou pannou. Jakmile jí budete chtít dráždit klitoris, dá vám ruku pryč s tím, že jí to bolí. Klitoris se svým obrovským množstvím nervových zakončení je bezpochyby klíčem ke dveřím ženské rozkoše. Jenže každý zámek jde zezačátku trochu víc ztuha, i když je dobře namazaný. Než si žena zvykne na dotek mužských prstů přímo na svém klitorisu, je třeba tomu dát čas a masírovat prozatím okolí. Třeba i několik měsíců. Do té doby se alespoň můžete kochat pocitem, že si vaše přítelkyně ještě příliš mužů ani intimních chvilek neužila. Citlivý klitoris je jedním ze znaků nezkušených žen.

Pokud si vzpomenete na své počátky, určitě také najdete několik zážitků, ve kterých váš citlivý orgán také sehrál svoji úlohu. V patnácti vám stačilo, když vás žena hladila přes džíny a už jste neměl daleko k vyvrcholení. V pětadvaceti vám to vyvolá erekci, v pětatřiceti vám to bude stále příjemné, o deset let později ve vás takové dráždění vyvolá již pouze myšlenky na sex, pokud vůbec. Přesto jste však bolest při dráždění na začátku pravděpodobně necítili, na to má žalud málo nervových zakončení. Tedy pokud jste se nechystali na třetí kolo nebo nejste příznivci S/M.

Existuje ještě jeden velký rozdíl mezi mužskými a ženskými počátky. Žena zpravidla poprvé prožívá bolest. Většinou jen malou, někdy větší, zřídkakdy nepřekonatelnou. Tato bolest ji provází i dalších přibližně deset styků spolu s tím, jak se její panenská blána otevírá světu nových sexuálních zážitků. Muži tuto bolest neznají, není pro ni ekvivalent.

Společné prožitky v počátcích

Kromě rozdílných prožitků existují samozřejmě i ty společné, které provázejí obě pohlaví. Prvním je neovládání orgasmu. Nezkušení muži či ženy nedokážou orgasmus oddalovat nebo se mu naopak poddat. Spodní prádlo nejedné nezkušené ženy zažilo příval rozkoše, aniž by se muž rukou dostal přímo na to správné místo. A obráceně to platí taktéž. Zakončení s partnerem je něco nového a tělo na to reaguje různě.

Zatímco na ruční či orální stimulaci od partnera si muži i ženy zvyknou poměrně rychle, přímo u styku to trvá o něco déle. A může to mít hned několik důvodů, od již popisované ženské bolesti při prvním proniknutí, po přílišnou necitlivost mužského údu. Pokud jste před prvním stykem byli navyklí na autostimulaci pevnou a razantní rukou, může vám sevření v ženě zezačátku připadat slabé.

Souvislost s předchozím odstavcem má i tento, který se zabývá postupným objevováním erogenních zón. Stejně jako ostatní části těla i ony jsou zezačátku velmi citlivé a lechtají. Jak máte mladou ženu dostatečně uvolnit, když jí polibky téměř všude lechtají? Zezačátku si tak musíte vystačit především s jejími ústy, krkem, zátylkem, vnitřní stranou stehen a pohlavím. Na její uši, ňadra, podbřišek, zadeček či pánevní oblast teprve přijde čas. A i vy postupem času pravděpodobně zjistíte, že ne všechna tabu je vhodná důsledně dodržovat.

Jak budete ve svém milostném životě pokračovat, je pouze na vás. Objevíte nové techniky, z nichž některé se vám zalíbí a jiné nikoli. Vystřídáte partnery, zjistíte, že ač jsme každý individuum, některé techniky zkrátka zabírají univerzálně. Až se ale někdy ocitnete v posteli s mladou krásnou nezkušenou kočičkou, budete po tomto článku vědět, že je lepší jít na ní s citem. Aspoň napoprvé.

Komentáře